Jak zapakować okrągły prezent?

Niewątpliwie najwięcej problemów sprawia nam zapakowanie prezentów, które mają nieregularne, skomplikowane kształty. A ponieważ opakowanie upominku jest bardzo ważne – dzięki niemu, nawet najskromniejszy podarek robi ogromne wrażenie.

Przygotowaliśmy dla was kilka pomysłów i inspiracji na opakowanie okrągłych prezentów. Większość propozycji można stworzyć niewielkim kosztem, wystarczy trochę inwencji twórczej i chęci do pracy. Często wydaje się, że ładne pakowanie prezentów to nie lada sztuka i nie każdy będzie w stanie to zrobić. Okazuje się jednak, że nie jest to wcale takie trudne! Spróbujcie sami.

Przed rozpoczęciem tworzenia oryginalnych opakowań przygotuj wszystkie potrzebne Ci materiały, czyli szary i kolorowy papier ozdobny, pudelka na prezenty, folie celofanowe, bibułki, wstążki dekoracyjne, nożyczki, taśmę klejącą, tasiemki washi o ciekawych wzorach, kolorowe mazaki lub farbki.

1. Prosto i efektownie
Najprostszym sposobem na zapakowanie okrągłego prezentu jest umieszczenie go w odpowiedniej wielkości okrągłym pudełku. W sklepach znajdziemy do wyboru mnóstwo pudełek w różnych wzorach i z wieloma ciekawymi nadrukami, które możemy wybrać w zależności od okazji. Następnie taki prezent wystarczy przewiązać dekoracyjną wstążką i gotowe. Pudełko możemy oczywiście udekorować dodatkowo takimi ozdobami jak suszone owoce, gałązki choinki, czy zdjęcia obdarowywanego zamiast bileciku z imieniem.

2. Elegancko
Wystarczy, że kupisz odpowiednią ilość atłasowego materiału w ozdobny wzór i opakujesz nim prezent, tworząc coś na kształt ,,worka”, zbierając materiał do góry. Końce tkaniny fantazyjnie upnij w okazałą kokardę. Kolor kokardy dobierz odpowiednio do kolorystyki materiału. Pamiętaj by w tym przypadku nie przesadzić z dodatkami. Zamiast materiału możecie również wybrać tańszą opcję, która również doskonale się sprawdzi – użyć celofanu do pakowania prezentu.

3. Wykorzystaj poszewkę na poduszkę
Jeśli postanowiliście kupić piłkę na prezent dziecku lub miłośnikowi sportu, do zapakowania wspaniale może wam posłużyć poszewka na poduszkę. Wystarczy wybrać taką z ciekawym wzorem, włożyć do niej piłkę i całość obwiązać ozdobną wstążką.

Chociaż pakowanie okrągłych prezentów na pierwszy rzut oka może wydawać się problematyczne, w rezultacie nie jest takie trudne. Pamiętaj, że każdy prezent powinien być zapakowany schludnie, ale oczywiście nie musi wyglądać jak ze sklepowej półki, najbardziej liczy się Twój wkład i zaangażowanie. Jeśli puścisz wodzę fantazji dekoracja prezentów może okazać się wielką frajdą.

Jak zapakować okrągły prezent?

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 głosów, średnio: 5,00 na 5)
Twój komentarz będzie pierwszy!

Skomentuj

Your email address will not be published.

Zapisz się do newslettera