Prezent na odejście z pracy

Co kupić na prezent na odejście z pracy? Pomysły na wyjątkowe pożegnanie w pracy

Dalej nie wiesz, co kupić na prezent na odejście z pracy?

Sprawdź jeszcze kilka pomysłów na niespodzianki i upominki

W pracy spędzamy większość naszego życia. Średnio przebywamy w niej od 8 do 12 godzin, więc jest to połowa naszego dnia. Ważne jest zatem, aby atmosfera w pracy była dobra i sprzyjała efektywnej pracy. Dlatego tak ważne są kontakty między ludźmi, które warto podtrzymywać.

Jednak wielu ludzi nie lubi swojej pracy z wielu powodów. Powody są różne: a to zły szef, niemili współpracownicy lub pensja za niska. Do tego dochodzi jeszcze kwestia samorozwoju i awansów. Jeśli pracownik nie widzi możliwości rozwoju lub od dłuższego czasu nie otrzymał propozycji premii, to jego niezadowolenie z pracy, a co za tym idzie - efektywność, spada jeszcze bardziej. Najczęściej taki pracownik podejmuje decyzję o zmianie pracy, na taką, która spełni jego oczekiwania. Są również sytuacje, gdy pracownik z przyczyn osobistych musi zmienić miejsce zamieszkania, wtedy jest zmuszony do odejścia z obecnej pracy.

Niezależnie od przyczyn odejścia z danej firmy, współpracownicy bardzo często przygotowują jakiś prezent od całego zespołu. Również przełożeni danej osoby decydują się wręczyć jej jakieś prezenty firmowe. Jeżeli pracownik był silnie związany z daną firmą, to i prezent będzie bardziej spersonalizowany. Dlatego też niejednokrotnie dany zespół pracowników decyduje się na zakup karty podarunkowej np. do ulubionego sklepu z kawą czy herbatą lub vouchera na różne usługi. Takie vouchery i karty podarunkowe coraz częściej są postrzegane jako typowe prezenty firmowe. Jeżeli pracownik, który odchodzi z pracy, lubi np. wędkować, idealnym prezentem będzie karta podarunkowa do sklepu z akcesoriami wędkarskimi. Voucher kosmetyczny będzie natomiast dobrym prezentem dla kobiety, która lubi o siebie dbać. Takie prezenty dla pracowników są dobrym sposobem na pokazanie danemu pracownikowi, że będzie się go dobrze wspominać.

Problematyczny może być sposób wręczenia vouchera. Dobrym pomysłem będzie zakup odpowiedniej książki lub zabawnej kartki z życzeniami, gdzie cały zespół złoży pamiątkowe podpisy, a w środku umieści voucher czy też kartę podarunkową.

Z pewnością osoba odchodząca z pracy bardzo ucieszy się z takiego prezentu i będzie w przyszłości miło wspominać swoich współpracowników, a także szefa, którzy postanowili sprawić jej taką pamiątkę.

Zapisz się do newslettera