Życzenia na 18-stkę

W dzisiejszych czasach niestety zagubiliśmy sens życzeń na urodziny. Pisząc życzenia na 18 urodziny, najczęściej idziemy na skróty. Ich składanie często odbywa się drogą SMS-ową, przez facebooka czy maila.

Ludzie często mają problem z osobistym składaniem życzeń, ponieważ nie wiedzą, czego można życzyć na urodziny. Powiedzcie szczerze, czy dostaliście kartki z życzeniami na 18 urodziny od osób, które nie były zaproszone na Waszą imprezę? Albo kto do Was dzwonił z życzeniami na 18 urodziny spoza rodziny?

Najczęściej z życzeniami bywa tak, że ludzie szukają w sieci śmiesznych życzeń na urodziny i wysyłają je do znajomych bez jakiejkolwiek refleksji czy wkładu własnego. Jeśli chcecie złożyć życzenia z okazji urodzin w bardziej oryginalny sposób, przeczytajcie nasze pomysły.
1. Śmieszne życzenia na urodziny. Aby solenizant nie martwił się, że jest już taki stary, warto pocieszyć go śmiesznymi życzeniami na 18 urodziny.
2. Życzenia dla przyjaciółki na urodziny. Życzenia na urodziny przyjaciółki nie muszą być nudne. Podaruj jej własnoręcznie wykonany exploding box. W środku możesz napisać jakieś oryginalne życzenia na 18 urodziny dla przyjaciółki, a do pudełka włożyć coś słodkiego.
3. Życzenia na 18 urodziny dla dziewczyny. Aby wyrazić, co czujesz, warto podarować jej balon, w którym ukryjesz karteczkę z życzeniami na urodziny dla dziewczyny.
4. Życzenia na 18 urodziny dla chłopaka. Jeśli Twój chłopak lubi słodycze, podaruj mu Kinder niespodziankę, ale zamiast zabawki włóż do środka karteczkę z życzeniami na urodziny dla chłopaka.
5. Życzenia na 18 urodziny dla koleżanki. Zamiast składać życzenia z okazji 18 urodzin na facebooku, prześlij jej wirtualną kartkę z fajnymi życzeniami na urodziny.
6. Życzenia na urodziny dla kolegi. Jeśli wiesz, gdzie mieszka solenizant, możesz napisać życzenia na 18 urodziny dla kolegi kredą na chodniku przed jego blokiem.
7. Życzenia na 18 urodziny od chrzestnej. Prócz życzeń złożonych osobiście, warto podarować solenizantowi książkę z dedykacją, w której napiszesz jakieś złote myśli na 18 urodziny lub mądre życzenia na 18 urodziny z fajnym przekazem.

A czego życzyć na urodziny? Można wszystkiego… zdrowia, szczęścia, spełnienia marzeń, szczerych przyjaciół czy po prostu uśmiechu na co dzień.

życzenia na 18 stkę

A może chciałbyś wyrazić swoje życzenia na 18 urodziny inaczej, niż na papierze? Niech z pomocą przyjdą Ci… piosenki. Możesz puścić je na imprezie, wysłać solenizantowi drogą elektroniczną lub – po prostu mu je zaśpiewać. Klasyką jest już utwór Czerwonych Gitar „Dozwolone od lat 18”. Dobrym utworem na „pierwszy dzień dorosłości” będzie też „Konik na biegunach” Urszuli. A może coś z humorem? Jako śmieszne życzenia na 18 urodziny nada się piosenka z repertuaru Kabaretu starszych Panów, czyli… „Wesołe jest życie staruszka”.

Jeśli zdecydujesz się jednak na coś poważniejszego, co sprawdziłoby się np. jako życzenia na 18 urodziny od chrzestnej, pomyśl o jakimś mądrym cytacie. Co powiesz na:

To nie my przychodzimy na świat, lecz świat przychodzi do nas. Urodzić się znaczy tyle, co dostać cały świat w prezencie. Jostein Gaarder

Szukasz raczej życzeń na 18stkę dla dziewczyny lub chłopaka? Tutaj również możesz posłużyć się cytatem, np.:

Ludzie nie dlatego przestają się bawić, że się starzeją, lecz starzeją się, bo przestają się bawić.Mark Twain

Przecież w każdym wieku warto pielęgnować swoje wewnętrzne dziecko, a 18 urodziny to dopiero przedsionek dorosłego życia!
A jednak dalej zastanawiasz się nad wierszykiem? W takim razie podpowiemy coś z humorem:

Przyszedł właśnie dzień doniosły,
teraz jesteś już dorosły!
To pamiętna będzie data,
płacze mama, dumny tata,
że im wyrósł mały skrzat
i niedługo pójdzie w świat!
A w tym świecie trudno bywa…
To dorosłość się nazywa!
O, już pora na życzenia?
Powiem krótko – powodzenia!

Dla dziewczyny dwa pierwsze wersy możesz zamienić na:
Przyszła chwila dziś doniosła,
Teraz jesteś już dorosła!

Pomyśl zatem , która opcja odpowiada Ci najbardziej i… do dzieła! Przyłóż się do życzeń najlepiej, jak potrafisz – w końcu 18stka to jedna z najbardziej pamiętnych chwil w życiu!

zyczenia_na_18_glowne_800x600

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (4 głosów, średnio: 4,25 na 5)
Twój komentarz będzie pierwszy!

Skomentuj

Your email address will not be published.

Zapisz się do newslettera