Ślub to jedna z najbardziej wyczekiwanych uroczystości w życiu kobiety. Często jednak większym wyzwaniem, aniżeli sama ceremonia, okazuje się zorganizowanie poprzedzającego ją wieczoru panieńskiego. Ten, przez niektórych określany jako "ostatnia noc wolności", który stanowi niepowtarzalną okazję do nieskrępowanego szaleństwa. W końcu to jedno z wydarzeń, które utrwali się na dobre w pamięci przyszłej panny młodej. Organizacja wieczoru panieńskiego leży w rękach najbliższego grona, na które składają się najbliższe koleżanki panny młodej. To one najlepiej znają jej upodobania i gusta. W większości przypadków wieczory panieńskie i kawalerskie są organizowane w klubach, pubach bądź wynajętym apartamencie. Podczas imprezy serwowane są lekkie przekąski oraz alkohol. W końcu, która z pań nie lubi plotek w babskim gronie przy kieliszku wina? Często organizatorki decydują się na urozmaicenie wieczoru dzięki wprowadzeniu śmiesznych przebrań i ozdób.

Kolejnym dylematem przed którym stoją koleżanki jest wybór nietypowego prezentu na wieczór panieński. Opcji jest wiele, ale warto zastanowić się nad dedykowanym rozwiązaniem jakim jest na przykład voucher na przedślubny pakiet relaksacyjny. W skład tego specjalnie przygotowanego prezentu dla niej wchodzą: masaże, sauna, fryzjer oraz wizyta u kosmetyczki. Kompleksowe zabiegi sprawią, że panna młoda poczuje się pięknie i kobieco oraz zyska pewność siebie, która pomoże jej w walce ze stresem, towarzyszącym jej w dniu ślubu.

Mówiąc o zmianie stanu cywilnego nie można zapominać o płci przeciwnej. Dlatego analogicznym wyzwaniem, dla znajomych, tym razem pana młodego, jest zaplanowanie wieczoru kawalerskiego. Ten odbywa się najczęściej w klubach, które z reguły same wychodzą z propozycją rozrywek, oferując specjalne zniżki na tą okoliczność. Wieczór kawalerski można również z powodzeniem zorganizować w mieszkaniu jednego z kolegów. Panowie uwielbiają biesiadować przy piwie, oddając się takim rozrywkom jak oglądanie meczu piłki nożnej lub grze na konsoli. Mężczyźni są różni, ale w większości są zwolennikami adrenaliny. Dlatego chętnie wybieranym scenariuszem jest zaaranżowanie porwania pana młodego. Żadna uroczystość, więc również i ta, nie obęjdzie się bez prezentu na wieczór kawalerski. Jego wybór to niełatwy orzech do zgryzienia. Może warto przed ślubem, pomóc panu młodemu zadbać o formę i podarować mu voucher na zestaw cateringu dietetycznego? Jeśli natomiast zależy nam prezencie, który dostarczy solidną dawkę emocji, to zdecydujmy się na zakup karty podarunkowej na kurs driftingu lub off road. Rajdy terenowe to w końcu możliwość sprawdzenia swoich umiejętności w niecodziennych warunkach. Alternatywę może stanowić kupon podarunkowy na wizytę w wypożyczalni samochodów terenowych lub quadów. Wtedy pan młody może sam decydować, który z pojazdów chce poprowadzić.

W życiu każdego narzeczeństwa przychodzi długo wyczekiwany moment zawarcia związku małżeńskiego. Ta wyjątkowo radosna okoliczność jest poprzedzona starannymi przygotowaniami. Wśród nich trzeba wspomnieć o zakupie garnituru, sukienki, wyborze restauracji, fotografa czy zespołu muzycznego, który zapewni wspaniałą oprawę muzyczną. Zaproszeni goście mają okazję do współdzielenia radości z parą młodą. Pomimo, że z niecierpliwością wyczekują całonocnej zabawy, to towarzyszy im również wiele dylematów, a wśród nich znajduje się ten, dotyczący prezentu na wesele. Wręczanie przysłowiowej koperty coraz częściej jest zastępowane bardziej oryginalnymi pomysłami niż przedmioty użytku codziennego. Coraz częściej goście sięgają po takie rozwiązania jak vouchery na przykład na romantyczny pobyt w SPA we dwoje lub wspólną sesję zdjęciową, która pozwoli uwiecznić najpiękniejsze chwile świeżo upieczonego małżeństwa. W dobrym tonie jest również wręczenie drobnego upominku do prezentu. Coraz rzadziej sięgamy po bukiet kwiatów, zastępując go elegancką bombonierką lub butelką wykwintnego trunku.