18 urodziny – pomysły na domówkę

Szukacie pomysłów na 18 urodziny? Chcecie zorganizować domówkę, ale nie wiecie, jak się do tego zabrać? Nie wiecie, co przygotować na 18 urodziny? Pomożemy Wam urządzić najlepsze przyjęcie urodzinowe. Ale od początku.

Jakie są najważniejsze rzeczy, o których musicie pamiętać, organizując imprezę urodzinową w domu? Po pierwsze muzyka na 18-stkę, po drugie menu na imprezę, a po trzecie i zarazem najważniejsze – goście. Oczywiście są i rzeczy mniej ważne, jak dekoracje na 18-stkę, ale o tym za chwilę. Poznajcie nasz pomysł na imprezę urodzinową.

1. Muzyka na 18 urodziny. Jeśli zastanawiacie się, ile kosztuje DJ na 18, od razu powiemy, że tanio nie jest. Najtańsi didżeje kosztują ok. 300 zł, ale w tej cenie macie tylko gościa, który puszcza muzykę z laptopa. Dlatego lepiej i taniej wyjdzie, jeśli sami zajmiecie się oprawą muzyczną. Możecie skorzystać ze stronki Radio Party, gdzie przez okrągłą dobę lecą klubowe kawałki albo stworzyć sobie playlistę, którą puścicie z laptopa. Wtedy wybór muzyki zależy już tylko od Was.
2. Menu na 18-stkę. Tutaj również macie kilka opcji – catering, pizza z dostawą albo samodzielne przygotowanie potraw. Jakie menu na 18 urodziny polecamy? Oczywiście obowiązkowy będzie tort na 18 urodziny ze świeczkami urodzinowymi. Możecie go zamówić w cukierni albo poprosić rodziców, by pomogli Wam go upiec. Kolejna ważna rzecz to imprezowe przekąski. Zróbcie kolorowe kanapki imprezowe czy koreczki. Jeśli impreza będzie alkoholowa, menu imprezowe powinno zawierać chociaż jedno danie na gorąco. Proponujemy łatwy w zrobieniu barszcz czerwony, do którego możecie przygotować paszteciki z ciasta francuskiego.
3. Zaproszenia na 18 urodziny. Możecie je zrobić sami, kupić w sklepie lub zamówić w Internecie. Fajnie jeśli zaproszenia na osiemnastkę będą zabawne. Możecie dołączyć do nich też coś słodkiego.
4. Dekoracje na 18 urodziny. Tu już wybór należy do Was. Jeśli robicie zwykłą osiemnastkę w domu, możecie kupić balony z nadrukiem, na których będą jakieś zabawne napisy. Jeśli urządzacie np. imprezę w stylu PRL, warto zadbać o szczegóły. Jakich dekoracji stołu użyć na 18 urodziny w stylu PRL? Obowiązkowa będzie cerata (ze swojskim motywem) i szklanki na herbatę w koszyczkach. Możecie też powiesić na ścianie typowo PRL-owskie plakaty i ozdobić pokój girlandami z papieru toaletowego.
5. Zabawy na 18 urodziny. Fajnym pomysłem może być karaoke na domówce – koniecznie wybierzcie jakieś stare kawałki, które wszyscy znają. Obowiązkowym elementem już chyba każdej imprezy na 18 urodziny stało się też pasowanie na 18, czyli bicie solenizanta osiemnaście razy pasem.

18 urodziny – pomysły na domówkę

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 głosów, średnio: 5,00 na 5)
Twój komentarz będzie pierwszy!

Skomentuj

Your email address will not be published.

Zapisz się do newslettera