Prezenty edukacyjne dla dzieci

O prezentach edukacyjnych już co nieco pisaliśmy. Ale edukacja dla dzieci to nie tylko gry i zabawy. Na rynku jest wiele produktów, które pomogą w rozwoju spostrzegawczości czy umiejętności językowych i plastycznych u Waszych dzieci. Do tej kategorii zaliczają się zarówno filmy, bajki, jak i kolorowanki, wycinanki czy klocki. Poniżej przedstawiamy kilka propozycji.

Filmy dla dzieci

Wybierając film dla dziecka, warto pomyśleć o produkcji, która zarówno zainteresuje dziecko, jak i nauczy je pewnych wartości moralnych. Polecamy filmy przygodowe, w których bohaterami są dzieci i zwierzęta. Takie ekranizacje uczą przede wszystkim odpowiedzialności i miłości do tych stworzeń.

Bajki dla dzieci

Najlepsze produkcje to te, które bawią i uczą. Warto wybrać bajkę z morałem, by dziecko poznało podstawowe wartości, takie jak miłość, przyjaźń czy odpowiedzialność za słowa i czyny.

Malowanki dla dzieci

Wszelkiego rodzaju malowanki i kolorowanki rozwijają u dzieci zmysły artystyczne. Dziecko, trzymając się danej linii, dodatkowo uczy się koncentracji i koordynacji ruchowej. Ponadto rysunki dla dzieci rozwijają kreatywność, a dzięki nim dziecko poznaje nowe kolory i kształty.

Wycinanki dla dzieci

Dzięki wycinaniu i układaniu różnych form dziecko uczy się kreatywności oraz rozwija zdolności manualne i wyobraźnię.

Klocki dla dzieci

Dla tych najmłodszych szczególnie polecane są klocki obrazkowe, z których można układać wiele różnych obrazków. Takie układanki pomagają rozwijać u dzieci spostrzegawczość oraz umiejętności manualne. Dodatkowo kształcą pamięć i doskonalą zdolności wzrokowo-ruchowe.

Literki dla dzieci

Ten rodzaj rozrywki rozwija u dzieci umiejętności językowe. Dziecko szybciej uczy się pisać, a także poznaje nowe słowa.

Prezenty edukacyjne dla dzieci

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Brak ocen.)
Twój komentarz będzie pierwszy!

Skomentuj

Your email address will not be published.

Zapisz się do newslettera