Pomysły na ślubne upominki

Tradycją jest, że podczas składania życzeń goście wręczają nowożeńcom bukiet kwiatów. I chyba nikt nie wyobraża sobie, aby po ceremonii ślubnej podejść do państwa młodych z pustymi rękami. Coraz częściej jednak odchodzi się od tego przyzwyczajenia i wręcza inne upominki ślubne. Takim upominkiem na ślub zamiast kwiatów może być wino na prezent ślubny. Jakie wino podarować na prezent ślubny? Jeśli mamy taki pomysł na prezent ślubny zamiast kwiatów, to musi to być koniecznie dobre wino na prezent ślubny.

Przepiękną i jakże słodką propozycją wyjątkowego prezentu jest bukiet, ale z cukierków. Powinny się w nim znaleźć dobre, nadziewane czekoladki zawinięte np. w złote papierki. Możemy z bibuły lub organzy stworzyć kwiat, a słodkości włożyć w jego środek. Ułożyć je należy w kształt półkulisty. Taki prezent ślubny zamiast kwiatów można udekorować tak, jak prawdziwy bukiet: wstążkami, perełkami i innymi florystycznymi dodatkami.

Innym pomysłem na prezent ślubny zamiast kwiatów i wina w prezencie ślubnym jest książka na prezent ślubny. Ważne, aby przy tak wyjątkowej okazji podarować naprawdę dobrą pozycję wydawniczą. Jaką więc wybrać książkę na prezent ślubny? Najlepsze będą książki o miłości, o dobrym życiu, biografie szczęśliwych i spełnionych ludzi, lub tych cenionych za poszanowanie bliźnich. Istotne jest, żeby wyszukać wartościową książk z przesłaniem na życie. Możemy też podarować pięknie wydane Pismo Święte. Nie zapomnijmy o dedykacji w książkach na prezent ślubny i o eleganckim opakowaniu.

Gdy jako prezent ślubny dajemy pieniądze, miło jest podarować parze młodej dodatkowo drobny prezent ślubny. Wręczamy taki prezent na ślub przed kościołem, zamiast kwiatów, lub jako dodatek do nich. Drobnymi prezentami ślubnymi mogą być najróżniejsze rzeczy. Niezwykle oryginalny prezent, to ten personalizowany. I tu możemy wybierać wśród takich podarków jak:
1. Zestaw kubków lub filiżanek, które będą umilały poranną wspólną kawę.
2. Dwóch takich samych breloczków na klucze z imionami nowożeńców. Zawsze noszone przy sobie, pilnowane i przypominające o wspólnym domu.
3. Album na zdjęcia ślubne. To praktyczny, a zarazem ładny prezent.
4. Oprawiona mapa świata, jeśli wiemy że młodzi to zapaleni podróżnicy. Z opisem np.: „Tu byliśmy. Ania i Michał” i z możliwością wbicia pinezek z chorągiewką w odwiedzone przez nowożeńców miejsca. To nietypowy prezent na ślub, ale zarazem uroczy.
5. Wspólny personalizowany kalendarz. Państwo młodzi muszą przecież nauczyć się wspólnie planować przyszłość.
6. Multiramka w kształcie serca ze wspólnymi zdjęciami. To fajna pamiątka na lata.
Przepięknym symbolicznym prezentem ślubnym może być również srebrna figurka ze splecioną w uścisku parą.
Oryginalnym prezentem ślubnym zamiast kwiatów będą kupony lotto na ślub. Jeśli okażą się trafione, to zafundujemy parze młodej chyba najlepszy prezent ze wszystkich.

Taki drobiazg na ślub, czy to będzie album na zdjęcia, wino, czy książka, będzie bardzo miłym gestem. Pamiętaj, że zawsze powinien być ładnie opakowany.

Pomysły na ślubne upominki

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 głosów, średnio: 5,00 na 5)
Twój komentarz będzie pierwszy!

Skomentuj

Your email address will not be published.

Zapisz się do newslettera