Prezent na chrzciny od chrzestnego

Chrzest to niezwykła uroczystość kościelna i okazja do uczczenia przyjścia na świat malucha. Jeśli niebawem będziesz uczestniczył w tym święcie jako ojciec chrzestny, na pewno już zastanawiasz się co kupić na chrzciny, aby prezent był gustowny i dostosowany do okoliczności. W wielu domach panuje tradycja, według której ojciec chrzestny wręcza dziecku białą świecę lub pieniądze schowane w beciku, mające zapewnić powodzenie w dorosłym życiu. Poniżej przedstawiamy więcej propozycji upominków dla dziewczynki i chłopca, które mogą przypaść Ci do gustu!

Prezent od ojca chrzestnego na chrzciny dziewczynki

Dzieci rosną w błyskawicznym tempie i mała dziewczynka już niebawem zacznie interesować się błyskotkami. Możesz zatem śmiało sprawić jej religijny medalik na złotym łańcuszku lub złote kolczyki. W sklepach oprócz biżuterii sakralnej znajdziesz duży wybór pamiątek chrzcielnych, takich jak srebrna szkatułka lub grzechotka z miejscem na pierwszy ząbek, ikona lub ryngraf z wizerunkiem Matki Boskiej czy Biblia Starego i Nowego Testamentu w wersji dla dzieci. Bardzo dobrym pomysłem będzie również pamiętnik rozwoju dziecka lub album na zdjęcia. Nie ma nic złego w podarowaniu dziecku mniej praktycznych prezentów na chrzciny, ponieważ zwykle po latach dołączają one do kolekcji najcenniejszych pamiątek rodzinnych. Dodatkową zaletą takich prezentów jest możliwość dodania do nich graweru z własną dedykacją, przez co będą kojarzyć się obdarowanej dziewczynce z naszą osobą.

Dziecku zawsze przydadzą się nowe ubranka, jednak przed ich zakupem koniecznie zapytaj rodziców, co może się przydać małej lub jeśli to możliwe, podaruj bon prezentowy do wybranego sklepu z dziecięcą odzieżą. Jeśli mimo wszystko, jako prezent na chrzciny planujesz podarować kopertę z pieniędzmi, warto jest dołączyć do tego jakiś skromny podarunek – bukiet kwiatów, kartkę pamiątkową, tort z cukierni, szczoteczkę i grzebyk do włosów lub unikalną kolekcjonerską monetę, wydawaną co jakiś czas przez Mennicę Polską.

Prezent od ojca chrzestnego na chrzciny dla chłopca

Wśród prezentów na chrzciny chłopca również znajdziemy wiele ciekawych pomysłów. Malec obecnie niewiele rozumie z uroczystości, ale możemy być pewni, że za jakiś czas ucieszy go zestaw zabawek lub kilkutomowe wydanie baśni. Bardzo praktycznymi upominkami, które z pewnością spodobają się też rodzicom są kosz na zabawki, zestaw akcesoriów niezbędnych w pielęgnacji malucha, w którym znajdą się m.in. kosmetyki, pieluchy czy kocyk, mata edukacyjna, krzesełko do karmienia albo oryginalna ozdoba do dziecięcego pokoju. W przypadku chrzcin chłopca równie doskonale sprawdzą się tradycyjne prezenty, takie jak obraz z wizerunkiem patrona chrztu, złoty łańcuszek z medalikiem lub szkatułka na pierwszy ząbek. Coraz większą popularność zyskują jednak nietypowe pomysły – zamówienie profesjonalnej sesji zdjęciowej u fotografa lub założenie w banku konta oszczędnościowego dla dziecka, które za jakiś czas zostanie zapełnione odpowiednią kwotą, zapewniającą lepszy start w dorosłość.

Warto pamiętać, że zadanie ojca chrzestnego nie kończy się wraz z zapaleniem świecy podczas ceremonii chrztu. Wychowanie dziecka wiąże się z wieloma nieprzewidzianymi sytuacjami i czasem może przydać się nasza pomoc, polegająca chociażby na odebraniu dziecka ze szkoły czy obecności na jego przyjęciu urodzinowym. Bycie ojcem chrzestnym to pewna odpowiedzialność, a jednym z pierwszych obowiązków w tej nowej roli jest wybór prezentu na chrzciny. Dlatego właśnie warto postarać się, aby upominek był jak najlepszy!

Zobacz rezent na chrzciny od ojca chrzestnego

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Brak ocen.)
Twój komentarz będzie pierwszy!

Skomentuj

Your email address will not be published.

Zapisz się do newslettera