Prezent na chrzciny dla chłopaka

Chrzciny chłopca to niezwykła uroczystość i miło jest móc świętować ten dzień razem z rodzicami i najbliższą rodziną, a także podarować dziecku wybrany przez nas na tę okazję prezent. To niepowtarzalna okazja, aby wręczyć maluchowi coś unikalnego, co być może, będzie stanowić dla niego pamiątkę na całe życie.

Warto rozważyć ciekawy prezent na chrzciny dla chłopca zamiast wręczania uniwersalnej koperty z pieniędzmi, zwłaszcza, że sklepy oferują nam dzisiaj naprawdę bogaty wybór w tej kategorii! Dobrze jest przed rozpoczęciem poszukiwań odpowiedniego prezentu na chrzciny zastanowić się czy pragniemy, aby budził on po latach wspomnienie tej uroczystości, czy też wolimy sprezentować coś praktycznego, co przyda się rosnącemu szybko dziecku. Poniżej przedstawiamy garść inspiracji.

Prezenty na chrzciny chłopca – Pamiątki

Chłopczyk jest póki co za mały, żeby zrozumieć zamieszanie wokół swojej osoby, więc póki co nie ucieszy go pamiątkowy prezent, ale z upływem lat z pewnością doceni taki drobiazg umieszczając go wśród najcenniejszych skarbów rodzinnych. Dlatego, jeśli zależy nam na tym, aby nasz osobisty prezent w przyszłości wzbudzał wzruszenie u obdarowanego, postarajmy się wybrać coś naprawdę unikalnego. Świetnymi propozycjami prezentów na chrzciny są na przykład:
– Pudełko wspomnień z wygrawerowaną dedykacją dla chłopca – to świetne miejsce, w którym wraz z dorastaniem dziecka można gromadzić różne pamiątki z okresu dzieciństwa.
– Biżuteria chrzcielna – złoty łańcuszek z religijnym medalikiem lub krzyżykiem jest idealnym prezentem na tak uroczystą okazję, które w dodatku dziecko może mieć stale przy sobie.
– Biblia Starego i Nowego Testamentu w wersji dla dzieci – dzieci rosną z błyskawiczną prędkością i chociaż na razie malec nie umie czytać, już za kilka lat książka stanie się dla niego cennym źródłem wiedzy.
– Sesja zdjęciowa u fotografa – genialny pomysł na uwiecznienie tego ważnego wydarzenia w życiu malucha.
– Srebrna szkatułka na pierwszy ząbek i pukiel włosów.

Praktyczne prezenty na chrzciny chłopca

Być może preferujemy praktyczniejsze rozwiązania i zastanawiamy się, jaki prezent na chrzciny będzie przydatny w rozwoju malca. Poniżej znajdują się propozycje użytecznych prezentów na chrzciny chłopca:
– Ubranka – w sklepach z artykułami dziecięcymi znajdziemy dużo uroczych kompletów, ale przed ich zakupem warto skonsultować z rodzicami rozmiar i potrzeby maluszka.
– Książki ilustrowane – za jakiś czas książki będą niezbędne w nauce czytania, warto więc zainwestować nawet w kilkutomowe, pięknie oprawione wydania z wpisaną dedykacją.
– Zabawki – postarajmy się znaleźć zabawki wspomagające rozwój dziecka.
– Ciasto lub inna potrawa – być może nie przyda się bezpośrednio dziecku, ale pochłonięci przygotowaniami rodzice docenią taką pomoc.
– Zestaw prezentowy dla dziecka – znajdują się w nim pieluchy, kocyki, ręczniki, pluszaki, kosmetyki i inne potrzebne maluchowi artykuły. Dodatkowo są ułożone w estetyczny wzór przypominający np. tort lub samochód.

Upominki powinniśmy wręczyć po uroczystości w kościele, w obecności dziecka, najlepiej razem z wypisaną kartką pamiątkową. Pamiętajmy, że nasza pomoc i obecność podczas chrzcin chłopca jest cenniejsza od prezentów zarówno dla dziecka, jak i dla jego rodziców. Warto dołożyć wszelkich starań, aby ten dzień był celebrowany w pogodnej i ciepłej atmosferze.

Zobacz pomysl na prezent na chrzciny dla chłopca

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Brak ocen.)
Twój komentarz będzie pierwszy!

Skomentuj

Your email address will not be published.

Zapisz się do newslettera