Pakujemy najpopularniejsze prezenty ślubne, czyli jak zapakować wino i pieniądze na ślub

Opakowanie prezentu ślubnego jest nie mniej ważne niż sam podarunek. Na tak wyjątkową okazję warto pomyśleć nad ciekawym sposobem, w jaki podarujemy wino albo pieniądze na ślub. Oczywiście, zawsze można włożyć to w zwykłą prezentową torebkę, a pieniądze w przysłowiową kopertę, jednak warto wykazać się odrobiną kreatywności, aby wygląd prezentu był wyjątkowy i utrzymany w ślubnym klimacie.

Winny bukiet

Zastanawiasz się jak zapakować wino na ślub? Myślisz jak ozdobić butelkę wina na prezent ślubny? Zapomnij o torebce, istnieje wiele sposobów za ciekawe „ukrycie” trunku. Jednym z nich jest zapakowanie wina w ozdobny papier lub inny materiał i ozdobienie go w górnej części kokardami, kwiatami czy innymi dekoracyjnymi ozdobami. W ten sposób uzyskamy efekt bukietu. Tak przygotowany prezent będzie podarunkiem 2 w 1. Swobodnie możemy podarować tak zapakowane wino zamiast tradycyjnego bukietu – kwiaty, ozdabiające udekorowaną butelkę, będą fantastycznie imitowały tradycyjny bukiet.

Skrzynia złota czyli jak oryginalnie ozdobić butelkę wina na prezent ślubny

Jeżeli preferujesz bardziej minimalistyczne formy, a jednocześnie uwielbiasz elegancję, proponujemy zapakowanie wina na ślub w drewnianą skrzynkę. Prostota drewnianej skrzynki będzie idealnie współgrała z formą butelki wina, co sprawi, że podarunek będzie wyjątkowo elegancki.

Już wiesz, jak podarować wino na prezent ślubny, a jak zapakować pieniądze? Odpowiedź jest banalnie prosta – tuż obok! Przygotuj prawdziwą skrzynię skarbów dla pary młodej, w której oprócz ulubionego trunku, znajdą pieniądze. Jest to fantastyczna opcja dla tych, którzy cenią klasę i prostotę podarunku.

Gdzie ukryć pieniądze?

A może szukasz czegoś więcej i zastanawiasz się, jak oryginalnie zapakować pieniądze na prezent ślubny? Niezwykle ciekawym i humorystycznym sposobem będzie włożenie banknotów i monet w papierki od czekoladek czy małych muffinek. Całość zapakowana, jak pudełeczko z pralinami z pewnością zaskoczy, ale i rozbawi parę młodą. Innym wyjątkowo ciekawym sposobem, jest włożenie pieniędzy do porcelanowej lub szklanej świnki. Pamiętajcie o dołączeniu młotka, w razie potrzeby i finansowego kryzysu!

Niesztampowym i niezwykle zabawnym sposobem podarowania pieniędzy, będzie ukrycie ich w …. balonie! Zawinięte w rulonik banknoty, przewiązane nitką i wrzucane do napompowanego balona to chyba jedna z najciekawszych propozycji. Przed wręczeniem prezentu pamiętajcie jednak o zwróceniu uwagi na „cenny balonik”. Byłoby wyjątkowo szkoda, gdyby odleciał…

Życzenia ślubne – humor przede wszystkim!

Warto jeszcze pomyśleć nad oryginalnymi życzeniami na ślub. Przede wszystkim, ważny jest humor. Warto pomyśleć przy redagowaniu kartki pamiętać, aby życzenia ślubne dla niej i dla niego były ciepłe, sympatyczne, z nutką uśmiechu. Oczywiście, jeżeli planujesz je spisać i dołączyć do prezentu, warto je również ciekawie zapakować. Przepięknym sposobem na nietuzinkowe opakowanie życzeń będzie wygrawerowanie ich na kawałku drewienka. Tak przygotowane życzenia będą nie tylko miłym słowem, ale i wspaniałą pamiątką, do której będzie można powracać. Jeżeli poszukujesz prostszej formy, dobrym wyjściem będzie zapisanie ich na dekoracyjnym papierze i zwinięcie w rulonik. Można go przewiązać dekoracyjnym sznurkiem, wstążeczką czy ozdobić kwiatami. Możesz też włożyć zwinięte życzenia do szklanej butelki, by wyglądały niczym butelka z mapą skarbów znaleziona na brzegu karaibskiej plaży. Bardzo dobrym pomysłem jest zapoznanie się z motywem przewodnim przyjęcia weselnego i stworzenie oryginalnych życzeń dla nowożeńców, w wybranym przez nich na ten dzień klimacie.

jak ozdobić butelkę wina na prezent ślubny

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 głosów, średnio: 5,00 na 5)
Twój komentarz będzie pierwszy!

Skomentuj

Your email address will not be published.

Zapisz się do newslettera