Szukasz prezentu, który pomoże się zrelaksować, wyciszyć i pozbawi stresu? Joga! A jakże!

Bliska Ci osoba ma wymagającą pracę, jest ciągle w biegu, w stresie i bez momentu na złapanie oddechu? W prezencie na urodziny, imieniny lub inną ważną okazję podaruj jej chwilę harmonii i wyciszenia – karta podarunkowa na kurs jogi zabierze ją w podróż w najdalsze zakamarki jej ciała i duszy.

Miss Yogi

Życie w permanentnym zabieganiu, bez czasu na wypoczynek, ma swoje konsekwencje. Organizm po pewnym czasie daje znać, co sądzi o takim maltretowaniu układu nerwowego – stały stres powoduje w naszym ciele gorsze spustoszenie niż atak tornada! Jeśli widzisz, że ważna dla Ciebie osoba, może partner lub partnerka, siostra czy przyjaciółka, dała się wciągnąć we współczesny wyścig szczurów, rzuć w jej stronę koło ratunkowe! Jeżeli zbliżają się jej urodziny, Wasza rocznica, a może chcesz zrobić prezent bez okazji – pełen miłości i troski – bon podarunkowy na zajęcia jogi pomoże odnaleźć wyjście z labiryntu zabiegania i problemów.

Co nam daje joga?

W pierwotnym kształcie joga była elementem filozofii, która została zapoczątkowana w Azji Południowej. Miała pomagać w samodoskonaleniu i oczyszczeniu umysłu. Po jakimś czasie joga i medytacja przestały być domeną jedynie buddystów i indyjskich ascetów, a stały się powszechnymi praktykami pomagającymi zachować ciało i umysł w najlepszej kondycji. Ćwiczenie jogi najlepiej zacząć od lekcji z wykwalifikowanym instruktorem jogi, który nie tylko poprawi naszą sylwetkę podczas wykonywania pozycji jogicznych, ale również nauczy odpowiedniego oddechu, który jest kwintesencją medytacji i oczyszczania umysłu. Najlepsze szkoły jogi oferują zajęcia kilka razy w tygodniu o różnych porach dnia, dlatego osoba, której podarujesz voucher na zajęcia w akademii jogi, nie będzie miała kłopotu, by wpasować ćwiczenia w swój rytm dnia. Trudno wymienić wszystkie zalety nauki jogi – od tych typowo wzmacniających ciało, przez wzmocnienie mięśni kręgosłupa, rozciągnięcie mięśni, aż po znalezienie sposobu na totalny relaks i wyciszenie umysłu, “oderwanie się” od obowiązków, odnalezienie w ciągle galopującym świecie przystani, miejsca, gdzie nie sięgają nasze problemy.

Joga dla każdego

Praktycznie nie ma przeciwwskazań do ćwiczenia jogi – jej podstawową zasadą jest nie męczyć organizmu – pozycje wykonujemy na tyle, na ile możemy, tak by się nie forsować i nie zaszkodzić swojemu ciału. Mimo tego, efekty ćwiczeń dostrzeżemy po krótkim czasie – wypoczęte i rozluźnione ciało pozwoli na lepszy sen, a co za tym idzie – lepszą jakość życia! Szkoły jogi oferują przeróżne kursy, m. in. jogę dla kobiet, dla dzieci, a nawet jogę śmiechu!

Jest w czym wybierać i każdy znajdzie coś dla siebie. Nawet starsze osoby chwalą sobie zajęcia jogi, które pozwalają zachować im rześkie ciało i świeży umysł. Może warto pomyśleć nad karnetem do studia jogi w prezencie urodzinowym dla mamy i taty? Ćwiczenia jogi dla początkujących wprowadzą bliską Ci osobę w podstawy prawidłowego wykonywania pozycji jogicznych, tzw. asanów, i ćwiczeń oddechowych, tak by po jakimś czasie mogła powtarzać je samodzielnie w domu. Ich regularne wykonywanie jest kluczem do odnalezienia harmonii, mimo codziennego zabiegania i obowiązków. Nauka jogi od podstaw odkryje przed nią zupełnie nowy świat – relaksu, wyciszenia, dbania o swoje ciało i umysł.

Od czego zacząć przygodę z jogą?

Przede wszystkim: trzeba przyjść na zajęcia! Karta podarunkowa na kurs jogi będzie do tego świetnym motywatorem. Może bliska Ci osoba od dawna chciała tego spróbować, ale brakowało jej bodźca, który popchnąłby ją w dobrym kierunku? Bądź tym pozytywnym impulsem i zapoczątkuj w jej życiu zbawienną rewolucję, pomóż jej odnaleźć spokój i wyciszenie w świecie pełnym hałasu, stresu i ciągłego zabiegania. A może zdecydujecie się zobaczyć we dwoje, na czym polega joga? Często organizowane są dwudniowe weekendy z jogą, podczas których nie tylko wprowadzą Was w podstawy pozycji jogicznych i technik oddechowych, ale będziecie mogli poczuć atmosferę relaksu i wyciszenia, jaka towarzyszy tego typu warsztatom. Następnym krokiem mogą być wakacje z jogą – często połączone z wyjazdem w ustronne spokojne miejsce, gdzie można odnaleźć spokój i harmonię w kontakcie z naturą.

Pamiętaj, aby w treści vouchera wpisać pozytywne myśli dla obdarowanej osoby. Napisz, jak ważne jest dla Ciebie jej zdrowie i to, by była szczęśliwa. Może zdecydujesz się na dodanie pięknego cytatu albo wiersza? Nie bój się być kreatywnym! Osobiste życzenia są tym, co w prezentach najpiękniejsze.

Jeśli chcesz sprawdzić, czy nauka jogi będzie sprawiać bliskiej osobie frajdę, w okresie letnim często organizowane są lekcje jogi w plenerze. Może warto zabrać tam Twoją przyjaciółkę, partnera, mamę czy tatę i zobaczyć, czy złapią “jogowego bakcyla”. Voucher na zajęcia jogi możesz wręczyć np. podczas kolacji w restauracji indyjskiej albo, jeśli umiesz i lubisz gotować, podczas kolacji w indyjskim stylu w Waszym domu. Atmosfera południowoazjatyckiej magii zabierze bliską Ci osobę do krainy wiecznego szczęścia.

Wypróbuj voucher na zajęcia w akademii jogi

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Brak ocen.)
1 komentarz

Skomentuj

Your email address will not be published.

Zapisz się do newslettera