50 urodziny

Co kupić na prezent na 50tkę? Pomysły na wyjątkowe upominki

Życzenia na 50 urodziny

Życzenia na 50 urodziny mogą być składane w różnej formie i na różne sposoby. W zależności od tego, jak blisko jesteśmy spokrewnieni z solenizantem, życzenia na 50-te urodziny mogą wyglądać inaczej. Oczywiście jeśli 50-latek to nasz bliski przyjaciel, mąż czy nawet tata, możemy pozwolić sobie na śmieszne życzenia na 50 urodziny w formie zabawnego wierszyka. Jeśli jednak urodziny obchodzi nasz szef, postawmy na poważne życzenia na 50 urodziny, w których będziemy życzyć sukcesów, powodzenia i spełnienia marzeń. Podobnie życzenia na 50 urodziny dla cioci powinny być raczej poważne. Jeśli nie macie pomysłu na życzenia urodzinowe na 50 urodziny, podrzucamy Wam pomysł:

Pragnę Ci życzyć odrobinę ciepła dzięki ludzkiej życzliwości, radości w smutku dzięki ludzkiej miłości,
nadziei na lepsze jutro w ciężkich chwilach, oraz ciszy tak pogodnej i czystej,
aby dusza słyszała bicie serca.

Na 50 urodziny takie życzenia na pewno spodobają się solenizantowi.

Wiersz i piosenka na 50 urodziny

Jeśli Wasz znajomy obchodzi 50 urodziny i chcecie wykazać się oryginalnością, warto postawić na wiersz na 50 urodziny lub piosenkę na 50 urodziny. Jeśli macie odrobinę talentu i wyobraźni możecie sami ułożyć zabawny wierszyk. Jednak jeśli nie jesteście w tym dobrzy, warto skorzystać z gotowych pomysłów. Do zaśpiewania dla solenizanta polecamy np. piosenkę Krzysztofa Krawczyka Pół wieku. Macie do wyboru także wierszyki na 50 urodziny - śmieszne i poważne. To od Was zależy, które wybierzecie. Śmieszne teksty na 50 urodziny czy śmieszne wierszyki na pewno spodobają się solenizantowi, a przy okazji przypomną mu, że życie właściwie dopiero się zaczyna. Wierszyki urodzinowe na 50-te urodziny wcale nie muszą przypominać o wieku i być nudne. Trochę kreatywności jeszcze nikomu nie zaszkodziło. A oto nasza propozycja:

W 50-te urodziny dużo miłości życzymy,
choć stuknęło Ci pół wieku, nie poddawaj się człowieku.
Baw się, ciesz się, chwytaj chwilę, na imprezie szalej mile.

Cytaty i sentencje na 50 urodziny

Kiedy wręczamy album czy książkę jako prezent na jubileusz 50-lecia urodzin, warto na okładce dopisać jakieś inspirujące cytaty na 50 urodziny. Mogą one być w formie życzeń, ale mogą też być wskazówkami na dalszą drogę życia w postaci aforyzmów czy sentencji. Na 50 urodziny cytaty powinny być poradami, jak być szczęśliwym czy jak radzić sobie z problemami. Warto wpisać tam coś, co będzie dla solenizanta pocieszeniem w gorszych chwilach i da mu dodatkowe wsparcie. A oto kilka propozycji sentencji na 50 urodziny, które możecie wykorzystać:

Przez życie trzeba przejść z godnym przymrużeniem oka, dając tym samym świadectwo
nieznanemu stwórcy, że poznaliśmy się na kapitalnym żarcie, jaki uczynił, powołując nas na ten świat.

Stanisław Jerzy Lec

Wszyscy na świecie szukają szczęścia, a jest jeden tylko sposób, aby je znaleźć.
Trzeba kontrolować swoje myśli. Szczęście nie przychodzi z zewnątrz. Zależy od tego, co jest w nas samych.

Dale Carnegie

50 urodziny na wesoło

50 urodziny dla jednych są wiekiem, w którym przychodzi czas na wnuki i wspólne siedzenie przed kominkiem. Niektórzy jednak twierdzą, że po 50 życie dopiero się rozpoczyna. Odchowali już dzieci i mają teraz czas na spełnianie swoich marzeń. Tacy ludzie zwykle wolą obchodzić 50 urodziny na wesoło. Dlatego warto się postarać, aby nie tylko życzenia na 50 urodziny były z jajem, ale także wybrany przez nas prezent. Co powiecie na dmuchany balkonik albo kufel do piwa z napisem „Życie zaczyna się po 50-tce”? Można też wybrać kubek z jakimś zabawnym napisem. Chyba każdy woli spędzać 50-te urodziny na wesoło niż dołować się, że ma już tyle lat na karku.

