Upominek dla dziadka

podpowiadamy, co kupić dziadkowi; jak wybrać to coś dla dziadka

jaki podarunek sprawi dziadziusiowy największą radość? sprawdź pomysł na niezapomniany upominek dla dziadka

Dalej nie wiesz, co kupić dziadkowi?

Sprawdź jeszcze kilka pomysłów na upominek dla dziadka

Najlepszym prezentem dla każdego dziadka są jego wnuczki i wnuczkowie, oraz czas jaki może spędzić w ich obecności. Jednak oprócz tego trzeba koniecznie zadbać, aby dziadek dostał wyjątkowy upominek, np. w dniu jego święta, z okazji urodzin, odejścia na emeryturę, czy na gwiazdkę. Nawet najmniejsza i najskromniejsza rzecz, podarowana od serca, utwierdzi go w przekonaniu, że jest kochany i bardzo ważny dla swoich wnuczków.

zastanawiając się , pamiętaj, że prezent należy dopasować go pasji i osobowości dziadka. Tak, jak każdy mężczyzna, również dziadek lubi, gdy dostanie coś, co przyda mu się na co dzień, co wpisze się w jakimś sensie w jego męskie hobby. Dlatego warto podpytać kogoś lub samemu zorientować się, jakie rzeczy sprawiłyby mu ogromną radość.

Jeśli jest typem człowieka aktywnego i często wyrusza na dalsze lub krótsze wycieczki, można pokusić się o jakieś gadżety dla dziadka. Elegancki pozłacany lub posrebrzany kompas w kompaktowym pudełeczku, z personalizowaną klapką, na której znajdą się słowa skierowane do dziadka, lub po prostu jego imię i nazwisko. Można mu także podarować walizkę, ozdobioną wspólnymi zdjęciami z jakiegoś rodzinnego wyjazdu, do której będzie przytwierdzona drewniana lub metalowa płytka z wygrawerowanym napisem.

Jeśli dziadek lubi czytać (a zapewne lubi), na pewno ucieszy się z zestawu książek historycznych lub sportowych, zapakowanych w eleganckie drewniane pudełko (mini półkę, którą można potem wykorzystać do przechowywania książek czy czasopism). Oprócz książek można mu także dać kilka krzyżówek i elegancki długopis z podpisem, np. „kochanemu dziadkowi”, czy „mistrz słowa” itd.

Upominek dla dziadka skompletowany z porcelanowej filiżanki lub kubka (również z tekstem od serca), pakietu herbat smakowych, czy kawy i bukieciku kwiatów, to również dobry pomysł. Nic tak nie odpręży dziadka jak świadomość, że delektuje się aromatyczną herbatą kupioną przez wnuczka czy wnuczkę, a po pokoju rozchodzi się woń świeżych kwiatów, wybranych specjalnie dla niego.

A co kupić dziadkowi, który jest wiernym kibicem jakiejś drużyny sportowej, np. piłki nożnej czy ręcznej? Można mu kupić pakiet gadżetów z nią związanych (np. czapeczka, szalik, koszulka, znaczki, foldery itd.). Bilet na kolejny mecz dołączony do prezentu sprawi, że dziadek będzie mocno wzruszony.

Nie masz pomysłu co można kupić dziadkowi?

Zobacz jeszcze kilka inspiracji na gadżety dla dziadka

Jeśli dziadek jest osobą aktywną sportowo nie musisz się już zastanawiać co kupić dla dziadka, na pewno sprawdzą się kijki trekkingowe i pulsometr. Delikatna forma rekreacji na świeżym powietrzu, z wykorzystaniem prezentów od ukochanej wnuczki czy wnuczka, na pewno mocno go ucieszy.

A może obdarować dziadka koszem ze zdrowymi produktami? Mogą się w się w nim znaleźć owoce, orkiszowe batoniki, słodycze bez dodatku cukru, preparaty do picia wzmacniające serce i odporność, witaminy, a także butelka wytrawnego wina, elegancko zapakowana. Do tego dołączony bilecik z życzeniami zdrowia i jakimś ciepłym, radosnym wierszykiem to !.

Zestaw do grillowania plus wygodne krzesełko polowe to idealne gadżety dla dziadka, które sprawią radość miłośnikowi przyrządzania smacznych przekąsek na świeżym powietrzu. Warto też kupić kilka książek na temat potraw z grilla, aby dziadek mógł rozwijać swoją pasję, i przygotowywać dla rodziny lubi gości różne oryginalne dania.

I chyba najbardziej tradycyjny prezent na każdą okazje, to ramka ze wspólnym zdjęciem. Można też podarować dziadkowi spersonalizowany obrazek lub plakat na ścianę, wykonane z płótna satynowego, matowego lub błyszczącego. Taki obraz będzie przywoływał dobre wspomnienia i z pewnością ozdobi salon czy sypialnię.

Każdy dziadek zasługuje na miłość i na dowód szacunku oraz pamięci, którym może być upominek od wnuczka czy wnuczki. Wybór prezentu, spersonalizowanie go, i efektowne zapakowanie nie zajmie dużo czasu, a dziadkowi sprawi wiele radości. Dzięki temu poczuje kolejny raz, jak wiele dla kogoś znaczy.

Życzenia dla dziadka

Gdy dziadkowie wchodzą drzwiami, dyscyplina wylatuje przez okno", jak napisał Ogden Nash, amerykański poeta. Trudno się z tym nie zgodzić, pewnie sami nie raz mówiliście mamie „a dziadek to by mi pozwolił”. Z nim wszystko było prostsze.

Życzenia dla dziadka to nie tylko wyrażenie uczuć do niego i życzenie mu zdrowia i szczęścia – to w dużej mierze podziękowania. Dlatego nawet jeżeli zdecydujecie się zgrabny tekst z internetu, dodajcie chociaż mały fragment od siebie. Może godzinami mogliście słuchać snutych przez niego historii? Albo tylko on wychodził z Wami na cały dzień do parku, czy na plac zabaw, bo rodzice pracowali? Jeśli tak właśnie było, możecie napisać np.

Kiedy patrzeć wstecz zaczynam,
aż się kręci łezka w oku.
Pierwsza myśl – to Twoje bajki
i zabawy aż do zmroku,
czy w słoneczne popołudnie
pogaduszki na spacerze.
Myślę, że Ty też pamiętasz,
nikt nam tego nie odbierze!
Chcę, byś jeszcze długie lata
żył szczęśliwie, byśmy szczerze
jeszcze nie raz z sobą mogli
porozmawiać na spacerze.

Dziadek to wyjątkowa osoba w naszym życiu. Nie pozwólmy mu o tym zapomnieć – niech Wasze życzenia będą tego wyrazem.

Zapisz się do newslettera