Pomysły na weekend z dziećmi

Zbliża się weekend, a Ty już nie możesz doczekać czasu, który spędzisz z dziećmi? Czas zaplanować rodzinne atrakcje, które sprawią, że będziecie się  dobrze bawić i zachowają się w waszej pamięci na dłuższy czas.  Pamiętasz swoje wspomnienia z dzieciństwa? Zadrapane kolana, podarte  spodnie i wieczny uśmiech na twarzy? Spraw by Twoje dziecko również miało piękne wspomnienia z tego pełnego beztroski czasu, który niestety szybko mija.

Zachowaj w kadrze

Mówi się, że zdjęcia to chwile zatrzymane w kadrze, a dzieci przecież zmieniają się z dnia na dzień. Spraw swojej małej córeczce  lub synkowi stylizowaną sesję zdjęciową, która  po latach stanie się dla nich cenną pamiątką. A może marzy Wam się sesja rodzinna? W końcu tak młodzi jak dzisiaj nie będziecie już nigdy. Weź swoją rodzinę i razem stańcie przed obiektywem profesjonalnego fotografa, który w czasie waszej zabawy wykona Wam serię wspólnych zdjęć, do których z rozrzewnieniem na twarzy będziecie wracać po latach.

Sportowo lub artystycznie

Spraw by Twoje dzieci spędziły czas aktywie. Zabierz je do groty solnej, gdzie wilgotny klimat dobrze wpłynie na ich organizm, a one poczują się jak prawdziwi poszukiwacze przygód. A może zagracie razem w Footgolf, który jest połączeniem piłki nożnej i golfa?.  Odrobina zdrowej rywalizacji z pewnością dobrze zrobi Waszej rodzinie, dzieciaki będą miały okazję wykazać się celnością, opanowaniem i uprzejmością – trening tych umiejętności z pewnością nie zaszkodzi 😉 A może widzisz, że Twoje dziecko przejawia talent wokalno- aktorski? Pomóż mu go rozwijać, zabierz swoją pociechę na profesjonalne nagranie w studio! Niech poczuje się jak prawdziwa gwiazda… Kto wie, może za parę lat to właśnie Twoje dziecko będzie rozdawać autografy?

No to hop… do wody!

Twój syn uwielbia wodne szaleństwa? Zabierz go do wodnego raju i naucz poruszać się po głębiach. Niech spełni swoje marzenia o nurkowaniu, zapozna się tajnikami tego sportu i zasmakuje wyprawy w głębiny. Kto wie, może w przyszłości będzie oglądał z bliska rafę koralową? Twoja córka jest fanką wodnych sportów, potrafi już całkiem dobrze pływać i doskonale radzi sobie w wodnych akwenach? Czas podnieść poprzeczkę – kurs windsurfingu z pewnością będzie dla niej ciekawą przygodą i okazją do zdobycia nowych umiejętności.

Coś dla brzuszków – łakomczuszków

Chrupiące ciasto, ciągnący się ser i pieczarki? A może szynka i sos czosnkowy? Zabierz swojego głodomorka do Raju pizzowego gdzie będzie miał okazję zasmakować ulubionej pizzy. Weekend to doskonały moment by zabrać pociechę do restauracji, wprowadzać je w świat dorosłych i uczyć zachowania w miejscu publicznym. W takim przypadku nauka stanie się przyjemnością, a przy okazji skosztujecie wyśmienitych dań kuchni włoskiej, tajskiej lub francuskiej.

 

Pamiętaj, że rodzina to jest siła! Czas, który teraz spędzicie razem będzie kapitałem na przyszłość, to właśnie teraz jest dobry moment by zbudować wieź z dzieckiem. Szczęśliwe dziecko to brak problemów w kontaktach z rówieśnikami i samooceną, to również wiara we własne siły i możliwości, które są podstawą do prawidłowego rozwoju.

 

weekend-z-dziecmi-800x600

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Brak ocen.)
Twój komentarz będzie pierwszy!

Skomentuj

Your email address will not be published.

Zapisz się do newslettera