Prezenty dla firm

zdradzamy pomysły na prezenty biznesowe

sprawdź, jakie upominki biznesowe warto wybrać

Dalej nie wiesz, co kupić na prezent biznesowy

Sprawdź jeszcze kilka pomysłów na niespodzianki i upominki biznesowe

Jak to mówią: biznes to biznes. Brzmi to trochę poważnie, bo prowadzenie własnej firmy to nie przelewki. To odpowiedzialne i trudne zadanie. Przed właścicielami własnego biznesu czyha wiele niebezpieczeństw, a los co chwilę zsyła coraz to nowe przeszkody, które trzeba pokonać. Przechodząc jednak do sedna sprawy – czasem trzeba zmienić ton, kiedy jesteśmy w pracy, z poważnego na luźniejszy. Nic tak nie przełamuje lodów, jak prezenty biznesowe. Nikt nie zaprzeczy, że podarowanie upominku to miły gest. Chyba wszyscy lubimy być doceniani, a otrzymanie prezentu świadczy o tym, że jesteśmy ważni i ktoś o nas pamiętał. Ta zasada sprawdza się nie tylko w sferze prywatnej, ale i w pracy. Każdy z nas jako pracownik, szef czy klient potrzebuje od czasu do czasu „wyluzować”. Podarowanie prezentu wzmocni nasze wzajemne relacje i pozwoli poznać się bliżej. Kto wie,, czy nie zaowocuje to ciekawą współpracą. Prezenty to także dobry sposób na ocieplenie wizerunku. Jako osoby zarządzające daną firmą będziemy postrzegani jako mili ludzie z którymi śmiało można się dogadać, również w sprawie interesów.

Co w takim razie sprawdzi się jako prezent dla klienta bądź pracownika naszej firmy? Jeśli masz już pomysł na prezent biznesowy, to pamiętaj, że przede wszystkim powinien być to prezent uniwersalny. To oczywiste, że nie możemy znać tych osób prywatnie, a więc niekoniecznie wiemy, czym się interesują lub też zajmują w wolnym czasie. No właśnie, skoro jesteśmy przy spędzaniu czasu po pracy – bardzo dobrym pomysłem będzie podarowanie vouchera. Wybór jest tu właściwie ogromny. Może to być karnet na siłownię lub do Spa. Sprawdzą się tu także zaproszenia na wydarzenia kulturalne, takie jak koncert, spektakl teatralny lub operę. Gwarantujemy, że z takiego prezentu ucieszy się większość z nas. To zawsze dobry pretekst do wyjścia z domu i spędzenia czasu w ciekawym miejscu. Chyba wszyscy wiemy, jak to wygląda na co dzień… A tak to żal nie skorzystać. A może coś bardziej ekstremalnego, dostarczającego niezapomnianych przeżyć? Popularnym prezentem biznesowym są vouchery na skok spadochronowy, paralotnię, naukę jazdy konnej czy nurkowanie.

Impreza firmowa - pomysł na prezent biznesowy

Fajne pomysły na upominki biznesowe

Jeżeli chodzi o bardziej materialne prezenty prezenty biznesowe, to najlepszą opcją będzie zakup czegoś klasycznego. Eleganckie, ponadczasowe przedmioty nie tylko spodobają się każdemu, ale również dobrze świadczą o właścicielu firmy. Od razu przywołuje to pozytywne skojarzenia z takim cechami, jak solidność i profesjonalizm. Takimi upominkami biznesowymi mogą być np. szykowne pióro, organizer na biurko, oryginalna zakładka lub podpórka do książek. Równie dobrze sprawdzi się podarowanie gustownego notatnika lub kalendarza. Niezwykle miłym i smacznym dodatkiem do upominku będzie wręczenie czegoś słodkiego i ładnie opakowanego, np. bombonierki lub czekoladek w pudełku.

Tak naprawdę pomysłów na prezent biznesowy jest bardzo dużo. Sporo zależy od okoliczności i profilu firmy. Jedno jest pewne – nieważne ile będzie kosztował upominek, liczy się gest i uśmiech na twarzy obdarowanej osoby.

Zapisz się do newslettera