Dla nastolatka

Dalej nie wiesz, co kupić na prezent dla nastolatka?

Sprawdź jeszcze kilka pomysłów na niespodzianki i upominki

Wybrać idealny prezent dla młodego mężczyzny to nie lada sztuka. Chłopcom jeszcze trudniej coś kupić niż ich rówieśniczkom, bo nie zadowolą się jakimś sentymentalnym gadżetem, ozdobą na biurko, czy pudełkiem na rożności. Oni raczej wolą technologiczne nowinki, typu IPady, gry komputerowe, sterowane samoloty czy samochody. Poruszają się w zupełnie innym świecie niż nastolatki. Pogrążają się w sportowych rozgrywkach, rywalizują ze sobą w świecie wirtualnym i rzeczywistym, czytają komputerowe czasopisma. Co więc można im kupić, aby prezent nie stał się przysłowiowym niewypałem? Pomożemy Ci w dokonaniu słusznego wyboru.

Jeśli nastolatek jest fanem piłki nożnej i sam w nią gra (co często się zdarza), kup mu dobrą firmową piłkę i torbę sportową z zestawem ręczników i kosmetyków przydatnych po treningu. Dodatkowo można dołożyć do prezentu buty piłkarskie, czyli dobrej jakości koszulkę i spodenki, ewentualnie dres.

W przypadku gdy chłopak jest kibicem biernym, warto mu sprezentować sportową grę komputerową, najlepiej najnowszą Fifę lub jakiegoś menedżera do gry w piłkę nożną. Do tego dołożyć zestaw kibica, czyli gadżety związane z konkretnym klubem, np. książki, plakaty, znaczki, długopisy. Bilet lub karnet roczny na mecze to wyjątkowy prezent dla fana sportu.

Nastolatek na pewno będzie zachwycony gdy dostanie pendrive’a o dużej pojemności lub dysk przenośny do komputera. Jeśli nie ma jeszcze tabletu czy IPada to także warto rozważyć zakup tych rzeczy. Warto przemycić jakiś program edukacyjny, który w ciekawy sposób zachęci nastolatka do pogłębiania wiedzy z danej dziedziny.

Zestaw kosmetyków dla starszego nastolatka (komplet przyborów do golenia plus balsam, krem i pianka). Ciekawym dodatkiem może być spersonalizowany ręcznik z jego inicjałami, lub imieniem i nazwiskiem. Jeśli chodzi na siłownię dobrze by było podarować mu bieliznę termoaktywną plus zestaw gadżetów, które mu się tam przydadzą, np. bidony na wodę lub dobry zegarek z pulsometrem.

A może obraz drukowany na wysokiej jakości płótnie na podstawie zdjęcia? Wygląda jakby był naszkicowany ołówkiem, dzięki czemu zwraca uwagę i ładnie ozdabia pokój. Włożony w drewniane ramki wygląda gustownie, jak namalowany przez profesjonalnego artystę. Idealny prezent na urodziny lub imieniny.

Sportowy lub skórzany portfel, zależnie od typu osobowości. Dobrym dodatkiem będzie etui na dokumenty plus notatnik, w ciemnych, stonowanych barwach. Można go spersonalizować ozdabiając inicjałami imienia i nazwiska, cos prawi że prezent nabierze bardziej osobistego charakteru.

Ciekawym pomysłem może być wielofunkcyjna bezprzewodowa klawiatura do komputera plus optyczna mysz dla gracza. Dodatkowe gadżety, które będą pasowały do tego prezentu, to np. lampka do komputera podłączana do gniazda USB czy wiatraczek na gorące dni, również na wejście USB do komputera.

Pakiet książek sportowych (biografie ulubionych zawodników, publikacje o danym zespole itd.) także powinny wywołać uśmiech na twarzy nastolatka. Jeśli lubi jeździć na rowerze można mu podarować książkę poradnik z doskonaleniem techniki jazdy, treningiem, konserwacją roweru. Powinna zdać swoją rolę lampka do roweru na baterię, zestaw kluczy do naprawy czy torebka pod siodełko. Dla kolarza to wymarzony prezent.

Brelok z grawerem na klucze to także ciekawy pomysł. Można zrobić swój własny projekt lub zdać się na fachowca, wybrać rozmiar i tekst, jaki się znajdzie na breloczku. Jeśli nastolatek zdaje lub zdał egzamin na prawo jazdy, będzie to idealny prezent. Wtedy warto też pomyśleć o jakimś gadżecie do samochodu, np. nawigacji, uchwycie na telefon, etui na płyty.

Jeśli dajesz prezent na 18-te urodziny podaruj nastolatkowi zestaw kieliszków imprezowych z zabawnymi napisami lub kufel piwa, również ze śmiesznym tekstem. Można też sprawić mu koszulkę z odpowiednim do sytuacji obrazkiem czy podpisem. Podobnie można spersonalizować poduszkę, np. ozdobić ją zdjęciem dowodu osobistego z danymi osiemnastolatka.

Także wybór prezentów jest bardzo duży, tylko trzeba poświęcić trochę czasu na zastanowienie się, co będzie najbardziej pasowało dla danego nastolatka (stosownie do jego zainteresowań, charakteru), i co sprawi mu najwięcej radości.