Prezent na roczek od rodziców

Pierwsze urodziny dziecka to wyjątkowe wydarzenie w życiu rodziców. Z tej okazji zwykle bardzo starannie przygotowują uroczystość dla przyjaciół i bliskich. Dla rodziców dodatkowe wyzwanie stanowi wybór odpowiedniego prezentu dla ich pociechy. Z tego powodu warto zastanowić się, co będzie maluchowi rzeczywiście potrzebne, co kupić dziecku na roczek.

Poniżej przedstawiamy listę pomysłów, co kupić w prezencie na roczek.

Rodzicu, na roczek podaruj sobie czas

Elektroniczna niania jest jednym z takich urządzeń, które ułatwia opiekę nad małymi dziećmi oraz daje poczucie swobody. Dzięki niemu, kiedy maluch śpi nie trzeba co chwilę zaglądać do pokoju dziecka w celu sprawdzenia czy wszystko w porządku. Ten czas można poświęcić na zajęcie się sobą oraz domem. Na rynku dostępnych jest wiele niań elektronicznych wyposażonych w bogate funkcje między innymi podgląd video, czujnik ruchu oraz monitor oddechu. Jest to nie tylko użyteczny prezent na roczek dla waszego dziecka, ale przede wszystkim duże udogodnienie dla rodziców.

Pościel, kołderka, kocyk

Ciepły kocyk na chłodniejsze dni, pościel czy ochraniacz na łóżeczko? Tego nigdy za wiele, więc rodzice mogą przeznaczyć więcej pieniędzy na przedmioty, które będą musieli kupić. Idealnym prezentem na roczek będą także dekoracje do dziecięcego pokoju. Oferta jest naprawdę bogata. Zaczynając od liter, z których można ułożyć imię dziecka, przez dekoracyjne ramki ze zdjęciami, naklejki na ścianę, aż po spersonalizowane poduszki. Ostatnio bardzo modnym elementem dziecięcego pokoju staje się teepee – jest to kolorowy namiot, który świetnie sprawdzi się w pokoju malucha. Roczne dziecko nie tylko będzie się w nim bawiło, ale będzie mogło się tam wyciszyć. Z pewnością posłuży kilka lat, z tym, że jego funkcje będą się zmieniały.

Postaw na rozwój swojego dziecka

Roczne dzieci są ciekawe świata, a rozwój fizyczny pozwala im na przemieszczanie się. Jeżeli coś im się spodoba, sięgają po to. Poznają świat poprzez kolory, barwy i dźwięki. Jest to czas, w którym codziennie uczą się czegoś nowego, dlatego zadbaj o ich rozwój i wybierz jedną z poniższych zabawek edukacyjnych.

Stolik edukacyjny
Jest to interaktywna zabawka, która rozwija zmysł wzroku, dotyku i słuchu. Wyposażony jest również w przyciski ze zwierzątkami, które uczą, jakie dźwięki wydają poszczególne z nich. Nie brakuje także innych pokręteł i przycisków, których poznawanie będzie dla roczniaka prawdziwą przygodą. Taka zabawka na pewno zajmie malucha na dłużej – dzieci kochają wszelkiego rodzaju świecące, grające i ruszające się zabawki.

Pierwsze klocki na roczek od rodziców
Idealnym prezentem na roczek będą również klocki. Jest to świetne rozwiązanie, ponieważ sprawdzi się nie tylko jako zabawka, ale będzie także stymulować rozwój dziecka, gdyż klocki rozwijają wyobraźnię oraz uczą kształtów. Wybierzmy większe niż standardowe, które będą łatwiejsze do układania przez młodsze dzieci, najlepiej wykonane z drewna, bez żadnych szkodliwych substancji. Ciekawą alternatywą są również zabawki, w których maluch ma za zadanie dopasować kształt klocka do otworu – tak zwane sortery.

Wybór odpowiedniego prezentu na roczek nie jest łatwy, jednak Wy jako rodzice na pewno wiecie co sprawi przyjemność waszemu maleństwu. Pamiętajcie przy tym, aby upominek wykonany był solidnie i z bezpiecznych materiałów, aby dziecko cieszyło się nim dłużej.

Prezent na roczek od rodziców

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 głosów, średnio: 5,00 na 5)
Twój komentarz będzie pierwszy!

Skomentuj

Your email address will not be published.

Zapisz się do newslettera