Pomysłowe pakowanie świątecznych prezentów

Już niedługo, już za momencik zaczniemy odliczanie do nadejścia Świąt Bożego Narodzenia. Będziemy mogli w końcu zjeść pierwszą czekoladkę z kalendarza adwentowego. Czas więc pomyśleć o tegorocznym menu świątecznym, o przystrojeniu domu w świąteczne bibeloty, a przede wszystkim o prezentach dla najbliższych.

 

Zadanie nie jest łatwe. Z ogromu dostępnych zabawek, wybrać tą jedyną dla naszego dziecka. Z mnogości ubrań, biżuterii, sprzętów i gadżetów, wyłonić te, które spowodują zadowolenie bliskich nam osób. Kiedy już zdecydujemy się na jakiś upominek, warto pomyśleć również o jego oprawie. Możemy oczywiście po prostu włożyć go do torebki na prezent. Ale możemy także spróbować zapakować go w bardziej oryginalny sposób.

Miejmy na uwadze, że z rozpakowywaniem prezentu wiąże się mnóstwo emocji: wyczekiwanie, nadzieja, podekscytowanie. Kiedy skrócimy ten czas jedynie do chwili wyjęcia z torby jej zawartości, odbierzemy obdarowanej osobie ten niezwykły moment.
Podstawą do porządnego zapakowania prezentu powinien być papier ozdobny. Możemy w niego ładnie zawinąć nasz prezent lub możemy obkleić nim karton, do którego włożymy podarek. Takie ubranie dla upominku będzie wyglądało elegancko. Ale jeśli spróbujemy wykrzesać z siebie trochę kreatywności, możemy stworzyć z opakowania mini dzieło.
Do starannie przytwierdzonego papieru ozdobnego wolno dodać trochę dekoracyjnych akcentów. Może to być kawałek świerkowej gałązki z suszonym plasterkiem pomarańczy oraz laską cynamonu, naklejona aplikacja z bałwankiem, reniferem lub mikołajem. Nie ma przeszkód, aby na tasiemce przywiesić serduszko bądź gwiazdkę wykonaną ze sklejki, jak również szyszkę pomalowaną złotą farbą. Podarek możemy przewiązać strojną wstążką lub skromniejszą, ale bardziej naturalnie wyglądającą rafią.

Osoba otrzymująca taki prezent najpierw nacieszy oko przepięknie wykonaną dekoracją, a dopiero jako zwieńczenie ujrzy podarunek.

Aby stworzyć pomysłowe opakowanie na prezent wystarczy puścić wodze wyobraźni. W sklepach z dekoracjami z pewnością znajdziemy wiele przeróżnych drobiazgów, które nas zainspirują.

Zabawną propozycją jest zapakowanie podarunku w coraz to większe opakowanie, tak aby obdarowana osoba ciągle nie mogła się do niego dostać, wyjmując coraz to mniejszy kartonik, aż w końcu odnajdzie najmniejsze pudełeczko, w którym będzie właściwy prezent.

Ciekawie jako opakowanie, wyglądają woreczki uszyte z juty, przewiązane sznureczkiem z ponawlekanymi na niego perełkami i naszywką w kształcie śnieżynki. Możemy też dokładnie obkleić papierem lub materiałem zamykaną puszkę po kawie, a na zakrętkę przymocować dużą kokardę. Pięknie prezentują się także opakowania świąteczne w kształcie tuby lub koperty, obowiązkowo z dodatkiem świątecznych ozdób.

Zastanawiasz się jeszcze jak zapakować książkę na prezent? Zobacz video

 

Tak przygotowane opakowanie powie bliskiej osobie, że zależy nam na niej tak bardzo, że nie wahaliśmy się poświęcić trochę więcej czasu na uszczęśliwienie jej. Będzie nam bardzo przyjemnie zobaczyć ten blask i wzruszenie w jej oku.

Pomysł na oryginalne pakowanie prezentów

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Brak ocen.)
1 komentarz

Skomentuj

Your email address will not be published.

Zapisz się do newslettera