Prezentowy Savoir-vivre w firmie

Obecnie najbardziej renomowane firmy i instytucje stawiają na jak największy standard usług. Ta tendencja ma też swój wydźwięk w tym, co pracownicy mają nosić i jak się do siebie zwracać. W korporacjach odpowiedni dress code jest czymś normalnym i pojawienie się w biurze w krzykliwym T-shircie z wulgarnym napisem lub kolorowym nadrukiem nie będzie mile widziane. A nikt nie ma zamiaru wylądować na dywaniku u szefa lub co gorsza być wylanym przez niestosowną odzież.

W przypadku obdarowywania się upominkami w firmie sprawy mają się podobnie. Istnieje odpowiedni savoir-vivre, jeśli chodzi o prezenty. Prezentowy savoir-vivre w biznesie opiera się na kilku zasadach, które warto znać i mieć na uwadze, szukając odpowiednich prezentów dla klientów na święta czy po prostu składając życzenia świąteczne dla szefa.

Dobre maniery w biznesie są podstawą sukcesu na każdym firmowym bankiecie czy podczas projektu, w relacjach z klientem. Jeśli nie znamy dobrze osoby obdarowywanej, nawet mniej trafiony prezent może okazać się sukcesem. Trzeba tylko pamiętać, że sam upominek to nie wszystko. Bon podarunkowy to na tyle neutralny prezent, że powinien trafić w gust przełożonego, ale należy mieć na uwadze, że wręczanie kawałka papieru w kopercie może być dwuznacznie postrzegane. Dlatego ładnie ozdobione pudełko na prezent będzie lepszym rozwiązaniem dla pracownika, który szuka sposobu na to, jak zapakować prezent dla szefa.

Dobre maniery w biurze to istotny element budowania relacji. Kolega z pracy w prywatnym świecie pewnie ucieszyłby się z butelki dobrego wina czy innego trunku, ale podczas firmowej gwiazdki lepiej postarać się o jakieś bardziej kreatywne prezenty. Dobrym pomysłem są vouchery na prezent, na przykład na ciekawe szkolenie lub kurs związany z pasją kolegi. Trening z bronią białą dla ukrytego pasjonata polskich szabel może być naprawdę oryginalnym upominkiem.

Odpowiedź na pytanie, co dać w prezencie, nigdy nie jest prosta. Ale można w spokojny sposób rozwiązać taki problem bez niepotrzebnych stresów. Wystarczy jedynie zachować opanowanie i podejść do innych z szacunkiem. Jednym słowem, mieć dobre maniery i znać tajniki prezentowego savoir-vivre w pracy. Nieważne wówczas, czy jest się szefem, czy szeregowym pracownikiem, z takim podejściem, sukces na pewno nas nie ominie. A może nawet zaowocować awansem.

prezentowy savoir-vivre w firmie

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 głosów, średnio: 5,00 na 5)
Twój komentarz będzie pierwszy!

Skomentuj

Your email address will not be published.

Zapisz się do newslettera