Pomysły na prezenty na 40 rocznicę ślubu

Czterdzieści lat minęło jak jeden dzień. A wraz z tym przyszła kolejna okrągła 40 rocznica ślubu. I jak co roku brakuje pomysłu na prezent na rocznicę ślubu rodziców. 40 rocznica ślubu to zbyt ważna okazja, aby wymigać się od zakupu odpowiedniego prezentu i liczyć jedynie na wymianę serdeczności – nawet najpiękniejsze życzenia na 40 rocznicę ślubu dla rodziców nie zastąpią prezentu na rocznicę ślubu.

Pomysł na wspaniały prezent na 40 rocznicę ślubu zawsze wisi w powietrzu – trzeba go tylko odnaleźć i umiejętnie wykorzystać.

Nigdzie nie jest powiedziane, że jubileusz to okazja, na którą prezent trzeba kupić dla dwojga. Małżonkowie, którzy przeżyli ze sobą tyle lat, niekoniecznie muszą robić wszystko razem lub mieć takie same zainteresowania. Dlatego zamiast prezentu na czterdziestolecie dla obojga rodziców, warto pomyśleć, co kupić na 40 lecie pożycia małżeńskiego mamie i tacie z osobna.

Pomysły na 40 lecie małżeństwa dla rodziców

Eleganckim prezentem dla taty, statecznego mężczyzny w starszym wieku będzie na przykład idealnie skrojony garnitur z dopasowanymi dodatkami, jak na przykład złote grawerowane spinki do mankietów i idealnie pasujący krawat. Na przyjęciu z okazji czterdziestej rocznicy ślubu tata będzie prezentował się niezwykle elegancko i może znów zawróci w głowie mamie.

Doskonałym prezentem dla mamy z okazji 40 lecia ślubu rodziców może być voucher na kurs fotografii. Pani na emeryturze wcale nie musi większości wolnego czasu spędzać w domu – warto dać jej szansę na spełnienie dawnego marzenia. Kto wie, czy po zakończeniu szkolenia nie założy własnego bloga fotograficznego i nie utworzy artystycznego portfolio, zaskakując po latach całą rodzinę swoją energią i inwencją twórczą.

Prezent na 40 rocznicę ślubu, czyli o tym, co mężowi w duszy gra

Nie ulega wątpliwości, że dokonując wyboru powinnaś przede wszystkim kierować się zainteresowaniami i zamiłowaniami męża. Do najbardziej praktycznych prezentów na pewno można zaliczyć vouchery, ponieważ są one nie tylko bardzo różnorodne. Może to być chociażby voucher na romantyczną kolację albo ekstrawagancki kurs nurkowania dla dwojga.

Wspomnień czar czyli jaki prezent na 40 rocznicę dla żony

Bardzo dobrym pomysłem na prezent dla żony z okazji 40 rocznicy ślubu może być albo voucher na sesję zdjęciową, fotoalbum albo przygotowanie albumu, który byłby przede wszystkim odzwierciedleniem znaczących wydarzeń w Waszym małżeństwie. Taki prezent wymagałby jednak przemyślanej koncepcji i rozpoczęcia przygotowań z dużym wyprzedzeniem, ponieważ trudno byłoby go wykonać w ciągu jednego dnia. Fotoalbum to nie tylko pamiątka, ale także urokliwy czar wspomnień. A przecież dokładnie o to chodzi, żeby prezent sprawiał radość Twojej ukochanej.

Prezent na 40 rocznicę ślubu dla znajomych

Wybierając upominek dla znajomych, którzy zjeździli świat wzdłuż i wszerz, widzieli już prawie wszystko i których trudno zaskoczyć, warto pamiętać o drobnych upominkach, jak butelka dobrego wina, oraz o wyjątkowych życzeniach z okazji 40 rocznicy ślubu. Wspaniałym prezentem może być zorganizowanie kameralnej uroczystości z okazji rocznicy ślubu przyjaciół. Taki upominek na pewno bardziej zapadnie w pamięci niż kosztowne drobiazgi, które potem będą stać na półkach i łapać kurz.

prezent na 40 rocznicę ślubu rodziców

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 głosów, średnio: 5,00 na 5)
1 komentarz
  1. Kiedyś się zastanawiałam.. W sumie zmieniło się to krótko po ślubie..malzenstwo to jedno, rocznica ślubu to ich wspólne święto,więc prezent powinien być dla nich, dla obojga. Najlepiej,by mogli cieszyć się tym wspólnie. Czy wazon, czy wyjazd, niech będzie dla niej i dla niego frajda,ozdobą, pretekstem do spędzania czasu razem. Mimo upływu lat nadal tak uwazam. I właśnie na 40stke też warto podkreślić jedność.

Skomentuj

Your email address will not be published.

Zapisz się do newslettera