30 urodziny

Co kupić na prezent na 30stkę? Pomysły na wyjątkowe upominki

Życzenia na 30 urodziny

Wyjątkowe życzenia na 30 urodziny, jak na każdą okrągłą rocznicę, powinny być przemyślane i dopasowane do solenizanta. Życzenia na 30 urodziny dla mężczyzny mogą więc zawierać odniesienia do lat chłopięcych i płynnie przechodzić do chwili obecnej, kiedy to żołnierzyki spoczywają gdzieś na dnie szafy, a zabawkowe autka zamieniły się w prawdziwe samochody. Życzenia na 30 urodziny dla koleżanki również mogą zahaczyć o temat dzieciństwa albo np. chwalić jej wdzięk czy urodę i sugerować, że za kolejne 30 lat pewnie nic się w tej kwestii nie zmieni. Jeśli solenizant ma duże poczucie humoru, życzenia na 30 urodziny mogą być też śmieszne, np.

Choć to w głowie się nie mieści,
kończysz dzisiaj lat 30!
Jeszcze wczoraj z kolegami
ze zdartymi kolanami
zwisaliście na trzepakach.
Kawał z Ciebie łobuziaka!
Dzisiaj Ci życzymy wszyscy
w dniu tym bardzo uroczystym:
Dużo szczęścia, moc atrakcji,
egzotycznych też wakacji.
Ekstra chaty, a do tego,
by starczało do pierwszego,
a poza tym na wydatki,
by nie zjadły Cię podatki!
Krótko mówiąc – kupy kasy
i przyjaciół całej masy,
by mówili w każdym mieście:
„żyj nam sto lat albo dwieście”!

To zabawny pomysł na życzenia na 30 urodziny dla faceta. Jeśli 30 urodziny obchodzi kobieta, zamieńcie fragment o kolegach na:

Jeszcze wczoraj z kumpelami
bawiłyście się lalkami.
Tata czytał Wam bajeczki.
Teraz same jak laleczki!

Wiersz i piosenka na 30 urodziny

Wiersz na 30 urodziny nie powinien być zbyt poważny – to jeszcze nie czas na nostalgiczne wspominki! Jeżeli macie zacięcie artystyczne, możecie sami wymyślić śmieszne wierszyki na 30 urodziny i dołączyć je do prezentu. Jeśli nie, możecie skorzystać z gotowych pomysłów, np.:

Doszły naszych uszu wieści,
choć uwierzyć trudno w to,
że Ci stuka lat 30,
a więc żyj nam jeszcze 100!

Inna możliwość to wykorzystanie jako wiersza tekstu piosenki lub po prostu włączenie jej, a nawet odśpiewanie na imprezie! Możecie śpiewać a capella, razem z wykonawcą lub urządzić mini-karaoke. Popularna piosenka na 30 urodziny to np. 30 lat minęło, która pierwotnie należała do 40-latków (w wykonaniu Andrzeja Rosiewicza). Ale możecie być bardziej oryginalni! Wybierzcie piosenkę z młodości, a nawet z dzieciństwa jubilata, np. taką, którą śpiewał albo do której tańczył jako berbeć. Jeśli solenizant ma poczucie humoru, w jego 30 urodziny możecie odśpiewać np. Wesołe jest życie staruszka z repertuaru Kabaretu Starszych Panów.

Cytaty i sentencje na 30 urodziny

Cytaty na 30 urodziny powinny mówić o tym, ile jeszcze dobrego może się wydarzyć w życiu solenizanta. Trzydziestolatek to przecież bardzo młoda osoba! Sentencję możecie umieścić na kartce z życzeniami, na bileciku dołączonym do prezentu albo poprosić o umieszczenie go na spersonalizowanym podarunku, np. butelce wina z etykietką sporządzoną specjalnie na 30 urodziny obdarowywanego. Proponujemy:

Ludzie stale szukają skróconych dróg do szczęścia. Nie ma skróconych dróg.
Ernest Hemingway

Taki cytat utwierdzi solenizanta w tym, że ciężka praca, na którą teraz pewnie narzeka, przyniesie upragnione owoce. Z kolei ten:

Ani ambicja, ani sztuka, ani podróże, ani bogactwo – uśmiech jest niezbędny do życia. Taki uśmiech, który z sytego serca płynie.
Maria Kuncewiczowa

uświadomi mu, że to nie kariera jest w życiu najważniejsza, ale to, co zastajemy po powrocie do domu. To, co daje szczęście i uśmiech na długie lata. Na 30 urodziny takie cytaty powinny się spodobać jubilatowi.

30 urodziny na wesoło

Trzydzieści lat to jeszcze nie taki poważny wiek! Dlatego życzenia na 30 urodziny powinny być z jajem. Jeżeli do tej pory nie odkryliście w sobie duszy poety, polecamy skorzystanie z gotowych rozwiązań. Zabawne wierszyki znajdziecie w podrozdziale Życzenia na 30 urodziny oraz Wiersz i piosenka na 30 urodziny. Nie musicie też wręczać klasycznych 30 czerwonych róż. Możecie sami stworzyć śmieszne bukiety na 30 urodziny. Kompozycja z 30 lizaków (np. w kształcie kwiatów albo misiów), papierków złożonych jak kwiaty (zawierających aforyzmy albo żartobliwe wierszyki), a może nałożonych na patyczki ciasteczek z wróżbą? To powinno wywołać uśmiech na twarzy solenizanta. Dobrym pomysłem będą też śmieszne obrazki na 30 urodziny. Możecie zamówić karykaturę jubilata bądź fotomontaż, na którym np. z wyjątkowo uradowaną miną siedzi na kolanach swojego idola. W końcu 30 urodziny to powód przede wszystkim do śmiechu i dobrej zabawy!

