Prezent na chrzciny od chrzestnej

Z pewnością każda osoba, która niebawem zostanie rodzicem chrzestnym dziecka czuje zarówno zaszczyt, który płynie z tego wyróżnienia, jak i dużą odpowiedzialność, jaką stanowi wsparcie w rozwoju edukacyjnym i duchowym dziecka. Jak wiadomo, matka chrzestna powinna zastępować dziecku prawdziwą matkę, zwłaszcza, jeśli jest to bliska rodzinie dziecka osoba. Jednym z jej pierwszych obowiązków jest wybór odpowiedniego prezentu na chrzciny. Wedle tradycji matka chrzestna często odpowiada za ubranko i szatkę dziecka na uroczystość chrztu. Poniżej podpowiadamy, jaki prezent na chrzciny może dostać od chrzestnej dziewczynka i chłopiec.

Prezent na chrzciny od matki chrzestnej dla dziewczynki

Największym powodzeniem prezentów na chrzciny cieszą się prezenty o wartości symbolicznej, a mianowicie srebrna grzechotka, szkatułka na pierwszy ząbek, zestaw ozdobnych sztućców dla dzieci czy ryngraf z wizerunkiem Matki Boskiej. Świetnym pomysłem jest także kupno złotego łańcuszka z medalikiem – chociaż dziewczynka jest narazie za mała, aby nosić taką ozdobę, to za jakiś czas z przyjemnością ją założy i być może będzie ją nosić także jako dorosła kobieta, wspominając ciepło swojego darczyńcę. Niektórzy rodzice chrzestni zamiast koperty z pieniędzmi wolą jako prezent na chrzciny przekazać dziecku sztabkę ze złota, które jak wiadomo, nie traci na wartości. Można też podarować cenny kruszec w formie, np. złotej skarbonki. Do kategorii pamiątkowych prezentów na chrzciny zaliczają się również Biblia Starego i Nowego Testamentu dla dzieci, ręcznie pisana ikona, np. z wizerunkiem patrona chrztu lub Świętej Rodziny, zamykane na klucz pudełko na kolekcję pamiątek z dzieciństwa, zyskujący ostatnio na popularności bon na sesję fotograficzną oraz album pamiątkowy. Dużym atutem tego typu prezentów na chrzciny jest możliwość wygrawerowania własnej dedykacji, co nadaje upominkom bardziej osobistego charakteru.

Jeśli lepszym rozwiązaniem wydaje Ci się inwestycja w rozwój dziewczynki, również znajdziesz wiele propozycji. Upominek, taki jak zegar ścienny doskonale uzupełni wnętrze dziecięcego pokoiku. Podobnie jak pozytywka z tańczącą baletnicą i oryginalna lampka. Jeśli lubisz produkty typu hand made, radzimy aby przeszukać sklepy internetowe – znajdziesz na nich mnóstwo estetycznie wyglądających i wyróżniających się zabawek, często z dodatkową funkcją edukacyjną. Jeśli posiadasz zdolności artystyczne, możesz nawet pomyśleć o własnoręcznym przygotowaniu albumu na zdjęcia, pamiątkowej kartki dołączonej do prezentu na chrzciny lub ręcznie napisanym liście pamiątkowym, który, przeczytany za kilka lat, miło będzie się kojarzyć z Twoją osobą.

Prezent na chrzciny od matki chrzestnej dla chłopca

Podobnie jak w przypadku prezentów na chrzciny dla dziewczynki, udanym upominkiem dla chłopca będą przedmioty o znaczeniu symbolicznym, które staną się cenną pamiątką. Dobrze jest jednak zastanowić się nad praktycznymi upominkami. Małemu dziecku na pewno nie grozi nadmiar pieluch, kocyków i zabawek. Takie akcesoria możesz kupić w starannie zapakowanych zestawach przypominających, np. tort lub motor albo skompletować go samodzielnie i podarować w wiklinowym koszu. Rodzice chłopca po uroczystości chrzcin na pewno docenią prezenty pomocne w pielęgnacji pociechy. Takim upominkiem będzie np. krzesełko do karmienia, fotelik samochodowy, leżako – bujaczek oraz mata edukacyjna. Oczywiście mile widziane są także wszelkiego rodzaju zabawki oraz ilustrowane baśnie. Chłopcu być może przydadzą się nowe buciki lub elegancki garnitur, jednak przed ich kupnem konieczna jest konsultacja z rodzicami, aby uniknąć prezentu w złym rozmiarze lub mijającego się z potrzebami malucha.

Poza pięknym prezentem na chrzciny dziecka, warto zaoferować pomoc podczas uroczystości. Rodzice zajęci dopilnowywaniem szczegółów związanych z organizacją przyjęcia mogą potrzebować osoby, która przyniesie dodatkową potrawę lub zajmie się maluchem. Wraz z naszym wyjątkowym upominkiem i pozytywnym nastawieniem, uroczystość na pewno przebiegnie w ciepłej, rodzinnej atmosferze.

Zobacz prezent na chrzciny od matki chrzestnej

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Brak ocen.)
Twój komentarz będzie pierwszy!

Skomentuj

Your email address will not be published.

Zapisz się do newslettera