Prezent na chrzest od dziadków

Chrzest to nie lada wydarzenie nie tylko dla rodziców, ale i dziadków, którzy nieraz długo czekają na upragnionego wnuka lub wnuczkę. Z pewnością i dla nich wybór prezentu może stanowić problem. Jaki zatem prezent kupić, aby zadowolić rodziców i samemu mieć satysfakcję z dokonanego wyboru. Poniżej znajduje się kilka podpowiedzi od nas dla babci i dziadka w kwestii prezentu na chrzciny.

Chrzciny
W przypadku organizowania chrzcin i zapłaty za całą uroczystość, dziadkowie z obu stron mogą wziąć ten obowiązek na siebie i odciążyć rodziców czasowo oraz finansowo. Oczywiście dobrze jest porozumieć się w sprawie szczegółów. Dotyczy to miejsca, dnia i całej oprawy.

Prezent na lata
Konto oszczędnościowe na przyszłość jest świetnym pomysłem dla wnuka czy wnuczki. Konkretna suma pieniędzy wpłacona na początek, może być motywacją dla rodziców, aby co jakiś czas, może nawet co miesiąc, wpłacać niewielkie pieniądze na konto dziecka. Taka inwestycja w przyszłość, zdecydowanie ułatwi życiowy start dorosłego już dziecka.

Rodzinna pamiątka
Niezwykle wzruszającym prezentem dla malucha, zarówno chłopca, jak i dziewczynki na chrzest, będzie rodzinna pamiątka, przekazywana z pokolenia na pokolenie. Może to być łańcuszek z wisiorkiem, pozytywka, obraz Matki Boskiej, srebrna skarbonka lub inna wartościowa rzecz, która niesie ze sobą rodzinną historię i jest w posiadaniu rodziny od wieków. Takie skarby mają wartość sentymentalną i nie da się ich zastąpić nowoczesnym, drogim prezentem. Po latach, kiedy dziecko dorośnie bez wątpienia podziękuje ukochanej babci i dziadkowi za niezwykły podarek na chrzciny.

Sesja z chrztu świętego
Dziadkowie mogą również pokusić się o zorganizowanie rodzicom sesji zdjęciowej przeprowadzonej podczas chrztu świętego, która upamiętni ten wyjątkowy dzień. Całość umieszczona w pięknym albumie, z odpowiednim podpisem będzie doskonałym prezentem dla rodziców i dziecka, którzy po latach zawsze mogą wrócić pamięcią do tego wyjątkowego dnia.

Cokolwiek dziadkowie zdecydują w kwestii podarunku na chrzciny, ważne aby odczuli, że już ich obecność jest prezentem samym w sobie, mającym duże znaczenie dla rodziców wnuka czy wnuczki.

Prezent na chrzest od dziadków

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 głosów, średnio: 5,00 na 5)
Twój komentarz będzie pierwszy!

Skomentuj

Your email address will not be published.

Zapisz się do newslettera