Okazji do dawania sobie prezentów mamy w ciągu roku całkiem sporo. Nic więc dziwnego, że wybór prezentów nastręcza nam tak wiele trudności. Nawet, jeśli dobrze znamy obdarowywaną osobę, czasem opuszcza nas inwencja. Wtedy przydałby się prezent uniwersalny – odpowiedni dla każdego i na każdą okazję. Prezentowe koło ratunkowe. Mówi się jednak, że jeżeli coś jest do wszystkiego, to jest do niczego. Istnieją za to pewne pomocne w wyborze wytyczne – mało która babcia skorzystałaby z możliwości skoku na bungee, a tata raczej nie byłby zachwycony uczczeniem jego 50 urodzin voucherem na zajęcia z baletu. Najlepiej więc skupić się na adresacie podarunku, a nie na okazji, na którą go wręczamy.

Prezent dla niej

Z kobietami sprawa wydaje się nieco prostsza – która pani nie lubi drobiazgów, jak kosmetyki czy biżuteria? Ale teoria to jedno, a praktyka drugie. Często trudno idealnie wstrzelić się w gust obdarowywanej kobiety. Zdarza nam się też kupować sprzęt czy gadżety do domu, np. jako prezent dla mamy. Może lepiej wybrać coś, co pozwoli jej się oderwać od codziennych obowiązków, np. voucher na zabieg SPA, masaż czy wieczór z degustacją win? Młodej dziewczynie, np. siostrze, wręczmy kartę na zajęcia taneczne lub sportowe. A może indywidualne lekcje śpiewu czy DJ-ki? Wszystko zależy od jej charakteru i upodobań. Ukochanej możesz podarować profesjonalną sesję zdjęciową albo zabrać ją na koktajl w chmurach – 50 metrów nad ziemią. A dla babci? Może seans w grocie solnej albo indywidualna sesja jogi?

Prezent dla niego

Zapomnij o kolejnym krawacie dla faceta! Dla młodego chłopaka postaw na coś wzbudzającego emocje, jak lot w tunelu aerodynamicznym, nauka driftu czy nawet skok ze spadochronem. Tym o bardziej artystycznym usposobieniu powinny spodobać się lekcje rysunku bądź gry na instrumencie. Przejażdżka sportowym autem czy nawet czołgiem może się okazać strzałem w dziesiątkę jako prezent dla taty. Swoją drugą połówkę możemy wysłać na przygodę survivalową lub na masaż tequilą czy kąpiel piwną! A dla dziadka – może kurs degustacji whisky albo gry w brydża dla zaawansowanych?

Prezent nie zawsze musi pasować do okazji, ale do adresata już tak. Dalej nie wiesz, co wybrać? Zawsze możesz wręczyć kartę podarunkową w formie otwartego vouchera – to elegancka forma wręczenia gotówki oraz inspiracja dla obdarowanego. Może wybierze z oferty coś, czego nie miał okazji spróbować?