Prezent na roczek dla dziewczynki

Zbliżają się pierwsze urodziny Waszej pociechy? Rodzina i znajomi pytają, co kupić dziewczynce na pierwszy roczek? Sami nie macie pojęcia, co wybrać na tę okazję? Poniżej przedstawiamy pięć pomysłów na udany prezent na 1 roczek dla dziewczynki. Nieważne czy jesteś chrzestnym, ciocią, kuzynem czy babcią. Te prezenty sprawdzą się na pewno.

Jaki prezent wybrać na roczek dla dziewczynki?

Maluch poznaje świat poprzez barwy, kształty i dźwięki, dlatego zabawki zachęcające do aktywności, skupienia uwagi i kreatywności to najlepszy wybór dla rocznego dziecka.

Interaktywne książeczki
Ponieważ roczne dziecko zaczyna dopiero poznawać świat, idealnym prezentem na pierwszy roczek będą książeczki interaktywne. Kontrastowe ilustracje, pozwolą kształtować inteligencję wizualno-przestrzenną, różnorodne faktury i elementy stymulują zmysł wzroku i dotyku. Maluch może odkrywać świat i pobudzić wyobraźnię. Kolorowe obrazki, podświetlane zwierzątka, ruchome elementy do przesuwania i fantastyczne piosenki sprawią wiele radości i zabawy każdemu dziecku. Ważne też aby już od najmłodszych lat zapoznawać dzieci z książkami. Pamiętaj! Dziecko, które czyta wyrośnie na dorosłego, który myśli.. ☺

Interaktywne przytulanki na roczek
Wszystkie dzieci, a szczególnie dziewczynki kochają misie i maskotki, dlatego warto pomyśleć o zabawce interaktywnej, która będzie spełniała funkcje przytulanki a jednocześnie wprowadzi dziecko w świat obcych dźwięków (m.in. części ciała i kolorów), a także ciekawych rymowanek i piosenek.

Kostka motoryczna
Na tym etapie rozwoju bardzo fajnym pomysłem na prezent na roczek dla dziewczynki może być kostka edukacyjna. Jest to dość duży i drogi prezent, ale z całą pewnością bardzo spodoba się dziecku. Dzięki takiej kostce dziecko pozna różne kolory i kształty, a także rozwinie zdolności motoryczne i manualne. Na forum znajdujemy również opinie, że świetnym prezentem dla dziewczynki na roczek od chrzestnej będzie stolik edukacyjny. Jest to alternatywa dla kostki, posiadająca funkcje interaktywne. Zabawka wydaje dźwięki i świeci zachęcając dziecko do wypróbowywania kolejnych przycisków i kontrolek. Wyposażone są zwykle w wiele różnorodnych zabawek stymulujących zmysły dziecka. Poza tym dobra wiadomość dla rodziców – zabawa przy stoliku kreatywnym może zająć dziecko na długi czas.

Tipi – pałac dla księżniczki
Dwunastomiesięczny maluch z radością schowa się w swoim tipi. Może się w nim nie tylko bawić, ale także wyciszać. Taki namiot posłuży dziecku przez kilka lat, będzie się tylko zmieniać jego funkcja. Przy okazji jest to świetny element wystroju pokoju malucha.

Konik na biegunach
Jest to zabawka, która chyba nigdy nie wyjdzie z mody. Jest jednym z najczęściej wybieranych prezentów, i nic w tym dziwnego, ponieważ bujanie się jest jedną z największych przyjemności maluchów. Oczywiście nie musi być to typowy konik, w sklepach znajdziemy wiele ciekawych i oryginalnych kształtów, które dopełnią wystrój pokoju malucha.

Aktualnie w sklepach znajdziemy mnóstwo propozycji na prezenty urodzinowe dla dzieci, jednak pamiętajmy, żeby kierować się zdrowym rozsądkiem i wybierać proste zabawki dostosowane do wieku dziecka.

prezent na roczek dla dziewczynki
Nie tak dawno wybieraliście prezent dla dziewczynki na chrzest
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 głosów, średnio: 5,00 na 5)
Twój komentarz będzie pierwszy!

Skomentuj

Your email address will not be published.

Zapisz się do newslettera