Sprawdzone pomysły na prezent dla dziadka

Kwestia wyboru odpowiedniego prezentu dla dziadka nie jest łatwym problemem do rozwiązania. W głowie rodzi się pytanie, co dać człowiekowi, który w swoim długim życiu widział i przeżył wszystko, co świat może zaoferować. Taką osobę trudno jest czymś zaskoczyć. Co nie znaczy, że jest to niewykonalne.

Własnoręcznie zrobiona laurka, przygotowana przez kochające wnuki w prezencie na rocznicę ślubu dziadków, to dobry sposób na wyrażenie wdzięczności starszemu człowiekowi za opiekę i przekazanie życiowych nauk.

Pomysłowym i praktycznym prezentem może okazać się telefon komórkowy dla seniora – aparat z dużym wyświetlaczem, widocznymi klawiszami i modułem, który na głos mówi, kto dzwoni. Pozwoli to dziadkowi być bardziej mobilnym i nie przesiadywać jedynie w czterech ścianach całymi dniami, a wiedza, że nestor rodu jest w kontakcie, da całej rodzinie poczucie bezpieczeństwa.

Trafiony prezent na osiemdziesiąte urodziny to prezent, który podkreśli rangę tego niecodziennego i wzniosłego wydarzenia. Oczywiście dobra książka opisująca dawne dzieje jest zawsze cennym nabytkiem, jednak aby nie okazała się jedyną atrakcją wieczoru, warto pomyśleć o bardziej pomysłowych prezentach. Słodkie upominki to też jedynie dodatek. Koronnym zwieńczeniem spotkania niech będzie upatrzona w antykwariacie nieco zakurzona ułańska szabla, która zajmie honorowe miejsce nad telewizorem. Jej widok umili czas przy lekturze książki w wygodnym fotelu podczas długich jesiennych wieczorów.

Im więcej czasu spędzi się z seniorem, tym poważniejsze lekcje można wyciągnąć z długich rozmów i ciekawych opowieści. Warto również zadbać o zdrowie dziadka, wręczając mu zaproszenie na wizytę do lekarza specjalisty czy zabieg leczniczy, oczywiście bez kolejki. Tak by człowiek, który wychował całe pokolenia rodziny, został w niej jak najdłużej.

Zapisz

Zapisz

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 głosów, średnio: 5,00 na 5)
Twój komentarz będzie pierwszy!

Skomentuj

Your email address will not be published.

Zapisz się do newslettera