Prezent na roczek dla bliźniaków

Dostaliście zaproszenie na pierwsze urodziny do bliźniaków i zastanawiacie się jaki prezent wybrać? Czy wydawać pieniądze na dwa upominki, czy raczej jeden większy, którym dzieci będą się bawiły razem? Poniżej przedstawiamy kilka inspiracji na prezent na roczek dla bliźniaków.

Zabawki dla bliźniaków do kąpieli

Zabawy w wannie mogą dostarczyć maluszkom wiele radości, dlatego wybierając się na roczek do bliźniaków możemy pomyśleć nad prezentem do wody. W ten sposób dzieci oswoją się z kąpielą. Proponujemy na początek wybrać stosunkowo proste zabawki, jak kaczuszki, pojemniczki do przelewania wody czy piankowe puzzle.

Zabawki do ogrodu i piaskownicy

Jako idealny prezent na roczek sprawdzą się również przedmioty do ogrodu. Z małych gadżetów proponujemy wybrać piłki, foremki do piasku czy konewki – dzieci uwielbiają zabawy z wodą. Jeśli chcecie kupić coś większego, idealnym rozwiązaniem będą huśtawki z dwoma siedziskami bądź zjeżdżalnia do piaskownicy. Należy od małego przyzwyczajać do aktywnego spędzania czasu.

Klocki dla bliźniaków

Pierwsze urodziny są doskonałą okazją do podarowania maluchom zestawu klocków. Rozwijają one wyobraźnię oraz uczą kształtów. Pamiętajmy oczywiście o tym, że klocki z małymi elementami nie są odpowiednie dla dzieci w tym wieku. Wybierzmy duże, kolorowe i wytrzymałe, najlepiej wykonane z drewna bez żadnych szkodliwych substancji. Jako, że to prezent dla bliźniaków najlepiej będzie zdecydować się na dwa zestawy zabawek. Dzieci na pewno będą miały wiele radości bawiąc się wspólnie.

Pierwsze sanki

Jest to idealny prezent dla maluchów, pod warunkiem, że ich urodziny wypadają zimą. Sanki bez problemu pomieszczą bliźniaki i będą idealne na zimowe spacery, a za jakiś czas posłużą do zjazdów z górek.

Prezent na roczek dla dziewczynek

Lalki. Dziewczynki już od najmłodszych lat uwielbiają lalki. Dlatego bobasek, który wygląda jak prawdziwe dziecko, a dodatkowo mówi i śpiewa po naciśnięciu brzuszka, będzie wspaniałym prezentem dla bliźniaczek, które będą mogły się wspólnie nim opiekować.

Gitara interaktywna i inne instrumenty. Dzieci kochają muzykę, więc prawdziwą przyjemność sprawią im instrumenty interaktywne, które świecą i wygrywają melodie w różnych rytmach. Zabawki pozwolą maluchom rozwijać zdolności muzyczne i stworzyć zespół z prawdziwego zdarzenia.

» więcej pomysłów na prezent na roczek dla dziewczynki

Prezent na roczek dla chłopców

Kolejka. Jest świetnym prezentem, ponieważ umożliwia zabawę kilku osobom jednocześnie. Do wyboru są drewniane oraz plastikowe kolejki w zestawie z torami. Niektóre modele wydają charakterystyczne dla pociągu dźwięki oraz odtwarzają muzykę.

Zabawkowe telefony komórkowe oraz komputery. Dzieci uwielbiają naśladować swoich rodziców. Chcąc robić to samo, z wielką radością bawią się zabawkami, które przypominają prawdziwe przyrządy przez nich używane. Dlatego świetnie sprawdzą się zabawkowe telefony i komputery. Zwykle są to urządzenia interaktywne, więc posłużą zarówno zabawie, jak i nauce.

» więcej pomysłów na prezent na roczek dla chłopca

Wraz z ukończeniem pierwszego rok życia następuje przełom w życiu dzieci, ale również rodziców. Maluchy od pierwszych miesięcy interesują się całym światem, jednak w tym wieku zaczynają one samodzielnie się przemieszczać, stawiają pierwsze kroki, a ich ruchy stają się coraz bardziej skoordynowane. Dlatego, wybierając prezent na roczek, warto również zadbać o stymulowanie ich rozwoju fizycznego.

jaki prezent na roczek dziecka, co dla bliżniaków

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (3 głosów, średnio: 5,00 na 5)
Twój komentarz będzie pierwszy!

Skomentuj

Your email address will not be published.

Zapisz się do newslettera