Także toasty na 50 urodziny nie muszą być nudne. Warto zabłysnąć i powiedzieć coś śmiesznego na 50 urodziny, np.: Każdy wypity kieliszek – to gwóźdź do naszej trumny. Pijmy więc tak, by trumna się nie rozpadła. Taki tekst na pewno wszystkich rozbawi i sprawi, że 50 urodziny będą śmieszne, a wszyscy goście się rozkręcą.

Jakie kwiaty na 50 urodziny ?

Jubileusz 50-lecia urodzin jest niezwykle ważną okazją w życiu człowieka. Jakie kwiaty na 50 urodziny powinniśmy podarować żonie, mamie czy szefowej? Dla żony idealny będzie bukiet z 50 czerwonych róż. Kosz kwiatów na 50 urodziny będzie z kolei świetnym pomysłem dla szefowej czy cioci. Pamiętajmy jednak, by kupić kwiaty, które lubią solenizantki lub takie, które dobrze się kojarzą. Nie wypada np. kupować czerwonych róż szefowej, bo kojarzą się one z wyznaniem miłości. Warto poczytać o symbolice konkretnych kwiatów, aby nie popełnić żadnej gafy.

Jeśli kupujemy prezent dla przyjaciółki czy bliskiej znajomej, możemy postawić na śmieszne bukiety na 50 urodziny. Co powiecie na bukiet z 50 lizaków, kuponów lotka czy mini buteleczek likieru? Takie bukiety na 50 urodziny są dość oryginalne, a przy tym mamy pewność, że będą dłużej stały i dodatkowo zostaną później wykorzystane. W końcu nikt nie powiedział, że kwiaty na 50 urodziny są obowiązkiem.

Kartki na 50 urodziny

50 urodziny to okazja, na którą zwykle solenizant zaprasza wielu gości. Aby nasze życzenia nie zginęły w tłumie, warto do prezentu dołączyć również kartkę okolicznościową. Obecnie mamy naprawdę duży wybór kartek urodzinowych na 50 urodziny. Ich producenci prześcigają się w coraz to oryginalniejszych i zabawniejszych grafikach. Ale prócz nietypowej strony graficznej, kartki na 50 urodziny powinny zawierać także oryginalne życzenia. Bywa, że w środku automatycznie wydrukowana jest jakaś formułka z życzeniami. Warto jednak trochę się postarać i samemu stworzyć oryginalne życzenia. Jeśli np. mamy brzydkie pismo i nie chcemy wypisywać kartki własnoręcznie, możemy napisać życzenia na komputerze, wydrukować je, a następnie wkleić.

Osoby bardziej uzdolnione plastycznie mogą zrobić kartkę własnoręcznie. Czasami wystarczy tylko odrobina kreatywności, klej, nożyczki i ozdobny papier, by wyczarować kartkę o wiele lepszą od kupnej.

Jak zorganizować 50 urodziny?

Pomysły na 50 urodziny mogą być naprawdę przeróżne. Jeśli solenizant nic nie planuje w ten dzień, możemy pomyśleć o zrobieniu imprezy-niespodzianki na 50 urodziny. Organizacja przyjęcia zależy od wielu czynników, a przede wszystkim od osobowości naszego głównego bohatera tego dnia. Jak zorganizować 50 urodziny?

Pomyślmy najpierw, ile osób chcemy zaprosić. Przy dużej liczbie gości, warto zorganizować imprezę na 50 urodziny w restauracji czy na sali bankietowej. Jeśli jednak zamierzamy zaprosić tylko kilka osób, urządźmy imprezę w domu albo - jeśli mamy taką możliwość – w ogródku. Przyjęcie może być tematyczne, np. w stylu lat 80. Obowiązkowym elementem urodzinowego party będzie oczywiście tort. Pomyślmy również o jakichś ciepłych daniach, przekąskach i napojach.

