Dla dziadka

Dalej nie wiesz, co kupić na prezent dla dziadka?

Sprawdź jeszcze kilka pomysłów na niespodzianki i upominki

Najlepszym prezentem dla każdego dziadka są jego wnuczki i wnuczkowie, oraz czas jaki może spędzić w ich obecności. Jednak oprócz tego trzeba koniecznie zadbać, aby dziadek dostał wyjątkowy upominek, np. w dniu jego święta, z okazji urodzin, odejścia na emeryturę, czy na gwiazdkę. Nawet najmniejsza i najskromniejsza rzecz, podarowana od serca, utwierdzi go w przekonaniu, że jest kochany i bardzo ważny dla swoich wnuczków.

Przy wyborze prezentu należy dopasować go pasji i osobowości dziadka. Tak, jak każdy mężczyzna, również dziadek lubi, gdy dostanie coś, co przyda mu się na co dzień, co wpisze się w jakimś sensie w jego męskie hobby. Dlatego warto podpytać kogoś lub samemu zorientować się, jakie rzeczy sprawiłyby mu ogromną radość.

Jeśli jest typem człowieka aktywnego i często wyrusza na dalsze lub krótsze wycieczki, można mu kupić kilka gadżetów potrzebnych na czas podróży. Elegancki pozłacany lub posrebrzany kompas w kompaktowym pudełeczku, z personalizowaną klapką, na której znajdą się słowa skierowane do dziadka, lub po prostu jego imię i nazwisko. Można mu także podarować walizkę, ozdobioną wspólnymi zdjęciami z jakiegoś rodzinnego wyjazdu, do której będzie przytwierdzona drewniana lub metalowa płytka z wygrawerowanym napisem.

Jeśli dziadek lubi czytać (a zapewne lubi), na pewno ucieszy się z zestawu książek historycznych lub sportowych, zapakowanych w eleganckie drewniane pudełko (mini półkę, którą można potem wykorzystać do przechowywania książek czy czasopism). Oprócz książek można mu także dać kilka krzyżówek i elegancki długopis z podpisem, np. „kochanemu dziadkowi”, czy „mistrz słowa” itd.

Prezent skompletowany z porcelanowej filiżanki lub kubka (również z tekstem od serca), pakietu herbat smakowych, czy kawy i bukieciku kwiatów, to również dobry pomysł. Nic tak nie odpręży dziadka jak świadomość, że delektuje się aromatyczną herbatą kupioną przez wnuczka czy wnuczkę, a po pokoju rozchodzi się woń świeżych kwiatów, wybranych specjalnie dla niego.

Natomiast w sytuacji gdy dziadek jest wiernym kibicem jakiejś drużyny sportowej, np. piłki nożnej czy ręcznej, można mu kupić pakiet gadżetów z nią związanych (np. czapeczka, szalik, koszulka, znaczki, foldery itd.). Bilet na kolejny mecz dołączony do prezentu sprawi, że dziadek będzie mocno wzruszony.

Jeśli dziadek jest osobą aktywną sportowo, można mu kupić kijki trekkingowe i pulsometr. Delikatna forma rekreacji na świeżym powietrzu, z wykorzystaniem prezentów od ukochanej wnuczki czy wnuczka, na pewno mocno go ucieszy.

A może obdarować dziadka koszem ze zdrowymi produktami? Mogą się w się w nim znaleźć owoce, orkiszowe batoniki, słodycze bez dodatku cukru, preparaty do picia wzmacniające serce i odporność, witaminy, a także butelka wytrawnego wina, elegancko zapakowana. Do tego dołączony bilecik z życzeniami zdrowia i jakimś ciepłym, radosnym wierszykiem.

Zestaw do grillowania plus wygodne krzesełko polowe sprawią radość miłośnikowi przyrządzania smacznych przekąsek na świeżym powietrzu. Warto też kupić kilka książek na temat potraw z grilla, aby dziadek mógł rozwijać swoją pasję, i przygotowywać dla rodziny lubi gości różne oryginalne dania.

I chyba najbardziej tradycyjny prezent na każdą okazje, to ramka ze wspólnym zdjęciem. Można też podarować dziadkowi spersonalizowany obrazek lub plakat na ścianę, wykonane z płótna satynowego, matowego lub błyszczącego. Taki obraz będzie przywoływał dobre wspomnienia i z pewnością ozdobi salon czy sypialnię.

Każdy dziadek zasługuje na miłość i na dowód szacunku oraz pamięci, którym może być upominek od wnuczka czy wnuczki. Wybór prezentu, spersonalizowanie go, i efektowne zapakowanie nie zajmie dużo czasu, a dziadkowi sprawi wiele radości. Dzięki temu poczuje kolejny raz, jak wiele dla kogoś znaczy.