Biurowe dylematy, czyli jaki prezent wybrać na parapetówkę w firmie

Zastanawiając się co kupić na prezent na parapetówkę do biura, możemy skorzystać z pomocy forum internetowego, bądź wykorzystać własną kreatywność. Szczególnie docenione zostaną z pewnością prezenty oryginalne lub praktyczne. Problemy zaczynają się jednak, kiedy stajemy przed perspektywą imprezy firmowej.

Zorganizowanie podarunku do biura stanowi wyzwanie. Sukces, pozwoli nam nie tylko odczuć satysfakcję, ale także zyskać sympatię przełożonego, z kolei porażka grozi kiepskim dniem w pracy.

Warto podjąć trud przygotowania spersonalizowanego podarku, ale pod żadnym pozorem banalnego. Poprzez upominek należy pokazać, że spędziło się chwilę czasu nad wymyśleniem go. Prezent na parapetówkę do biura powinien być uzależniony od gospodarza, jego cech charakteru i sposobu życia. Poniżej przeanalizujemy kilka profili psychologicznych pracodawców:

a) Sentymentalny esteta:
– świetnie sprawdzi się tutaj jakiś element wystroju wnętrza (może to być roślina, akwarium, bądź obraz), który uraduje zwierzchnika, jak również pozwoli poczuć się bardziej komfortowo klientom oraz pracownikom;
– dobrym pomysłem wydaje się także zakup (bądź samodzielne wykonanie) oryginalnej ramki dna zdjęcia, w której nasz przełożony będzie mógł umieścić wizerunek swoich bliskich;
– tablica z miejscem na zdjęcia pracowników, bądź wyróżnienia za osiągnięcia zawodowe.

b) Człowiek wymagający, lubiący pracę (najlepszym upominkiem będzie każdy przedmiot, który może okazać się użyteczny, więc warto wcześniej się zorientować, jakich elementów brakuje w nowej siedzibie firmy):
– przyrządy do pisania;
– rozbudowany kalendarz (powinny się w nim znaleźć ważne daty, podkreślone święta i dni wolne od pracy, miejsce na notatki…);
– zestaw filiżanek i sztućców, w których będzie można podać kawę dla ewentualnych klientów.

c) Zdystansowany profesjonalista (każdy nasz pomysł na prezent powinien w tym wypadku obejmować przedmioty eleganckie, budzące wrażenie elitarnych i unikatowych):
– wyszukany obraz na ścianę gabinetu (w tym wypadku powinniśmy także wziąć pod uwagę wystrój wnętrza);
– zestaw eleganckich piór/firmowych długopisów;
– gustowny wizytownik;
– intrygująca lampa biurowa.

d) Żartowniś i świetny kumpel (jeśli przełożony ma dystans do siebie i poczucie humoru, mamy zdecydowanie większe pole do popisu w „tworzeniu” wyjątkowych podarunków):
– kalendarz firmowy ze śmiesznymi tekstami wymyślonymi przez pracowników;
– piłeczki antystresowe;
– akwarium ze złotą rybką w roli tzw. rekina biznesu;
– alkohol w opakowaniu aptecznym jako zestaw antystresowy;
– własnoręcznie wykonany „dyplom” za postawę wobec pracowników, z wymienionymi przymiotami obdarowanego;
– humorystyczne życzenia na parapetówkę, dotyczące przyszłości firmy lub kariery zawodowej szefa.

Ponadto często bardzo udanymi prezentami na parapetówkę są wszelkiego rodzaju karty prezentowe. Zostaną one docenione przez zwolenników użytecznych podarków – osoba, będzie mogła samodzielnie dokonać wyboru przydatnej rzeczy. Takie rozwiązanie może być odebrane zarówno jako wyraz szacunku do potrzeb obdarowanego, jak i swoista kapitulacja. Jego wykorzystanie warto więc dobrze przemyśleć. Pamiętajmy, że biuro to przestrzeń, w której nasz przełożony, ale także my sami, wspólnie będziemy spędzać bardzo dużo czasu i wszyscy powinniśmy czuć się tam dobrze. Dodatkowo nie warto narażać się szefowi nieodpowiednim upominkiem.

Prezent na parapetówkę do biura

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 głosów, średnio: 5,00 na 5)
Twój komentarz będzie pierwszy!

Skomentuj

Your email address will not be published.

Zapisz się do newslettera