Jak prezenty w pracy wpływają na nastroje współpracowników?

Magia Świąt kojarzy się przede wszystkim z domowym ogniskiem, rodziną, oderwaniem od codzienności. Nie wszyscy mają szczęście doświadczania jej w miejscu swojej pracy. Inwestowanie w relacje może się jednak opłacić, ponieważ dzięki nim wydajność zadaniowa wzrasta i korzyści mogą czerpać wszystkie strony. Co zrobić, aby skutecznie zredukować stres w pracy?

Świąteczne nastroje
Wykorzystywanie okazji wynikających po prostu z układu kalendarza jest pierwszym krokiem, służącym budowaniu trwałych relacji ze współpracownikami. Wraz z nastaniem grudnia warto przygotować się na zmienne nastroje i zacząć szykować chociażby symboliczny voucher upominkowy z okazji Bożego Narodzenia. Pokazanie pracownikom, że docenia się ich pracę i pamięta o ważnych dla społeczeństwa datach, zawsze będzie dostarczało nam plusów.

W okolicach Mikołajek można zaskoczyć swój zespół słodkim śniadaniem, czekającym na nich na początku dnia pracy. Zawsze traktujmy takie wydatki jako inwestycje, bowiem dobre nastroje, które mogą wywołać zwykłe pierniczki w prezencie, odbiją się na wynikach osiąganych przez docenionych pracowników.

Voucher prezentowy nie tylko od święta
Aby zdobyć serca swoich pracowników, potrzeba nam zrobić następne posunięcie. Świąteczne okazje należy rozciągnąć na cały rok. Chodzi o zbudowanie klimatu przyjaźni również w czasie trwania „prozy życia”, kiedy to najłatwiej jest o eskalację napięć i spadek nastrojów. Voucher prezent może zdziałać wtedy cuda, redukując poziom stresu do bezpiecznego poziomu. Oczywiście nie zrobi tego w całości, stąd w parze z nim musi iść nasza osobista życzliwość i autentyczność.

Prezenty dawane w sposób wymuszony zawsze będą czymś prostym do zdemaskowania. Zadaniem szefa jest zbudowanie sieci takich relacji, których główną siłą będzie właśnie autentyczność. Nie potrzeba zawsze uciekać się do materialnych prezentów motywacyjnych, dawane czekoladki w prezencie nie są koniecznością, ale miłym uzupełnieniem przemyślanej strategii Świąt rozciągniętych na cały rok.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 głosów, średnio: 5,00 na 5)
Twój komentarz będzie pierwszy!

Skomentuj

Your email address will not be published.

Zapisz się do newslettera