Jak zapakować butelkę wina?

Wybierasz się na przyjęcie do rodziny lub znajomych i szukasz pomysłu na prezent, który trafi w gusta obdarowywanego? Warto wybrać ulubiony trunek i pomysłowo go zapakować.

Dobre wino lub nalewka, szczególnie gdy zrobione są samodzielnie, będą na pewno świetnym rozwiązaniem na prezent. I choć możesz zapakować butelkę w torebkę prezentową lub papier ozdobny, to warto poświęcić choć chwilę i przygotować odpowiednie do okazji przybranie.

Pamiętajmy, że pierwsze wrażenie jest bardzo ważne, a im ciekawiej i niebanalnie zapakowany prezent, tym większa radość dla obdarowywanego. Postanowiliśmy zaproponować kilka inspiracji, które pomogą wam zapakować alkohol, tak aby był niepowtarzalnym upominkiem.

Opakowanie prezentu można zrobić niemal ze wszystkiego – papieru, folii do pakowania prezentów, kawałka materiału, wstążki czy bibuły. Możecie też kupić drewnianą skrzynkę z kompletem akcesoriów lub własnoręcznie wykonać etui.

Nie martwcie się, jeśli to co stworzyliście nie jest perfekcyjne i nie wygląda jak kupione w sklepie, najważniejsze że wykonaliście to samodzielnie. Takie opakowanie na pewno sprawi więcej radości i będzie waszą personalną wizytówką.

Jak oryginalnie zapakować wino?

Obfitość sklepowych propozycji zalewa nas propozycjami na to jak zapakować wino na prezent. Wśród najciekawszych znajdziemy między innymi klasyczne, eleganckie opakowania, które chronią butelkę przed uszkodzeniami mechanicznymi, kuferki, skrzynie z niezbędnymi akcesoriami dla miłośników trunków. Dostępne są również pokrowce, które utrzymują niską temperaturę – chłodzą i dekorują jednocześnie. Jest to wersja dość droga, jednakże na pewno sprawdzi się, w przypadku kiedy nie chcemy samodzielnie dekorować upominku, a zależy nam na wyrafinowanym efekcie końcowym.
Jeżeli natomiast chcemy samodzielnie i jak najciekawiej zapakować butelkę wina, robiąc to niskim kosztem, możemy użyć zwykłego, szarego papieru. Możemy nadać mu nietypowy kształt, pomarszczoną fakturę, obwiązać go sznurkiem, umieścić specjalną dedykację. Warto postarać się, aby jeszcze przed rozpakowaniem nasz prezent budził ciekawość. Jednak sposobów jak zapakować alkohol na prezent jest mnóstwo, a ich wybór zależy od naszej inwencji i tego jaki efekt chcemy osiągnąć.

Poniżej przedstawiamy przykład jak zapakować butelkę wina w szary oraz kolorowy papier, a także z wykorzystaniem lnianego materiału i drobnych minimalistycznych ozdób.

W sezonie zimowym możesz ubrać butelkę ulubionego wina w… sweter. Ciekawy i bardzo oryginalny efekt gwarantowany.

Niebanalnym rozwiązaniem jest również wykorzystanie celofanu do pakowania prezentów. Jest to również bardzo prosty a zarazem efektowny sposób na stworzenie małego dzieła sztuki. Wystarczy, że postawisz butelkę na środku arkusza celofanu i zbierzesz go do góry tworząc rodzaj „worka”, który od góry obwiążesz ozdobną wstążką. Do środka możemy wrzucić dodatkowe ozdoby, na przykład suszone owoce i tym samym zyskamy bardzo fajny sposób na to jak zapakować butelkę wina.

Wino jest nie tylko dobrym pomysłem podania do ulubionym posiłku, ale również idealną propozycją na prezent. Tym bardziej, że butelka dobrego wina staje się coraz częstszym gościem na urodzinowych stołach czy świątecznych przyjęciach, dlatego poświęćmy trochę czasu i zapakujmy prezent w postaci wina tak, aby było praktycznie i efektownie.

Jak zapakować butelkę wina?

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 głosów, średnio: 5,00 na 5)
Twój komentarz będzie pierwszy!

Skomentuj

Your email address will not be published.

Zapisz się do newslettera