Czego nie wypada kupić koledze lub koleżance z pracy? Czym kierować się przy wyborze prezentu dla współpracowników?

Firmowe imprezy – świąteczne czy takie zwyczajne, organizowane dla integracji – mogą przysporzyć problemów z wyborem odpowiednich upominków lub przynieść wątpliwości, czy w ogóle powinniśmy kupować prezent. Nigdy nie wiadomo, co wypada kupić na prezent, by nie podpaść kolegom i koleżankom lub co gorsza szefowi.

Drobne prezenty są niedrogie, co ma swoje plusy, jednak nikt nie chce wyjść na skąpca. A z kolei, jeśli na przykład na imprezie dla partnerów biznesowych wykosztujemy się na drogi prezent, może to być źle odebrane przez naszych przełożonych. Szczególnie kiedy do dyspozycji mamy firmowy fundusz, lepiej nie szastać forsą na wszystkie strony.

Jak zawsze w życiu, najlepszym rozwiązaniem jest znalezienie złotego środka. Upominkami, na przykład dla klientów lub kontrahentów, mogą być zarówno śmieszne gadżety, jak i eleganckie kosze okolicznościowe z wyborem najlepszych słodyczy lub ekskluzywnej kawy. Wszystko zależy od poziomu zażyłości w kontaktach między nami a naszymi partnerami biznesowymi. Kosz z prezentami to również dobre rozwiązanie, kiedy nie wiemy, co kupić na prezent dla szefowej. Będzie to miły dodatek do bukietu kwiatów i prawdopodobnie lepsza alternatywa dla kupna butelki z winem sklepie monopolowym naprzeciwko biura.

Jeśli okazja jest poważna, warto postawić na bardziej elegancki prezent dla biznesmena, jak grawerowane pióro lub skórzany wizytownik. Eleganckie upominki biznesowe mogą być również dobrym wyjściem na prezent dla współpracowników, jednak najlepiej sprawdzą się jako odpowiedź na nurtujące pytanie, jaki prezent dla szefa od pracowników będzie najbardziej odpowiedni. Poza tym warto pamiętać, że czasem szefowi wystarczy miły drobiazg i zaangażowanie w pracę i oddanie sprawom firmy.

Organizując biurową imprezę czy kampanię z prezentami świątecznymi dla klientów, można pomyśleć o takich podarunkach, jak uniwersalne bony upominkowe czy czekoladki na prezent. Jeśli współpracujemy z kontrahentami zagranicznymi, dobrym pomysłem mogą być prezenty z polski – najlepsze produkty polskich producentów, którymi możemy się pochwalić.

Czego nie wypada kupić koledze lub koleżance z pracy? Czym kierować się przy wyborze prezentu dla współpracowników?

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Brak ocen.)
Twój komentarz będzie pierwszy!

Skomentuj

Your email address will not be published.

Zapisz się do newslettera