Jeśli chodzi o zabawy na 50-te urodziny, możemy pomyśleć o konkursach tanecznych albo muzycznych. Idealnym pomysłem może być karaoke, ale także zgadywanie tytułów popularnych utworów muzycznych.

Jak udekorować tort na 50 urodziny?

Tort jest ważnym elementem przyjęcia z okazji 50 urodzin. Oczywiście możemy zamówić „gotowca”. Zanim wybierzemy cukiernię, która upiecze nam smakołyk, obejrzyjmy przykładowy tort na 50 urodziny na zdjęciach, aby wiedzieć jak wyglądają realizacje poszczególnych cukierników.

Tort na 50 urodziny dla faceta może być nieco zabawny, może mieć również podtekst erotyczny. Warto postawić na śmieszne torty na 50 urodziny, które mogą być np. w kształcie kobiecych piersi. Tort na 50 urodziny możemy także przygotować własnoręcznie

Jak udekorować tort na 50 urodziny, który upieczemy sami? Możemy np. zainwestować w oryginalne dekoracje na 50 urodziny w formie zabawnych figurek na tort. Z kolei nieco inaczej będzie wyglądał tort na 50 urodziny mamy. Prócz klasycznych świeczek możemy zakupić też cukrowe róże i listki, którymi udekorujemy przygotowany wypiek.

Pamiętajcie, że na 50 urodziny tort jest obowiązkowym dodatkiem i świetną dekoracją stołu na 50 urodziny.

Dyplom i statuetka na 50 urodziny

Wybierając prezent na 50 urodziny rozglądamy się zwykle za czymś praktycznym, co będzie mogło posłużyć solenizantowi w przyszłości. Jubileusz 50-lecie urodzin jest jednak taką okazją, na którą warto wręczyć dodatkowo również coś symbolicznego, co będzie obdarowanemu o nas przypominało i przy okazji będzie ładnie się prezentowało. Pamiątka na 50 urodziny może mieć różne formy. Do wyboru mamy np. dyplom na 50 urodziny, statuetki czy pucharki.

Z okazji 50 urodzin dyplom gratulacyjny będzie świetnym pomysłem. Jeśli wręczamy go na imprezie urodzinowej, reszta gości może podpisać się z tyłu. Taki dyplom z pewnością będzie się oryginalnie prezentował nad łóżkiem czy biurkiem solenizanta. Również statuetka na 50 urodziny może być niezłym pomysłem. W tym przypadku istnieje możliwość personalizacji. Statuetka znajduje się na postumencie, na którym możemy wygrawerować dowolne życzenia albo imię i nazwisko solenizanta. Takie trofeum będzie piękną ozdobą salonu.

Dlaczego 50 urodziny to urodziny Abrahama?

Być może część z Was spotkała się z określeniem 50 urodziny Abrahama. Trzeba jednak przyznać, że nazwa ta mimo wszystko jest rzadko spotykana w Polsce. Związana jest głównie ze Śląskiem, gdzie 50 urodziny są hucznie obchodzone i nazywane są abrahamem lub abrahamowinami. Zwyczaj świętowania pięćdziesiątki znany jest również w Niemczech czy Holandii, gdzie urodziny obchodzone są prawie jak wesele. Skąd jednak powiązanie 50 urodzin z Abrahamem? W Biblii próżno szukać jakiejkolwiek wzmianki o 50 urodzinach Abrahama. Przyjrzyjmy się jednak fragmentowi Ewangelii św. Jana, w której to na nauki Jezusa Żydzi odpowiadają następująco: "Pięćdziesięciu lat jeszcze nie masz, a Abrahama widziałeś?". Słowa te w późniejszym czasie nieco błędnie zinterpretowano. Ludzie zaczęli uważać, że 50 urodziny to wiek, w którym zdobyło się już mądrość i godność Abrahama. Osoby w tym wieku mają więc już życiowe doświadczenie i cieszą się szacunkiem innych.

 

Co kupić na prezent na 50tkę

Hucznie obchodzona 50-ta rocznica urodzin to okazja do wręczenia nietypowych podarków. Prezent na 50 urodziny powinien być dopasowany do gustu i charakteru jubilata. Można podarować coś dostojnego lub absolutnie zwariowanego. Bez względu na to, jaki charakter miałby mieć prezent na 50 urodziny, w naszej ofercie znajdziesz mnóstwo dobrych pomysłów - przekonaj się sam!
Zapisz się do newslettera