Karnet do parku rozrywki dla dzieci (szukanie prezentów pozostawionych przez zajączka)

Drobne upominki na Wielkanoc dla milusińskich stały się w wielu domach tradycją. Z reguły zając na Wielkanoc przynosi dzieciom słodycze, gry, maskotki i wszelkie inne upominki związane z Wielkanocą.

Kiedy dajemy prezenty na zajączka?

To zależy od regionu. Zwyczaj ten jest u nas dość nowy i pochodzi z Niemiec. Do niedawna obchodzony był tylko w niektórych rejonach kraju, m.in. na Śląsku czy w Wielkopolsce. Dziś zając wielkanocny staje się niczym Święty Mikołaj na Boże Narodzenie. Coraz częściej odwiedza dzieci w kolejnych regionach. Zając przynosi słodycze i drobne upominki w niedzielę – czyli w pierwszy dzień Świąt Wielkanocnych.

A może coś innego niż słodycze?

Ciekawym pomysłem na oryginalny prezent na zajączka może być voucher dla dziecka na dzień pełen zabawy w parku rozrywki. Nie zapominajmy, że dzieci też chcą się dobrze bawić w te święta! Dajmy naszym milusińskim możliwość wiosennego wyhasania się w dziecięcym świecie pełnym kolorowych kulek i krętych zjeżdżalni. Zając – symbol Wielkanocy może być zamieszany w tę zabawę. Może dobrym pomysłem będzie zabawa w szukanie prezentów pozostawionych przez zajączka? Warto przygotować dla dzieci szereg świątecznych zadań i pytań, tak żeby przekonały się, że wspólne świętowanie może być dobrą zabawą.

Warto zadbać o to, aby dzieci miały dobre skojarzenia ze świętami. Może poświęcić odrobinę czasu i przygotować atrakcje specjalnie dla nich? Doskonale wiemy, że milusińscy nie usiedzą zbyt długo przy Wielkanocnym stole. Roznosi ich energia – i bardzo dobrze! Wspólny wypad dla wszystkich dzieciaków z rodziny do parku rozrywki zintegruje małych kuzynów i przysporzy im wspomnień na długie lata.

Zajączek, który rozdaje prezenty, to bardzo popularna tradycja w całych Niemczech. Dzieci w Berlinie czy Hamburgu mają za zadanie poszukiwanie czekoladowych jajek schowanych przez zajączka w ogrodzie. Dlaczego nie zaadaptować tej zabawy na nasz grunt? Jeśli połączymy świąteczne zabawy z zabawą w parku rozrywki, nasze dzieciaki będą zachwycone i już nie będą mogły doczekać się kolejnych świąt. W ten sposób milusińscy nie tylko będą świetnie się bawić, ale też będą mieć okazję, by w ciekawy sposób poznać tradycje Wielkanocne. Prezent na zajączka może być czymś więcej niż tylko tabliczką czekolady. Powinien być też porcją dobrej zabawy i celebracją wspólnie i rodzinnie spędzonych chwil. A śmigus-dyngus dopiero przed nami!

Sprawdź prezent na zajączka dla dziecka

Post udostępniony przez @scandimania

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 głosów, średnio: 5,00 na 5)
1 komentarz

Skomentuj

Your email address will not be published.

Zapisz się do newslettera