Kiedy masz kupić po raz kolejny prezent dla mężczyzny zapewne zastanawiasz się, co to ma być, aby było oryginalne i zarazem przydatne. Obdarować brata, ojca, dziadka czy chłopaka, dopasować upominek do osobowości i zainteresowań, to rzeczywiście niejednokrotnie ogromne wyzwanie. Jeśli jest to ktoś dla ciebie bliski, to problem automatycznie zmniejsza się o połowę (choć nie zawsze), jeśli jest to dalszy znajomy, kumpel ze szkoły, czy wujek, sytuacja trochę się komplikuje. Co zrobić aby urodziny, imieniny, rocznica ślubu, rozpoczęcie nowej pracy czy dzień ukończenia studiów stały się czasem niezapomnianym, do którego będzie się nie raz wracać? Odpowiedź jest prosta – kupić taki prezent, dzięki któremu mężczyzna się uśmiechnie i poczuje jak bardzo jest bliski twojemu sercu. Jeśli dodatkowo pokażesz mu, że liczy się dla ciebie jego pasja, i poświęciłaś trochę czasu, aby wybrać coś, co go (do)określa, jesteś zdecydowanie na pozycji wygranej. Poniżej przedstawiamy kilka ciekawych propozycji na upominki dla niego.

Dla chłopaka, np. na rocznicę waszego związku, możesz kupić mu coś bardzo osobistego, np. foto książkę z najważniejszymi zdjęciami, na których jesteście we dwoje. Na pewno nie raz byliście razem na wspaniałej wycieczce, letnim odpoczynku, czy po prostu weekendowym wypadzie za miasto. Wybranie najładniejszych fotek i opatrzenie ich podpisami to fantastyczny obrazkowy „pamiętnik”, przy którym pewnie wielokrotnie będziecie się wzruszać do łez.

Jeśli twój mężczyzna jest fanem piłki nożnej lub innej dyscypliny sportowej, możesz zamówić mu prenumeratę czasopisma sportowego, w formie papierowej lub elektronicznej. Do tego prezentu warto dokupić elegancki stojak na gazety, w wersji klasycznej lub z nutką awangardy. Oprócz swojej funkcjonalności taki przedmiot stanie się także idealną ozdobą do męskiego pokoju.

Zestaw komputerowych gadżetów będzie jak najbardziej na miejscu, szczególnie dla młodszego mężczyzny. Wielofunkcyjne słuchawki, kamera do laptopa, płyta z wybranym programem czy pendrive w kształcie samochodu, motoru czy piłki, na pewno ucieszą twojego chłopaka. Można kupić też grę komputerową lub klawiaturę i mysz optyczną przystosowaną dla gracza.

Czapka typu kaszkiet czy budrysówka dla eleganckiego mężczyzny – czemu nie? Spinki do koszuli, krawat, mucha w wersji klasycznej lub zabawnej, np. ze śmiesznym napisem, rysunkiem czy inicjałami. Taki podarunek będzie idealny dla mężczyzny w każdym wieku, od malucha do dziadka. Radość gwarantowana.

Ojcu lub dziadkowi możesz podarować kosz ze zdrową żywnością – batoniki zbożowe, lekkie kawy, zielone i białe herbaty, suplementy, i różne zioła plus nalewki, np. wzmacniające serce i odporność organizmu. Aby dodać prezentowi „smaczku” i oryginalności zainwestuj w markowe wytrawne lub półwytrawne wino. Przewiąż je wstążką i nadaj etykietce osobistego charakteru, zamieszczając na niej tekst skierowany do ojca lub dziadka, np. „ulubiony trunek X…,” czy „specjalnie dla Ciebie, wyszukany, niepowtarzalny smak”.

Kiedy kupujesz prezent dla młodego taty, podaruj mu coś, co będzie mu przypominało o nowej roli, jaka stała się jego udziałem. Książka na temat ojcostwa czy śpioszki z podpisem „synek (córka) super taty” na pewno sprawią mu dużą radość. Podobnie zdjęcie w ramce ojca z maluchem, lub obraz na ścianę, stworzony na podstawie fotografii. Wyjątkowa pamiątka dla wyjątkowego taty.

A może elegancka papierośnica i popielniczka z grubego szkła, jeśli masz podarować prezent osobie palącej? Albo zestaw kieliszków (dla młodej osoby, np. imprezowe, z odpowiednimi podpisami) a dla starszej – ozdobne, efektowne kufle na piwo, lub zestaw kieliszków bujanych na whisky lub inne trunki.

Modele do sklejania (statki, czołgi, auta) dla mężczyzn lubiących takie techniczne zajęcia, którzy mają przede wszystkim dużo cierpliwości, będą ciekawym prezentem. Wybór jest ogromny – projekty drewniane, z kamienia, figurki do sklejania itd. Można wybrać zestaw z akcesoriami potrzebnymi do pracy (farbki, kleje) lub kupić je osobno. Złożony model będzie nie tylko przypominał o wyjątkowym dniu, ale stanie się także ozdobą pokoju. I oczywiście wzbudzi poczucie dumy w mężczyźnie, który go wykonał.

Dla dziadka możesz kupić zestaw krzyżówek, szarad, łamigłówek oraz słownik z hasłami do krzyżówek. Do tego dołożyć porcelanową filiżankę z torebeczką dobrej, aromatycznej kawy, lub zestaw herbat smakowych. Chwila relaksu z takim prezentem będzie na pewno niezapomniana na długo.

Prezenty dla najbliższych osób najlepiej spersonalizować. Ozdobić odpowiednim tekstem, życzeniami, inicjałami – poduszki, kubki, bieliznę, koszulki. Ważne, aby był to upominek dany z serca, przemyślany, a nie kupiony na ostatnią chwilę, często zupełnie nietrafiony.