Jak zapakować książkę na prezent?

O tym, że książka jako prezent spisuje się znakomicie, nie trzeba chyba wspominać. Jest to upominek wybierany najczęściej – spersonalizowany, ponieważ dla każdej osoby jesteśmy w stanie coś wybrać. Aby cały prezent miał fajny efekt, oprócz wyboru dobrej książki ważna jest również kwestia zapakowania prezentu. Warto się postarać i sprawić, żeby już samo opakowanie cieszyło obdarowywanego.

Książkę jest naprawdę bardzo łatwo ładnie zapakować. Wyobraź sobie zgrabnie owinąć coś nieforemnego czy miękkiego – nie jest to proste. Natomiast w przypadku pakowania książek na prezent sprawa nie wydaje się być skomplikowana – równe rogi, symetryczny kształt. Oddanie jej do punku pakowania prezentów byłoby zmarnowaniem szansy na dobrą i kreatywną zabawę. Spróbujcie sami stworzyć coś nowatorskiego – to nic trudnego! Poniżej podajemy kilka pomysłów na oryginalne opakowanie.

Zacznijcie od zgromadzenia wszystkich niezbędnych materiałów. Na pewno przyda się papier w różnych kolorach (pamiętaj, że jest on podstawą tego jaki będzie efekt końcowy), nożyczki, sznurek, tasiemki, kolorowe długopisy, farbki, taśma klejąca, centymetr do odmierzenia papieru i wszystko inne, co podpowie wam wyobraźnia. Po przygotowaniu wszystkiego ruszamy do dzieła!

Jak zapakować książkę na prezent?

Opakowanie adekwatne do jej tematyki i przeznaczenia
Twoja przyjaciółka uwielbia gotować, więc postanowiłaś obdarować ją ksiązką kucharską? Zamiast papieru ozdobnego poszukaj większej ściereczki kuchennej, a upominek zawiń tak, jak w zwykły papier, jeśli trzeba wykorzystując agrafki bądź kokardę do spięcia. Do całości możesz dodać drewnianą łyżkę, bądź inny akcent kulinarny.
W przypadku prezentów dla mężczyzn ciekawym rozwiązaniem będzie opakowanie na wzór koszuli z muszką lub krawatem – taki drobiazg na pewno zachwyci Panów!
Dla dzieci sprawdzą się kolorowe opakowania z motywami zwierząt czy postaci z kreskówek.

Minimalistycznie
Ciekawym, a zarazem bardzo prostym motywem jest opakowanie książki w zwykły, biały bądź szary papier, następnie obwiązanie pakunku i dołączenie zdjęcia osoby dla której prezent został przygotowany. W ten sposób nie będziemy musieli podpisywać opakowania i osiągniemy ciekawy, minimalistyczny efekt.

Wykorzystanie materiałów recyklingowych
Zamiast wydawać spore sumy na ozdobny papier na prezenty możemy wykorzystać kartki z czarnobiałej gazety i ozdobić je własnoręcznie wykonaną kokardą.
Pakowanie prezentów możesz zamienić w świetną zabawę, angażując w to innych domowników. Ciekawym motywem będzie wycięcie i dołączenie do niego wycinanek z papieru – na przykład płatków śniegu. Nie dość, że efekt jest oszałamiający, to gwarantowane miłe spędzenie czasu z rodziną.

Innym ciekawym pomysłem jest włożenie książki do pudełka (gotowe tekturowe pudełko na prezent – które dostaniesz niemal w każdym sklepie, bądź drewniane, na którym możesz samodzielnie wypalić obrazek bądź zrobić napis). Puste przestrzenie pudełka wypełnij cukierkami, albo skrawkami kolorowego papieru.

Dobra książka to wspaniała rzecz. Potrafi dostarczyć niesamowitych emocji podczas długich zimowych wieczorów, sprawdza się podczas jazdy komunikacją miejską, w momencie oczekiwania na kogoś. Jednak warto pamiętać, że magia prezentu zaczyna się od pierwszego wizualnego kontaktu. Im bardziej zagadkowe, oryginalne opakowanie, tym bardziej zachęca osobę obdarowywaną do główkowania co kryje się wewnątrz.

A wam sprawia przyjemność samodzielne pakowanie prezentów? Macie własne pomysły na opakowania? Czy raczej wkładacie prezenty do torebek zakupionych w markecie?

Jak zapakować książkę?

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 głosów, średnio: 5,00 na 5)
Twój komentarz będzie pierwszy!

Skomentuj

Your email address will not be published.

Zapisz się do newslettera