Prezenty ślubne od rodziców – pomoc w organizacji wesela

Kiedy nasze dziecko oznajmia nam, że bierze ślub, zazwyczaj jednocześnie cieszymy się i wzruszamy. Z jednej strony jesteśmy szczęśliwi, że znalazło drugą połówkę i będzie miało z kim dzielić życie, z drugiej jednak serce nam pęka, że czas tak szybko upłynął i nasze pisklę wyfruwa z gniazda.

W tak szczególnej chwili chcielibyśmy podarować dziecku coś od siebie, jakiś wymarzony prezent. Prezentem ślubnym od rodziców jest już sama pomoc w organizacji wesela. Młodzi często nie wiedzą, jak zorganizować ślub i rodzice zazwyczaj pomagają w organizacji wesela. W zakresie przygotowań do ślubu możemy kupić dzieciom voucher na usługi wedding plannera. To osoba, która od A do Z zajmie się wszystkim, co trzeba, jeśli chodzi o organizację wesela. Jeżeli jednak nie chcemy oddać w obce ręce całej organizacji, możemy od siebie zaproponować wynajęcie zespołu na wesele, jak również dj na wesele.

Rodzice często jako pomysł na prezent ślubny płacą za wynajęcie sali weselnej bądź domu weselnego i dodatkowo zamawiają tam dekoracje ślubne. Istnieją firmy specjalizujące się w dekorowaniu sal weselnych, wystarczy poszukać ich w Internecie.

Możemy też zorganizować dzieciom sesję ślubną jako prezent na ślub. Nawet jeśli zamówili już fotografa do kościoła i na wesele, z pewnością ucieszą się z możliwości uczestniczenia w stylizowanej sesji. Fotograf pewnie zaproponuje kilka scenariuszy, np. zdjęcia na plaży, na starym dworcu, w luksusowym hotelu, itd. Wybierzmy ten, który będzie charakterem pasował do naszych dzieci. To naprawdę fajny prezent ślubny. Tym bardziej, że zdjęcia będą przemiłą pamiątką.

Ciekawym pomysłem jest podarowanie dzieciom vouchera na wypożyczenie samochodu, gdzie będą mieli możliwość wybrać samochód do ślubu spośród najdroższych marek. Być może nawet nie marzyli o tym, że będą mogli pojechać do ślubu nowoczesnym i luksusowym Chryslerem, stylowym Cadillac’iem, limuzyną w stylu retro, czy zabytkowym Jaguarem.

Na weselu jednym z bardziej stresujących momentów dla młodych jest pierwszy taniec. Muszą przetańczyć sami cała piosenkę, podczas gdy wszyscy goście na nich patrzą. Pomyślmy o tym i zaproponujmy dzieciom voucher na naukę tańca. Próby powinny zacząć się kilka miesięcy przed weselem. Ale jeśli przyjdzie nam do głowy ten pomysł tuż przed ślubem, możemy podarować voucher na przyspieszony kurs tańca. Nowożeńcy zaskoczą i olśnią wszystkich swymi umiejętnościami i poczują się pewnie na parkiecie. Taniec nie będzie zwykłym bujaniem się, tylko prawdziwym widowiskiem dla gości.

W sytuacji, gdy wydajemy za mąż córkę, często praktykowaną formą prezentu od rodziców, jest voucher na zakup sukni ślubnej. To piękny i symboliczny gest, ale i bardzo kosztowny. Salon sukien ślubnych to nie miejsce dla przyszłego męża, możemy więc wybrać się tam z córką i pomóc w wyborze odpowiedniego modelu sukni.

Możemy także wziąć na siebie zakup zaproszeń na ślub, a nawet kwiatów na ślub. To zapewne tańsze propozycje prezentu ślubnego.

Jeśli chcemy podarować dzieciom jakiś praktyczny przedmiot, dobrze by było, jeśli młodzi stworzyliby listę prezentów ślubnych. Przydałaby się ona nie tylko nam, ale także gościom zaproszonym na wesele. Można wtedy zakupić jedną z podanych tam rzeczy, ku radości państwa młodych. Przykładową listę prezentów ślubnych można opracować w oparciu o internetowe serwisy ślubne. Wprowadza się tam zdjęcia i opisy przedmiotów, które chciałoby się otrzymać. Następnie należy poinformować gości o możliwości zapoznania się z propozycjami. Nasze dzieci na pewno z łatwością sobie poradzą ze skonstruowaniem takiej listy.

Na koniec propozycja naprawdę fantastycznego prezentu ślubnego – Voucher do biura podróży. Możemy sfinansować dzieciom podróż poślubną. Voucher opiewa na określoną kwotę, za którą dzieci będą mogły wybrać wycieczkę w dowolne miejsce. W ten sposób podarujemy to, co bezcenne – piękne wspomnienia na całe życie. Takiego miesiąca miodowego nigdy nie zapomną.

Prezenty ślubne od rodziców – pomoc w organizacji wesela

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (3 głosów, średnio: 5,00 na 5)
1 komentarz

Skomentuj

Your email address will not be published.

Zapisz się do newslettera