Prezent na chrzciny od rodziców

Chrzciny są wyjątkowym świętem w życiu rodziców, ponieważ w tym dniu dziecko otrzymuje imię oraz staje się pełnoprawnym członkiem kościoła katolickiego. Jest to również dzień niezwykle stresujący. Przed samą uroczystością trzeba tak wiele zorganizować: wybrać chrzestnych, lokal na obiad po kościele czy rozesłać zaproszenia. Stąd też pytanie, czy rodzice powinni również pomyśleć o prezencie dla swojej pociechy? To raczej już sprawa indywidualna. Poniżej kilka opinii na ten temat oraz same pomysły na prezent na chrzciny od rodziców.

Co można znaleźć na forum?

Wpisując w Google temat „ prezent od rodziców na chrzciny”, wyskakuje kilka forów na których można przeczytać różne wypowiedzi. Większość ludzi nie spotkała się z sytuacją, kiedy to rodzice kupowaliby prezent dla swojego dziecka. Już sama organizacja chrzcin wymaga niemałego nakładu finansowego. Jeśli jednak rodzice mają taką intencję, mogą kupić niewielki prezent, upamiętniający ten dzień.

Coś skromnego od rodziców na chrzciny

Rodzice chcąc podarować upominek swojemu dziecku na chrzciny spokojnie mogą wybrać coś z tradycyjnych dewocjonaliów. Złoty łańcuszek z wizerunkiem Matki Boskiej, Anioła Stróża, Biblia i kartka z życzeniami „W dniu Chrztu Świętego”, od mamy i taty czy też srebrna tabliczka z wizerunkiem Świętego i wygrawerowanym imieniem dziecka to tylko niektóre z przykładowych upominków. Na stronach sklepów internetowych, w tym Allegro, dostępność produktów jest niemalże nieograniczona, wystarczy tylko dokonać odpowiedniego wyboru.

Pamiątka rodzinna

Super pomysłem na prezent od rodziców może być również rodzinna pamiątka przekazywana od pokoleń z dziada pradziada. Stary pierścień, medalion, pozytywka, srebrna szkatułka, lusterko, łyżeczka. Takie rodzinne skarby, zawsze wiążą się z jakąś historią, którą później można opowiedzieć dorosłemu już dziecku. Mają również wartość sentymentalną i znaczą więcej niż prezent zakupiony w sklepie.

Zobacz oryginalny prezent na chrzciny

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 głosów, średnio: 5,00 na 5)
Twój komentarz będzie pierwszy!

Skomentuj

Your email address will not be published.

Zapisz się do newslettera