Pomysły na prezenty na 40 rocznicę ślubu

Czterdzieści lat minęło jak jeden dzień. A wraz z tym przyszła kolejna okrągła 40 rocznica ślubu. I jak co roku brakuje pomysłu na prezent na rocznicę ślubu rodziców. 40 rocznica ślubu to zbyt ważna okazja, aby wymigać się od zakupu odpowiedniego prezentu i liczyć jedynie na wymianę serdeczności – nawet najpiękniejsze życzenia na 40 rocznicę ślubu dla rodziców nie zastąpią prezentu na rocznicę ślubu.

Pomysł na wspaniały prezent zawsze wisi w powietrzu – trzeba go tylko odnaleźć i umiejętnie wykorzystać.

Nigdzie nie jest powiedziane, że 40 rocznica ślubu to okazja, na którą prezent trzeba kupić dla dwojga. Małżonkowie, którzy przeżyli ze sobą tyle lat, niekoniecznie muszą robić wszystko razem lub mieć takie same zainteresowania. Dlatego zamiast prezentu na 40 rocznicę ślubu dla obojga rodziców, warto pomyśleć, co kupić na 40 rocznicę ślubu mamie i tacie z osobna.

Eleganckim prezentem dla statecznego mężczyzny w starszym wieku będzie na przykład idealnie skrojony garnitur z dopasowanymi dodatkami, jak na przykład złote grawerowane spinki do mankietów i idealnie pasujący krawat. Na przyjęciu z okazji czterdziestej rocznicy ślubu tata będzie prezentował się niezwykle elegancko i może znów zawróci w głowie mamie.

Doskonałym prezentem dla mamy z okazji 40 rocznicy ślubu rodziców może być voucher na kurs fotografii. Pani na emeryturze wcale nie musi większości wolnego czasu spędzać w domu – warto dać jej szansę na spełnienie dawnego marzenia. Kto wie, czy po zakończeniu szkolenia nie założy własnego bloga fotograficznego i nie utworzy artystycznego portfolio, zaskakując po latach całą rodzinę swoją energią i inwencją twórczą.

Wybierając prezent na 40 rocznicę ślubu dla znajomych, którzy zjeździli świat wzdłuż i wszerz, widzieli już prawie wszystko i których trudno zaskoczyć, warto pamiętać o drobnych upominkach, jak butelka dobrego wina, oraz o wyjątkowych życzeniach z okazji 40 rocznicy ślubu. Wspaniałym prezentem może być zorganizowanie kameralnej uroczystości z okazji rocznicy ślubu przyjaciół. Taki upominek na pewno bardziej zapadnie w pamięci niż kosztowne drobiazgi, które potem będą stać na półkach i łapać kurz.

prezent na 40 rocznicę ślubu rodziców

Niczego się nie dowiedziałemSzukam dalejDobry materiałCiekawe pomysły!Bardzo pomocne inspiracje! (1 votes, average: 5,00 out of 5)
1 komentarz
  1. Kiedyś się zastanawiałam.. W sumie zmieniło się to krótko po ślubie..malzenstwo to jedno, rocznica ślubu to ich wspólne święto,więc prezent powinien być dla nich, dla obojga. Najlepiej,by mogli cieszyć się tym wspólnie. Czy wazon, czy wyjazd, niech będzie dla niej i dla niego frajda,ozdobą, pretekstem do spędzania czasu razem. Mimo upływu lat nadal tak uwazam. I właśnie na 40stke też warto podkreślić jedność.

Skomentuj

Your email address will not be published.

Możesz korzystać z następujących znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Zapisz się do newslettera