Kartki na 30 urodziny

Kartka urodzinowa na 30 urodziny nie może być przypadkowa! Możecie oczywiście wybrać taką, która nawiązuje do zainteresowań solenizanta, np. z jego ulubionym dziełem sztuki czy instrumentem muzycznym. Dla estety wybierzcie np. kartkę ręcznie robioną. To dobry pomysł szczególnie, jeśli jesteście uzdolnieni plastycznie – obdarowywany na pewno doceni taki prezent od serca. A może wolicie coś zabawnego? W takim razie rozważcie śmieszne obrazki na 30 urodziny. Możecie poszukać gotowych kartek z nadrukiem lub zrobić je samodzielnie. Nie musicie od razu szukać w sobie talentu Picassa. Wystarczy, że przygotujecie kolorową kartkę, np. z brystolu i złożycie ją na pół, a na przodzie nakleicie wybrany obrazek. Jest to o tyle ciekawy pomysł na kartki urodzinowe na 30 urodziny, że wybraną grafikę możecie poddać jeszcze komputerowej obróbce, np. dołożyć dymek z kwestią dla znajdującej się na obrazku postaci albo wkomponować w całość dużą liczbę 30, aby jubilat nie miał wątpliwości, że kartka została przygotowana specjalnie na jego 30 urodziny.

Jak zorganizować 30 urodziny

Najlepszą częścią 30 urodzin jest oczywiście… impreza na 30 urodziny! Jeżeli postanowiliście urządzić jubilatowi przyjęcie niespodziankę, musicie najpierw ułożyć plan. Pomyślcie wspólnie, jak wyprawić solenizantowi 30 urodziny tak, aby zapamiętał je na długo. Wolałby imprezę w klubie, szaloną domówkę czy krótki wypad za miasto ze znajomymi? A może kręgle albo gokarty? Jeśli wybór padł na imprezę w domu, na 30 urodziny warto stworzyć wyjątkowe dekoracje. Co powiecie na przyjęcie tematyczne? Wybierzcie konkretną dekadę, ulubiony film jubilata albo np. kraj, który chciałby odwiedzić lub który zrobił na nim wrażenie. Piramida Cheopsa z kartonów? Na pewno dacie radę! W pubie też nie musi być zwyczajnie – możecie np. urządzić imprezę karaoke. Przed Wami jeszcze jedno zadanie − czym byłyby 30 urodziny bez gości? Zaproszenie na 30 urodziny powinno zawierać odpowiedni tekst. Uprzedźcie zaproszonych o typie imprezy. Możecie też zawrzeć w nim dopisek w rodzaju „mile widziany: fajny prezent, obowiązkowe: dużo uśmiechu i pozytywnej energii!”.

Jak udekorować tort na 30 urodziny

Tort to jedna z głównych atrakcji na imprezie, nie tylko dla łasuchów. Tort urodzinowy na 30 urodziny powinien być przygotowany pod kątem jubilata. Niech będzie w jego ulubionym smaku. Dekoracje tortu na 30 urodziny też nie powinny być banalne. Tort na 30 urodziny męża czy żony nie powinien stanowić problemu – druga połówka na pewno wpadnie na jakiś ciekawy pomysł. Jeśli jednak solenizant nie raz już zajadał się tortem, który przywodził na myśl jego ulubione zajęcie, np. w kształcie aparatu fotograficznego (jeśli jest amatorem robienia zdjęć) albo torebki od znanego projektanta (jeśli w wolnych chwilach oddaje się szaleństwu zakupów), pomyślcie nad jadalnym zdjęciem na tort. Może to być fotografia z dzieciństwa jubilata albo z Waszego wspólnego wypadu, który wspominacie z uśmiechem. Jeżeli wybierzecie bardziej klasyczny wzór, zwróćcie uwagę na kolory – torty na 30 urodziny dla faceta powinny być raczej w klasycznych lub ciemnych barwach. Zapomnijcie o popularnych wśród cukierników odcieniach różu!

Dyplom i statuetka na 30 urodziny

Jeżeli solenizant słynie z czegoś wśród rodziny czy znajomych, możecie podarować mu dyplom na 30 urodziny. Nawet jeśli obdarowywany nie jest mistrzem kierownicy czy dekoracji wnętrz, może jest królem grilla albo królową promocji, która zawsze zwęszy najlepszą okazję? Osobie z dużym dystansem do siebie można podarować dyplom ze szczyptą sympatycznej uszczypliwości − komuś, kto przypali nawet wodę na herbatę sprezentujcie dyplom dla najlepszego szefa kuchni. Solenizant zawsze rozśmiesza Was swoim nieporadnym tańcem? Pewnie rozbawi go dyplom dla króla parkietu albo następcy Elvisa. Na „dokumencie” może się znaleźć zabawne zdjęcie (np. przerobione w programie graficznym) albo karykatura jubilata, nawiązująca do treści dyplomu. Inną możliwością jest zamieszczenie napisu na statuetce, np. w kształcie Oscara albo trofeum sportowego.

 

Co kupić na prezent na 30stkę

Trzydzieste urodziny dla wielu są momentem przełomowym, oznaczającym, że czas się ustatkować i rozpocząć “poważne życie”. Zanim to jednak nastąpi, warto zaszaleć i obdarować jubilata zaskakującym prezentem na 30 urodziny. Pokaż, że mimo upływu lat warto jest w sobie pielęgnować młodzieńcze pasje i marzenia. Wybierz z naszych propozycji coś, co zaskoczy jubilata i co sprawi, że prezent na 30 urodziny długo będzie wywoływać uśmiech.
Zapisz się do newslettera