Prezent na komunię od chrzestnego

Pierwsza Komunia Święta to nie lada wyzwanie dla rodziców chrzestnych, którzy z tej okazji starają się wybrać dziecku wyjątkowy prezent. Zastanawiasz się co kupić chrześniakowi bądź chrześnicy? Przede wszystkim musisz wziąć pod uwagę zainteresowania ośmioletniego dziecka, które będzie przystępowało do komunii. Poniżej przedstawiamy kilka pomysłów na idealny prezent na komunię od chrzestnego.

Co kupić chrześniakowi na komunię?

1. Elektroniczne gadżety
Chłopcy od najmłodszych lat uwielbiają elektronikę. Decydując się na prezent z tej kategorii, upewnij się, że jest on dopasowany do wieku dziecka, oraz że jego rodzice nie mają nic przeciwko takiemu upominkowi. Na topie są zwłaszcza laptopy, które posłużą zarówno do zabawy, jak i nauki. Jeśli natomiast zależy nam na tym, żeby prezent nie było zbyt drogi, tańszą alternatywą dla laptopów będzie tablet.

2. Aparat
Sprawdzonym prezentem na komunię jest aparat cyfrowy. Spodoba się zarówno chłopcu, jak i dziewczynce. Na pewno dziecko będzie miało wiele frajdy z robienia zdjęć, a także będzie mogło go zabierać na rozmaite wyjazdy i wycieczki. Będzie to świetna pamiątka na lata, która uwieczni wiele wyjątkowych chwil. Decydując się na taki prezent wybierzmy dość lekki i niewielki model, dostosowany do dziecka w tym wieku.

3. Gadżety sportowe
Z okazji pierwszej komunii na prezent najczęściej wybierane są rowery, hulajnogi czy deskorolki. Dzieci uwielbiają aktywnie spędzać czas na dworze, a te prezenty im to zapewnią. Decydując się na któryś z tych upominków najlepiej kupić zestaw wraz z kaskiem i ochraniaczami.

Co kupić chrześnicy na komunię?

1. Rower, rolki, łyżwy
Jeżeli dziecko lubi ruch, warto wybrać na prezent komunijny to, co rozwinie jego pasję. Mogą to być na przykład wrotki, hulajnoga, deskorolka lub łyżwy, a także tradycyjny już rower. Wszystkie z powyższych gadżetów dostępne są w wielu wersjach kolorystycznych, które mogą podkreślać charakter i zamiłowania dziecka. Takie prezenty nie tylko sprawią dużo frajdy podczas jazdy, ale również mają wiele zalet dla zdrowia i kondycji fizycznej.

2. Oryginalny zegarek
Jako prezent dla chrześnicy na komunię możesz wybrać tradycyjny biały zegarek, lub bardzo popularny w ostatnim czasie smartwatch. Obecnie dzieci zaznajomione są z technologią i lubią różne nowości, więc taki upominek na pewno się sprawdzi. Poza funkcjami zwykłego zegarka smartwatch posiada możliwość między innymi wykonywania zdjęć i nagrywania filmów.

3. Skarbonka
Dzieci w wieku 8 lat znają już wartość pieniądza, wiedzą, że warto oszczędzać. Ponieważ zwykle dziewczynki robią to częściej niż chłopcy, ciekawym prezentem na komunię może być skarbonka. Dziecko z pewnością bardzo się ucieszy, jeśli będzie mogło wrzucić do niej pieniądze, które dostanie na komunię. Jest to prezent nie tylko praktyczny, ale też będzie spełniał funkcję estetyczną, ozdabiając półkę w dziecięcym pokoju.

Pierwsza komunia święta to niezapomniany dzień w życiu każdego dziecka. Oprócz religijnego wymiaru, dzieci bardzo przeżywają prezenty, dlatego aby stanąć na wysokości zadania jako chrzestny, wybierz prezent mądrze, uwzględniając zainteresowania i pasje dziecka.

Zobacz co kupuje chrzestny na komunię

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 głosów, średnio: 5,00 na 5)
Twój komentarz będzie pierwszy!

Skomentuj

Your email address will not be published.

Zapisz się do newslettera