Praktyczne prezenty na nowe mieszkanie

Wybór praktycznego prezentu do nowego mieszkania może być czasami problematyczny. Wśród mnogości potencjalnych upominków, przyciągających wzrok ciekawą kolorystyką, zaskakujących funkcjonalnością i często ceną, trzeba dokonać mądrej i wyważonej decyzji, aby później nie żałować.

Czasami mieszkanie jest już w dużym stopniu wyposażone a sprzęty poukładane są estetycznie i z klasą, w danym kluczu, np.: kolorystycznym. Wtedy trzeba dłużej się zastanowić zanim ostatecznie podejmie się decyzję odnośnie wyboru prezentu. Jeśli jest taka możliwość, można zapytać domowników o ich gusta lub najbardziej aktualne potrzeby. Co jednak, gdy ten pomysł się nie sprawdzi? Przede wszystkim, powinny to być praktyczne prezenty do domu.

1. Niezastąpiony jest na pewno komplet garnków, ponieważ przyda się bezwzględnie każdemu, na co dzień. Ewentualnie można zdecydować się na oryginalny komplet obiadowy, dzięki któremu obdarowana osoba nie będzie musiała się marwtic o zbieranie zastawy stołowej.

2. Bardzo dobrym rozwiązaniem może być również komplet sztućców (często posrebrzanych, zdobionych) lub komplet talerzy. Tutaj raczej kolor i sposób ich wykonania nie jest istotny. Oczywiście nie należy też przesadzać, wybierając rzeczy wymyślne. Nie każdy bowiem lubi designerskie rozwiązania.

3. Rezygnując z tematów kuchennych, można zdecydować się na ładny komplet pościeli. Takie rozwiązanie powinno zadowolić obdarowywanych, tym bardziej jeśli nie będą dominowały na niej jaskrawe barwy czy wzorzyste elementy.

4. Często kupowane są również komplety ręczników, najlepiej w różnych rozmiarach. Sprzedawane są one w gustownie wykonanych koszach czy ozdobnych pudełkach przewiązanych kokardą. Będzie to z pewnością miły prezent dla nowych domowników. W tym przypadku kolorystyka jest nieco mniej istotna, ale także nie należy przesadzać przy zakupie, odnosząc się do swoich gustów i indywidulanych potrzeb.

5. Przeróżne pudełka, kosze, koszyczki (drewniane, filcowe lub słomiane) z różnym przeznaczeniem. Aktualnie coraz więcej osób odchodzi od przechowywania, np. bielizny czy innych drobiazgów w szufladach. Takie gustowne pudełka, oprócz tego, że są elementem wystroju mieszkania, pomagają dobrze zagospodarować przestrzeń, chronią przed bałaganem i cieszą oczy.

6. Wieszaki na ubrania – taki prezent również warto przemyśleć. Są one nie tylko przydatne w każdym domu, ale i mogą stanowić element dekoracyjny – korytarza lub pokoju. A wybór jest ogromny – od klasycznych metalowych w różnych kolorach, po drewniane, rzeźbione, wykonane z nutką fantazji. Niby niepozorna rzecz, a może być ważnym dodatkiem do ogółu.

7. Można także kupić książkę lub serię. Oczywiście najlepiej, żeby było to eleganckie wydanie, z twardą obwolutą i efektowną okładką. Jeśli nawet nie trafi się w gusta czytelnicze obdarowanego, to taki prezent może być ciekawą ozdobą w każdej biblioteczce.

8. A może vouchery upominkowe lub spersonalizowane karty w ramach prezentów? Przydadzą się z pewnością tym, którzy zupełnie nie wiedzą co kupić albo mają wyjątkowo wymagających znajomych. Zawsze jest kilka propozycji wyboru takich kart, aby każdy mógł sobie wybrać coś, co spełni jego wymagania i zaspokoi aktualne potrzeby.

Powyższe propozycje to tylko niewielka część prezentów, które można podarować do nowego domu. Wśród nich mogą się jeszcze znaleźć choćby ciepłe koce w stonowanych barwach, ramki na zdjęcia, wazony, doniczki (np. na zioła), stojaki na wino, komplet kieliszków, pudełka na przyprawy, organizer na biżuterię, wieszaki na klucze i wiele innych elementów wyposażenia wnętrz.

Należy raczej zrezygnować z dzieł sztuki (chyba, że znane są preferencje estetyczne i artystyczne domownika). Nawet najdroższy obraz czy rzeźba może nie pasować do wystroju wnętrza i nie spotkać się z uznaniem. Powinno się także unikać zabawnych gadżetów, ponieważ nie każdy lubi tego typu dodatki. Takim prezentem można kogoś urazić.

Wybór prezentów na nowe mieszkanie jest duży, ale trzeba podjąć wiążącą decyzję, uwzględniając różne czynniki mogące w jej podjęciu pomóc. Ważne, aby wybrać coś, co będzie komuś służyło, a nie było tylko zbędną, wadzącą rzeczą.

Praktyczne prezenty na nowe mieszkanie

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 głosów, średnio: 5,00 na 5)
Twój komentarz będzie pierwszy!

Skomentuj

Your email address will not be published.

Zapisz się do newslettera