Pomysł na prezent dla mamy

podpowiadamy jaki prezent dla mamy będzie oryginalny i zawsze trafiony

Dalej nie wiesz, jaki prezent dla mamy wybrać?

Sprawdź jeszcze kilka pomysłów na nietypowe niespodzianki

Kwiaty i czekoladki to najprostszy i chyba jeden z najskromniejszych prezentów, które można ofiarować mamie. Jest to również taki prezent, który zawsze cieszy, nieważne czy są to urodziny, Dzień Matki, czy też upominek bez okazji. Jeśli już decydujesz się na bukiet, wybierz ulubione kwiaty twojej mamy, a jeśli dodatkowo kupujesz czekoladki, postaraj się o takie w kształcie serca - bez słowa wyrażą twoje uczucia.

A może właśnie twoja mamunia jest jedną z tych, które uwielbiają spędzać czas w kuchni, piekąc i gotując? Deska z napisem „Najlepsza mama na świecie”, albo „Bóg nie może być wszędzie, dlatego stworzył mamę” zadowolą ją i wywołają uśmiech na twarzy. Deskę można zastąpić inną rzeczą, np. wałkiem, kubkiem, filiżanką, fartuchem. Tego typu akcesoriów jest multum w Internecie, trzeba się tylko zdecydować, który wybrać.

Mama doceni każdy prezent, ten skromny i ten nieco droższy. Chcąc podarować jej coś wyjątkowego, pomyśl o biżuterii. Może to być bransoletka z jej imieniem lub wisiorek z łańcuszkiem czy też kolczyki. Którąkolwiek z rzeczy wybierzesz, taki prezent dla niej to sukces murowany, a mama na pewno będzie zadowolona.

Nie zapominajmy, że mama jest jednym chyba z najbardziej zabieganych członków rodziny. Dzieci, praca i jeszcze dom. Super, jeśli znajdziesz czas i zastąpisz ją w domowych obowiązkach. Tego dnia wyślij ją do kosmetyczki i na zakupy, wręczając bon upominkowy, a ty zajmij się wszystkim. Mama będzie wdzięczna, że może choć raz na jakiś czas zrelaksować się i odpocząć od codzienności.

Wyjątkowe życzenia dla mamy

Mama – to ona nauczyła Cię stawiać pierwsze kroki, ubierać się, jeść nożem i widelcem. Wszystkiego, co pozwoliło Ci poradzić sobie, gdy pierwszy raz musiałeś rozstać się z nią na dłużej. A co najważniejsze, zawsze cieszyła się z Twoich sukcesów i życzyła Ci jak najlepiej.

Dlatego życzenia dla mamy powinny wyrażać miłość i wdzięczność. Klasyczne życzenie rodzicielce zdrowia, szczęścia i pomyślności również nie zaszkodzi. Dobrym pomysłem będzie napisanie czegoś od siebie. Jeżeli zgrabne składanie słów nie jest Twoją najmocniejsza stroną, możesz też skorzystać z gotowych tekstów, np.

Jak odnaleźć się w tym świecie −
Ty mnie nauczyłaś, mamo.
Wiary w siebie, wytrwałości,
bo nic się nie zdarzy samo.
Bardzo wiele Ci zawdzięczam,
wiem to, przyjmij więc życzenia
dużo zdrowia i radości,
niech się spełnią Twe marzenia!

albo pięknego cytatu o macierzyństwie, np.

Dom to wcale nie są ściany
i sufity i podłogi
ale ręce naszej mamy

Anna Kamieńska

Teraz wystarczy już tylko wybrać ładną kartkę (albo zrobić ją samemu – może masz gdzieś zdjęcie z dzieciństwa na rękach u mamy?) i gotowe. Włóż w swoje życzenia tyle serca, ile tylko zdołasz, a Twoja mama na pewno będzie zachwycona.

Zapisz się do newslettera