Wystrzałowy wujaszek, czyli co chrzestny może sprezentować na roczek?

Pierwsze urodziny to w naszej kulturze szczególne święto, swoisty przełom, z którym łączy się wiele przesądów. Do dzisiaj, przed jubilatem ustawia się różne przedmioty, mające symbolizować jego przyszłe losy. Niczego nieświadomy malec dokonuje swojego wyboru, który ma przesądzić o przyszłości.

Właśnie przy takich uroczystościach na rodzicach chrzestnych skupia się – większa niż zazwyczaj – uwaga otoczenia, a grono rodzinne poddaje ocenie prezenty na roczek, które wręczyli oni swojemu synowi lub córce chrzestnej.

Odwieczny problem – co kupić dziecku na roczek, komplikuje się jeszcze bardziej, zmuszając do podjęcia trudnej decyzji, a mianowicie co kupić chrześniakowi lub chrześnicy na roczek. W końcu bycie ojcem chrzestnym zobowiązuje- powinien to być po prostu najlepszy wujek pod słońcem, przyjaciel dziecka, który słynie ze swojej hojności w obdarowywaniu go wszelkimi niespodziankami. Szybka wizyta na forum internetowym i skopiowanie czyjegoś pomysłu może nie wystarczyć. By sprawić maluchowi wielką radość, nie potrzeba jednak wcale dużych funduszy. O wiele bardziej liczy się umiejętność wspólnego spędzania czasu, dlatego ważny jest nie tylko sam podarunek, ale także sposób zachowania w trakcie imprezy.

Wujek powinien zabawiać jubilata, gości i sam dobrze się bawić, dać odczuć dziecku, że jest dla niego ważne, a jego dziecięce marzenia nie są mu obojętne. Dobrze sprawdzą się więc wszelkie niestandardowe pomysły na upominek – może to być, np. wspólny wypad do wesołego miasteczka, zoo, gokarty itp. Atrakcyjny prezent na roczek dla chrześniaka to także różnego rodzaju jeździki (jeśli podarujemy małemu taki, który będzie przypominał drogie auto sportowe, z pewnością zyskamy również w oczach jego ojca).

Z kolei idealny prezent dla chrześnicy to, np. koń na biegunach, gumowa piłka do skakania lub huśtawka. Przedmioty te zagwarantują nam prawdziwą euforię jubilatki. Innym pomysłem jest zakup chodzika (jeśli dziecko dopiero uczy się chodzić) lub szczególnie spektakularnej, kolorowej zabawki – np. gigantycznego pluszaka. Być może radość sprawią również zwykłe kredki oraz pisaki czy też barwne i błyszczące naklejki, którymi malec będzie mógł ozdobić swoje meble.

Jeśli jednak naprawdę nie mamy pomysłu co kupić na roczek, warto pamiętać, iż doskonały, choć pozornie mało wyszukany prezent od chrzestnego stanowią pieniądze, które rodzice będą mogli zainwestować w przyszłość swojej pociechy lub przekazać jej później w formie pierwszych oszczędności. Dodatkowo, pieniążki możemy podarować wraz ze skarbonką, by jeszcze bardziej zachęcić malca do oszczędzania (na rynku dostępne są różne wzory skarbonek – od tych zabawnych, po najbardziej zdobne).

Bez względu na to, jaki upominek przygotowaliśmy, najważniejsze by dziecko poczuło się tego dnia wyjątkowo. Klucz do jego szczęścia leży więc w postawie, jaką wykażemy się na przyjęciu.

Wystrzałowy wujaszek, czyli co chrzestny może sprezentować na roczek?

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Brak ocen.)
Twój komentarz będzie pierwszy!

Skomentuj

Your email address will not be published.

Zapisz się do newslettera