Trudne życia początki, czyli co kupić chłopcu na roczek

Wielu z nas staje przed wyzwaniem przygotowania upominku dla niemowlęcia. Szczególnie problematyczny wydaje się wybór niespodzianki na roczek, kiedy jest jeszcze za wcześnie, by maluch zdradził swoje zainteresowania, akcentował płeć czy w pełni wykształcił osobowość. Tymczasem taka rocznica stanowi przełomowy moment, co wymaga od nas wyjątkowego przygotowania.

Zastanówmy się więc: co kupić dziecku na roczek? Jaki prezent ucieszyłby tak małego chłopca? I jak sprawić by nie była to kolejna banalna zabawka.

Pierwsze urodziny kończą najwcześniejszy okres w życiu każdego człowieka, otwierając zarazem etap, w którym dziecko zaczyna poznawać świat. Planując prezent na roczek dla chłopca, dobrze jest więc dokonać wyboru spośród licznych zabawek, wspomagających rozwój malucha. Mogą to być, np. pierwsze puzzle czy wydający zabawne odgłosy telefon. Dobrym rozwiązaniem byłby także zakup klocków lub dziecięcych przeplatanek-labiryntów. Świetnie sprawdzą się również wszystkie gadżety, z których wydobywają się różne dźwięki i światło lub takie, które wymagają określonych ruchów – pchania, ciągnięcia, kucania itd. Tego typu podarunki, nie tylko zagwarantują jubilatowi wspaniałą zabawę, ale także rozwiną jego umiejętności manualne, sprawnościowe oraz nauczą logicznego myślenia. Innym rozwiązaniem, które warto wziąć pod uwagę, stanowią drobiazgi, które po prostu sprawią mu mnóstwo radości, np. domki kartonowe, mini namioty, zestaw kolorowych figurek do kąpieli czy gumowe piłki lub zamek, po którym będzie wolno mu swobodnie skakać.

Zanim ostatecznie zdecydujemy się co kupić na roczek, winniśmy jednak wziąć pod uwagę nie tylko tempo dorastania pociechy, ale także potrzeby jej rodziców – być może najlepszym rozwiązaniem okaże się wręczenie jednego z popularnych tortów pieluchowych, który pozwoli zaoszczędzić rodzinie sporą sumę pieniędzy. Mimo pozornej nieatrakcyjności takiego upominku, stanowi on bardzo dobre rozwiązanie, szczególnie, jeśli mamy do czynienia z troskliwymi rodzicami i wiemy, iż samemu dziecku nie brakuje żadnych uciech. Do tej kategorii podarków zalicza się także dziecięcy wózek lub lampka nocna, która świeci na konkretny kolor, ma oryginalny kształt i na przykład tworzy iluzję rozgwieżdżonego nieba na suficie. Nieco mniej kosztownym, lecz równie uniwersalnym pomysłem, jest zakup chłopięcego ubranka – mogą to być śpioszki ze śmiesznym napisem, piżamka lub zabawna mucha. Ten ostatni element pomoże dodatkowo zaakcentować płeć dziecka, która nawet jeśli nie jest jeszcze wyrażana przez pociechę w sposób świadomy, to stanowi niezwykle istotny aspekt dla jej opiekunów.

Bez względu na to, jaką podejmiemy decyzję, nie wolno nam zapominać, iż organizujemy prezent na roczek dla chłopczyka. Warto wziąć to pod uwagę i nieco spersonalizować upominek. Postarajmy się zatem, by był on jak najbardziej oryginalny – wybierajmy kolory i zdobienia zabawek charakterystyczne dla tych, wybieranych z reguły przez chłopców. Jeśli jednak brakuje nam pomysłów na prezent na roczek, nie wahajmy się, korzystać z pomocy forum internetowego. Uśmiech malucha, jest tego warty! To on pokazuje, że nasz podarunek okazał się idealnym prezentem na roczek.

Trudne życia początki, czyli co kupić chłopcu na roczek

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 głosów, średnio: 5,00 na 5)
Twój komentarz będzie pierwszy!

Skomentuj

Your email address will not be published.

Zapisz się do newslettera