Jedną z przełomowych chwil w życiu każdego człowieka jest zakup lub zmiana dotychczasowego mieszkania. Dla części osób przejście na "swoje", to etap zwiastujący samodzielność i niezależność. Posiadanie własnego lokum stwarza satysfakcję i przynosi zadowolenie. W końcu nie bez powodu funkcjonuje powiedzenie "nie ma jak w domu." Z tej okazji gospodarze organizują imprezę zwaną parapetówką. Stwarza możliwość pochwalenia się znajomym swoimi czterema kątami, ale jest to również wspaniała okazja do spotkania ze znajomymi.

Ale własne mieszkanie to również szereg wyzwań i obowiązków. Surowa przestrzeń wymaga odpowiedniej aranżacji. W związku z tym właśnie wtedy, gospodarze zaczynają interesować się trendami obecnymi w aranżacji wnętrz. Na szczęście z pomocą przychodzą czasopisma branżowe, Internet oraz inspiracje podpatrzone w mieszkaniach znajomych. Często jednak wszystkie te rozwiązania okazują się niewystarczające i pojawia się potrzeba sięgnięcia po profesjonalną pomoc. Tutaj znajomi mogą wiele pomóc i w znacznym stopniu ułatwić to zadanie dzięki wręczeniu odpowiedniego prezentu na nowe mieszkanie w postaci vouchera na projekt danego wnętrza! Profesjonalne doradztwo architekta pozwoli na stworzenie pięknego i funkcjonalnego pomieszczenia.

Jeśli chodzi o samą imprezę, to w dobrym tonie jest wręczenie prezentu na parapetówkę. Może być nim pudełko czekoladek lub butelka dobrego wina. W końcu to uroczystość, która wymaga odpowiedniego uczczenia i wzniesienia toastu za nowy etap w życiu gospodarzy. Miłą niespodzianką będzie również przyniesienie samodzielnie przygotowanych potraw lub przekąsek. Ponadto, każda dobra zabawa wymaga uwiecznienia - koniecznie zróbcie selfie! Będzie to trwała pamiątka, którą dodatkowo będziecie mogli podzielić się ze znajomymi, którzy nie byli na imprezie.

Każdy przyjaciel dąży do tego, żeby w jak największym stopniu ułatwić gospodarzom pierwsze kroki w nowym mieszkaniu. Dlatego zastanawiając się nad kupnem prezentu dla znajomych, warto postawić na drobiazgi, które ocieplą wnętrze i nadadzą mu bardziej osobisty charakter. Zdjęcia ze wspólnych imprez czy wakacji, oprawione w fantazyjną ramkę to strzał w dziesiątkę! Można również dać upust swoim artystycznym zdolnościom i samodzielnie wykonać prezent dla znajomych. Znając decoupage, malując lub szydełkując można stworzyć małe arcydzieła! Możliwości jest mnóstwo. Wśród nich są własnoręcznie zdobione pojemniki na herbatę czy szkatułki na drobiazgi, mini-obrazy oraz ciepły wełniany koc. Ten wraz z miękkimi poduchami będzie nieodłącznym towarzyszem zimowych wieczorów.

Nieco odrębną kategorię stanowią prezenty dla pary. W tym przypadku bardzo dobrym rozwiązaniem są spersonalizowane podarunki, takie jak komplet dwóch kubków ze śmiesznym napisem lub imionami obojga z nich. Nowe mieszkanie często wiążę się z koniecznością zakupu wyposażenia. Dlatego świetnym pomysłem są akcesoria kuchenne, takie jak: spersonalizowane deski do krojenia lub fartuszki z napisem: "szef kuchni" i "szefowa kuchni."

Pomysłów na prezent na nowe mieszkanie jest wiele, wystarczy tylko odrobina kreatywności lub odpowiednie inspiracje, jak te powyżej, a problem będzie rozwiązany!