Spiżowa rocznica ślubu – znaczenie. Najciekawsze pomysły, jak ją spędzić

Ósma rocznica ślubu nazywana jest spiżową. Czy kiedykolwiek zastanawialiście się dlaczego? Aby odpowiedzieć na to pytanie, trzeba sięgnąć do historii, wyjaśniając co to spiż. Spiż jest stopem miedzi z cyną, cynkiem i ołowiem, czasem zaliczany bywa do brązów. Jest odporny na korozję i ścieranie, stąd też w starożytności wykorzystywany był do produkcji broni siecznej, a w średniowieczu ze spiżu odlewano dzwony, dlatego też do dziś istnieje nazwa dzwon spiżowy, może i stąd spiżowe gody?

Obecnie spiż wykorzystywany jest do wykonywania elementów ozdobnych, stosowany jest również w rzeźbiarstwie. Nawiązując do właściwości spiżu, przede wszystkim jego trwałości, można wydedukować skąd wzięła się nazwa ósmej rocznicy ślubu. Małżeństwo po tylu latach spędzonych razem, doświadczyło zarówno szczęśliwych, beztroskich, jak i łzawych i tragicznych momentów, które jednak zamiast rozdzielić, utrwaliły i umocniły związek, czyniąc go odpornym na wszelkie przeciwności losu. Stąd też ośmioletni związek jest niczym spiż – mocny i trwały. Nie mając już żadnych wątpliwości co do nazwy tej rocznicy ślubu, rocznicy spiżowej, warto pomyśleć, jak się do niej najlepiej przygotować i jak ją spędzić. Poniżej kilka naszych propozycji, które mogą posłużyć dla was jako inspiracja.

Z dala od codzienności

Osiem lat to szmat czasu i zdecydowanie należy wam się odpoczynek z dala od codziennych spraw. Zaplanujcie więc wspólny weekend, pociechy zostawcie u dziadków, a sami spakujcie walizkę i wybierzcie się w wasze ulubione miejsce. Góry, morze, Mazury, albo coś zagranicznego: trzydniowy wypad do Paryża, Wenecji, a może Prowansja. Tylko od was zależy kierunek wycieczki i tylko do was będzie należał ten czas.

Niestandardowy pomysł na spiżową rocznicę ślubu

Wiele par decyduje się na wspólną sesję zdjęciową. Ten pomysł może okazać się ciekawy na uczczenie ósmej rocznicy ślubu. Umówcie się dużo wcześniej z fotografem, zarezerwujcie termin i spędźcie ten czas na wygłupach fotograficznych. Do takiego albumu można zajrzeć w każdej chwili, nawet w najgorsze dni, z pewnością będzie działał pozytywnie na wasze samopoczucie.

Spiżowa degustacja 🙂

A może to wy właśnie należycie do tych par, które lubią od czasu do czasu napić się dobrego wina. Jeśli tak, problem na spędzenie ósmej rocznicy ślubu macie z głowy. Degustacja wina będzie wprost idealna. Po tak spędzonym popołudniu nie wracajcie do domu, wynajmijcie pokój w hotelu, zamówicie kolacje i dajcie się porwać chwili, może warto przypomnieć sobie noc poślubną?

Kino, teatr, kabaret na śpiżowe gody

Nie ulega wątpliwości, że ten dzień powinien należeć do was. Możecie go spędzić również w zupełnie prosty sposób, jeśli nie w waszym stylu szalone pomysły. Pójście do kina, teatru czy na kabaret to nic ekstremalnego, ale może właśnie wy lubicie tak spędzać czas. A bywa, że przy dzieciach i codziennych obowiązkach nawet i na to ciężko wygospodarować wolny wieczór. Jeśli już udało wam się wyrwać z domu, nie spieszcie się z powrotem, to wasza rocznica, a skoro tak, to nie zaszkodzi romantyczny spacer czy lampka wina w przytulanym, niewielkim kąciku restauracyjnym.

Spiżowe gody

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 głosów, średnio: 5,00 na 5)
Twój komentarz będzie pierwszy!

Skomentuj

Your email address will not be published.

Zapisz się do newslettera