Jak uczcić skończony roczek swojego dziecka?

Chyba każdy rodzic zgodzi się z tym, że pierwsze urodziny dziecka to wyjątkowa chwila. Dopiero co maluch był w brzuchu mamy, a tu minęło dokładnie dwanaście miesięcy od momentu gdy nasz potomek pojawił się na świecie. Pierwsze urodziny to idealny dzień, aby w gronie bliskich osób świętować i cieszyć się z postępów oraz sukcesów małego jubilata. To również czas wzruszeń, wspomnień oraz podsumowań. Z tego powodu powinniśmy zadbać, aby te szczególne i jedyne w swoim rodzaju urodziny pozostały niezapomniane. Aby tak się stało warto zorganizować przyjęcie urodzinowe.

Roczek powinien mieć zupełnie inny charakter niż zwykłe urodziny osoby dorosłego. To niepowtarzalna okazja, aby samemu cofnąć się do lat dzieciństwa. Warto z tej okazji puścić wodze fantazji i udekorować dom kolorowymi i bajkowymi dodatkami. Taka impreza wymaga wyjątkowej oprawy. Sprawdzonym sposobem jest rozwieszenie baloników w całym domu lub tylko w pokoju, w którym odbywa się przyjęcie. Obecnie mamy ogromny wybór baloników – od tych zwykłych, aż po te z obrazkami i motywami z różnych bajek oraz filmów. Fajnym rozwiązaniem będzie zakup baloników z nadrukiem cyfry „1” lub napisem „mam już roczek”. Taki akcent z pewnością przykuje uwagę gości. Jeśli jednak nie mamy możliwości zakupu takich, specjalnie przygotowanych baloników, możemy sami je stworzyć za pomocą zwykłego markera.

Na żadnych urodzinach nie może zabraknąć tortu. Chociaż większość rocznych maluchów nie będzie potrafiło samodzielnie zdmuchnąć świeczki, z pomocą dorosłego na pewno się to uda. Tort może mieć zabawny kształt, np. serca, piłki, kwiatka, misia lub postaci z bajki. Wszystko zależy od nas. Cukiernie mają dzisiaj ogromny wybór.

Niektórzy rodzice z okazji pierwszych urodzin pociechy chcą urządzić duże przyjęcie. Aby wszystko poszło zgodnie z planem, należy zadbać o odpowiednie menu na roczek. Nie powinniśmy jednak popadać w przesadę i gotować dań, które pasują bardziej do hucznego wesela. Kawa, ciasto, jakieś przekąski czy sałatka lub lekka zupa zupełnie wystarczą. Warto jednak przygotować coś wyjątkowego, ale adekwatnego do sytuacji. Specjalne menu pomoże nam się zorientować, które potrawy przygotować odpowiednio wcześnie, a które możemy przygotować w ostatniej chwili.

Przed samym przyjęciem pamiętajmy o zaproszeniach. Dzisiaj może się to wydawać trochę staromodne, ale na pewno ucieszy niejednego gościa. Niezwykle urocze będą te z wierszykiem w środku.

Każdy rodzic z pewnością zapamięta roczek swojej pociechy na długo, ale już sam jubilat niekoniecznie. Dlatego powinniśmy postarać się o uwiecznienie wspólnych chwil na zdjęciach i filmikach. Wielu rodziców zleca profesjonalną sesję zdjęciową u fotografa. To cudowna pamiątka dla całej rodziny.

Powyższe propozycje to tylko kilka pomysłów na przyjęcie z okazji pierwszych urodzin dziecka. Należy pamiętać, że nie muszą być perfekcyjne i przypominać te, ze zdjęć umieszczanych na portalach społecznościowych i blogach. Ten czas powinniśmy przede wszystkim wykorzystać jako pretekst do spędzenia czasu z najbliższymi.

Zobacz przyjęcie na roczek

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 głosów, średnio: 5,00 na 5)
Twój komentarz będzie pierwszy!

Skomentuj

Your email address will not be published.

Zapisz się do newslettera