Jaki prezent dla ośmiolatka wybrać?

Nikt nie czeka na dzień swoich urodzin z takim entuzjazmem jak dzieci. Widok ich radości z otrzymanych niespodzianek to szczególna przyjemność, dlatego wybierając upominek na tę okazję, warto wykazać się wyjątkową empatią i starannością.

Przygotowując prezent dla chłopca-ośmiolatka, trzeba wziąć pod uwagę jego charakter. Rzecz jasna, w tym wieku dzieci najbardziej ucieszą się z zabawek. Jednak tylko od nas zależy czy dana zabawka – oprócz chwili rozrywki – pozwoli jubilatowi się rozwinąć, a nawet odnaleźć życiową pasję. Nasz upominek może więc stanowić swoiste „zaproszenie” do konkretnej tematyki. Jeśli maluch wykazuje się pewną cierpliwością, spokojem, tudzież spostrzegawczością, prawdopodobnie ucieszy go model statku/samolotu do sklejania. Dobrym pomysłem będzie również zakup klocków lego (istnieje niezliczona ilość różnych wzorów, w tym takie, które odwołują się do popularnych kreskówek i filmów). Ulubione bajki winny też stanowić główne kryterium wyboru, jeżeli zdecydujemy się na podarowanie dziecku pierwszej skarbonki (przedmiot ten, sam w sobie, zwykle nie wydaje się maluchowi fascynujący), bądź jakiegokolwiek innego gadżetu. Dostępne są także budziki lub nakładki na klucze, nawiązujące do poszczególnych superbohaterów. W oczach chłopca dodałyby one z pewnością atrakcyjności przedmiotowi, który – powierzony mu -kojarzy się z pierwszym krokiem na drodze do dojrzałości). Ciekawy, choć niestety droższy prezent dla ośmiolatka to zdalnie sterowany samochód/samolot albo walkie-talkie. Tego typu urządzenia stanowią niemal gwarancję doskonałej zabawy, która pozwoli jubilatowi oderwać się od ekranu telewizora i nieco rozbudzi jego wyobraźnię. Do wszelkiego rodzaju gier terenowych zachęcą go ponadto: latarka, lornetka/luneta bądź piłka do gry (dodatkowym, bezcennym atutem tego podarunku byłyby złożone na nim autografy zawodników ulubionej drużyny, które zapewniłyby obdarowanemu szczególne względy wśród rówieśników). Inną możliwością jest z kolei zestaw małego chemika, a także wszelkie gry planszowe (obecnie ich różnorodne formy „wracają do łask”, pozwalając na swobodne dostosowanie poziomu trudności do wieku i zainteresowań dziecka).

Uznając, iż dzieciństwo to „magiczny” okres życia, powinniśmy też zwrócić uwagę, że prezenty dla ośmiolatka winny sprawiać wrażenie czarodziejskich. Takimi upominkami są bez wątpienia: magnetyczna albo świecąca w ciemności plastelina, lampka solarna „Słońce w słoiku” oraz długopis szpiega z „niewidzialnym” atramentem.

Najwspanialszą niespodzianką dla naszej pociechy będzie jednak zawsze urodzinowa wycieczka – może ona przybrać formę wypadu na obiad czy lody, ale także wizyty w aquaparku, wesołym miasteczku, zoo lub parku wspinaczkowym. Z pewnością zapewni nam ona tytuł „wystrzałowej cioci/ odlotowego wujka”. Warto bowiem pamiętać, że najcenniejszym, co można podarować dziecku, jest nasz czas.

Sprawdź prezenty dla ośmiolatka

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (3 głosów, średnio: 4,67 na 5)
Twój komentarz będzie pierwszy!

Skomentuj

Your email address will not be published.

Zapisz się do newslettera