Prezent na chrzciny dla dziewczynki

Chrzest jest jednym z najważniejszych, zaraz po narodzinach, wydarzeniem w życiu rodziców. To dzień, w którym ich pociecha oczyszczona z grzechu pierworodnego, staje się nie tylko pełnoprawnym członkiem kościoła, ale również otrzymuje imię, wybrane przez jej rodzicieli.

Jeśli zostałeś/aś zaproszona na chrzciny, albo masz zaszczyt być chrzestną lub chrzestnym, postaraj się o właściwy upominek dla dziecka. Poniżej kilka podpowiedzi podarunków na chrzest dla dziewczynki. Możesz z nich skorzystać, jeśli nie masz własnego pomysłu na prezent, albo zwyczajnie nie chcesz popełnić gafy.

Coś użytecznego
Kupując prezent na chrzciny, warto pomyśleć o czymś praktycznym, co z pewnością przyda się i rodzicom, i maluchowi. Ubranek nigdy nie za wiele, podobnie jak kosmetyków do higieny, typu: pampersy, kremy do nawilżania czy balsamy do mycia. Taki prezent można zapakować w kosz wiklinowy albo duże pudło i obwiązać kokardą w kolorze różu.

Pamiątka na lata czyli dewocjonalia itd.
Dość tradycyjnym prezentem na chrzciny jest złoty łańcuszek z medalionem Matki Boskiej. Choć niektórzy wychodzą z założenia, że przyda się on dziecku za dobre kilka lat, nie należy się do tego pomysłu tak od razu zniechęcać. Dodatkowo można dokupić dziecięcą wersję Biblii, nie zapominając o kartce z życzeniami na chrzest. Dla dziewczynki super prezentem może być również złota bransoletka z wygrawerowanym napisem: „Z okazji chrztu świętego dla……”.

Srebrne cudeńko
Od jakiegoś czasu ogromną popularnością wśród prezentów na chrzest cieszą się srebrne cudeńka. Można je z powodzeniem znaleźć w każdym sklepie z dewocjonaliami lub zakupić online. Buciki, sztućce z różową końcówką, szczotka do włosów, pudełko na pukiel czy obrazek z Aniołem Stróżem lub Matką Boską będą super prezentami dla dziewczynki i nie tylko. Na upominku można dodatkowo wygrawerować imię małej, datę urodzin wraz z życzeniami czy nawet odcisk jej paluszka lub rączki. Będzie to niezwykła pamiątka na całe życie i zarazem oryginalny prezent.

Nadal nie wiesz co kupić na chrzest?
Czasami mimo ogromnej różnorodności dostępnych upominków ciężko dokonać wyboru. To nie, i to też nie. No cóż, nawet na marudę albo najbardziej wybredną osobę znajdzie się rada. Zamiast prezentu można małej podarować kopertę z odpowiednią kwotą w środku, nie zapominając jednak o kartce z życzeniami. Same pieniądze nie załatwią sprawy, karta na chrzciny to taka wisienka na torcie bez której na chrzcinach, podobnie jak na ślubie się nie obejdzie. Pieniądze rodzice spożytkują, najlepiej jak potrafią, może to być i wkład na konto oszczędnościowe dla pociechy, a kartka to pamiątka tylko dla niej.

Chrzciny na zawsze pozostają w pamięci rodziców, warto zatem zadbać, aby będąc zaproszonym na tę uroczystość, nie tylko się pojawić, ale również zadbać o odpowiedni podarunek.

Prezent na chrzciny dla dziewczynki

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 głosów, średnio: 5,00 na 5)
Twój komentarz będzie pierwszy!

Skomentuj

Your email address will not be published.

Zapisz się do newslettera