Jak oryginalnie zapakować prezent na święta

Prezenty pod choinką, tak jak same Świętą Bożego Narodzenia, są czymś wyjątkowym. Cieszy nas, gdy otrzymujemy upominki, jednak samo ich pakowanie może również dać bardzo wiele radości.

Obecnie wiele sklepów może nas wyręczyć w pakowaniu prezentów i jest to dobra alternatywa dla osób, które zwyczajnie nie potrafią lub nie lubią tego robić. Jednak należy pamiętać, że pakowanie prezentów na święta może być niebywale przyjemnym zajęciem. Własnoręcznie zapakowany podarunek, dopasowany do gustu obdarowywanej osoby, tylko zwiększy wartość upominku, a obdarowana osoba doceni nasz osobisty wkład i zaangażowanie!

Świąteczne opakowanie prezentu wbrew pozorom ma ogromne znaczenie, szczególnie dla osób, które cenią estetykę. Jeśli nie mamy zmysłu i inwencji twórczej możemy skorzystać z gotowych torebek, pudełek, drukowanych papierów do pakowania oraz wstążek. Warto spróbować swoich sił i postawić na własną kreatywność, bo może się okazać, że obudzimy w sobie ukryty talent i stworzymy niepowtarzalne dekoracje, które zachwycą bliskich i dadzą ogromną satysfakcję!

Obecnie zaobserwować można bardzo duże zainteresowanie tematem DIY i rzeczami hand made, co ma swoje odzwierciedlenie również w pomysłach na opakowanie podarunków. Ogromną popularnością cieszą się własnoręcznie zrobione opakowania świąteczne na prezenty. Zaskakujący jest ogrom możliwości – możemy je przygotować z materiałów zupełnie nie związanych z pakowaniem upominków. Tworzywa, których możemy do tego użyć, znajdziemy zarówno w kuchni, jak i w pozostałej części domu. Z powodzeniem możemy zapakować prezenty w papier do pieczenia, gazetę czy nuty. Na tak stonowanym tle można poszaleć z dekoracjami i główną rolę będą tu grały dodatki, które wykorzystamy. Takimi dodatkami mogą być sznurek, gałązka choinki, szyszki, słomki do napojów, wycięte z filcu lub papieru brokatowego gwiazdki i inne kształty, filtry do kawy, a nawet papierowe foremki do babeczek. Jedynym ograniczeniem jest nasza wyobraźnia! Dobrym pomysłem na ozdobienie prezentu jest wykorzystanie rzeczy z choinki – małej bombeczki czy łańcucha. Często można się spotkać z wykorzystaniem materiałów, wycinanek, kawałków wikliny czy nawet pierniczków i ciasteczek. Nasze maluchy ucieszy na prezencie brokatowy bałwanek albo czapka Mikołaja z własnoręcznie zrobionym pomponem. Nasz prezent może mieć nieregularny kształt, nie jest to jednak problemem. Możemy wówczas użyć transparentnej folii, którą fajnie połączyć z kolorowym akcentem w postaci bibuły lub materiału czy koronki i zrobić coś na kształt cukierka lub piramidki, związując końce wstążką. Na końcu nie zapomnijmy o podpisaniu prezentu – możemy to zrobić albo na opakowaniu, albo poprzez dołączenie bileciku z imieniem. Możliwości jest wiele, możemy wspomóc się pomysłami z Internetu. Do dzieła!

Świąteczne opakowanie prezentu

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 głosów, średnio: 5,00 na 5)
1 komentarz
  1. Dziękuję za podpowiedź, jak w ciekawy i oryginalny sposób możemy zapakować prezent świąteczny, jakich materiałów możemy użyć czasem zupełnie niezwiązanych z pakowaniem upominków…. z czego możemy stworzyć ciekawe dodatki które sprawią, że nasz prezent będzie wyglądał wyjątkowo i na pewno sprawi obdarowanemu wielką radość tym bardziej, że był to nasz pomysł i samodzielna praca. A To na pewno zostanie docenione

Skomentuj

Your email address will not be published.

Zapisz się do newslettera