Pomysł na prezent dla babci

Co kupić na prezent dla babci? Pomysły na wyjątkowe upominki

Dalej nie wiesz, co kupić na prezent dla babci?

Sprawdź jeszcze kilka pomysłów na niespodzianki i upominki

Babcia to taki super ktoś w rodzinie, kto zawsze znajdzie wyjście z każdej sytuacji. Można by spokojnie stwierdzić, że to taka osoba, która jest lekiem na każde zło. Doradzi, przytuli, upiecze wyśmienitą drożdżówkę. Mimo, że dzień babci już dawno za nami, warto babuni podziękować za całe jej dobro, od czasu do czasu sprawiając jej niespodziankę i kupując jakiś drobny upominek. Co można ofiarować babci? Skorzystaj z rad poniżej.

Bukiet kwiatów cieszy chyba każdego i z pewnością uraduje również babciną twarz. Dodatkowo kuferek pełen słodyczy, kupionych lub upieczonych własnoręcznie, będzie doskonałym pretekstem na pogaduchy przy kawie.

Prezent dla niej z jej imieniem lub napisem „Najlepsza Babcia na świecie” to super niespodzianka. Takich produktów jest masa, trzeba tylko wybrać odpowiedni. Może to być spersonalizowany kubek, poduszka, fartuch czy srebrna bransoletka z grawerem: Kocham cię babciu”.

Świetnym pomysłem jest historia rodziny umieszczona na drzewie genealogicznym z pewnością okaże się znakomitym upominkiem dla babci. Taki prezent wymaga nie lada poświecenia i wkładu pracy, ale oprawiony w elegancką ramkę i powieszony na ścianie będzie dowodem miłości ze strony wnuka/wnuczki.

Wiecznie zabiegana babcia z pewnością nie ma czasu, aby o sobie pomyśleć. Z reguły w głowie jej siedzą własne dzieci, a później wnuki, którym bezgranicznie się poświęca, i nie ma czasu na odpoczynek. A może najlepiej wykupić jej wycieczkę, albo pobyt w Spa, aby się zrelaksowała, zapomniała o codziennych obowiązkach i zadbała o swoje zdrowie? Pomyśl czy nie udałoby się tego połączyć z prezentem dla dziadka :)

Życzenia dla babci

Kto stawał w Waszej obronie, kiedy rodzice byli na Was źli? Piekł ciasta, często smaczniejsze od maminych (chociaż za nic nie wyznalibyście tego mamie)? Oczywiście – babcia. Na pewno macie jej za co podziękować.

Szukacie życzeń dla babci? Dobrze, by były zabawne, urocze i odrobinę sentymentalne. Byłoby wspaniale, gdyby udało Wam się stworzyć coś samodzielnie – pamiętacie, jaka była dumna, gdy przynosiliście jej namalowane w przedszkolu laurki? Ona dalej widzi w Was tego rozkosznego malucha. Jeśli jednak obawiacie się, że Wasze zdolności pisarskie mogą się okazać niewystarczające, skorzystajcie z gotowych tekstów życzeń − popularne są sympatyczne wierszyki. Co powiecie np. na:

Ile razy siadałem na Twoich kolanach,
ilu Twych historii słuchałem z zachwytem,
ile ciast pachnących upiekłaś z miłością,
ile razy odeszły smutki rozmaite
dzięki Tobie, babciu – tylu lat cudownych
chciałbym Ci dziś życzyć, w dniu Twojego święta,
abyś była zawsze szczęśliwa, radosna,
tak jak, gdy to czytasz, stale uśmiechnięta!

Na pewno Waszej babci będzie miło, gdy docenicie to, co dla Was robiła. Zwłaszcza, że pewnie nie raz dostała reprymendę od Waszych rodziców za rozpieszczanie Was. Dlatego kochajcie Wasze babcie i okażcie im to nie tylko w życzeniach, ale i na co dzień.